Mladý sokol Kai se přes zákazy svého otce vydá na dobrodružnou výpravu do bájného ptačího města Zambezia, aby se stal členem prestižní letky chránící město před útoky nepřátel. Jeho otec se ho snaží zadržet, ale je lapen podlým ještěrem, který kuje pikle na přepadení Zambezie. Kai a jeho spřízněná duše Zoe budou muset použít všechny své síly, aby před ním toto jedinečné místo zachránili. (oficiální text distributora)

honajz2

Neskutečně klišovitý a poměrně i nudný děj, nezajímavé postavy, málo humoru i pro děcka (ale jednou jsem se zasmál, přiznávám, i když se obávám, že u scény která vtipná být možná ani neměla...) a celkově to prostě nemá moc čím zaujmout. Animaci by se dalo vyčítat dost, ale upřímně, je to animák z Jihoafrické republiky, takže na ně to ještě ujde. Vlastně nejlepší na tom všem je hudba, ta se mi líbila docela dost, ale jinak je to jeden z těch animáků, na které si časem ani nevzpomenu. I přes to, že samotné město Zambezie mi přišlo dobře vymyšlené. Tohle je asi vyloženě jen pro děcka, ale těžko říct, jak moc je to zaujme. 2* ()

Streeper

Něco a způsob Valianta, ale s horším příběhem a lepší animací. Příběh je vážně dost slabý a průhledný a očekávala jsem od téhle pohádky trochu víc. ()

humanbeing

Humor tedy nic moc, ale že se ani lísteček na stromech nepohnul... Český dabing to taky moc nevyhrál, vadil mi zejména ten, kdo daboval hlavního ptáka. Osobně jsem očekával mnohem lepší animák. ()

majo25

Pre mňa príjemné prekvapenie. Nečekal som totiž od prvého 3D juhoafrického animáku nejako veľa. Grafika moderná, keď odmyslíme samotné zvieratá (s príliš veľkými očami), tak až výborná. Zvery pôsobili trochu nesympaticky, ale inak by som ju len tažko odlíšil od tej americkej. Navrch majú záporáci, ktorí budia rešpekt. No a príbeh...je čoraz ťažšie napísat originálny príbeh o zvieratách a ich ríši. Tu sa to autorom vcelku podarilo, príbeh má spád, logický dej, prosto nenudí. Akurát vtip, ktorý sa síce vyskytuje oproti hlavnej - dramatickej línii, dosť výrazne, je iba minimálne vtipný. Čo asi bude viacerým vadiť. Hodnotenie: 70% ()

tatanapope

Pohádka hlavně o ptácích byla pěkná a dobře se na ní koukalo , ale člověk od toho očekává tak nějak víc . Tak hezká a dobře zpracovaná pohádka a tak málo zábavy . Poslední dobou se mi čím dál víc zdá , že u novějších pohádek tohoto tipu jde spíš o image toho , jak to bude vypadat , než o děj samotný a to je škoda . ()

chelseaman22

Nudný a neinveční počin, jež se drží ve standardních kolejích, aby měl své jisté. Animace jsou relativně fajn, avšak samotná zápletka nepřekvapí a bohudíky velice rychle uteče. 50% ()

venison

Vcelku obstojný pokus proniknout Jižní Africe do animovaných vod.. Na dnešní dobu už "laciná" grafika a příběhově taky žádnej trhák.. Ale jestli jim šlo na sebe upozornit i v České Republice, tak se zadařilo.. Víc takových pokusů, ať nemáme jen USA monopoly :-) ()

oveckaoa

1 rok po Riu https://www.csfd.cz/film/268267-rio/komentare/ si někdo v Jihoafrické republice řekl, že by nebylo na škodu natočit něco podobného. Tak, že zde máme sokola co zjistí, že někde nepatří a chce se dostat do ptačího ráje. Mezitím po něm jdou záporáčtí ptáci a leguán. Animace je v pohodě humor zde není žádný vybavím si maximálně dvě hlášky (moje kamarádka chodila s marabuem opustil ji i s hnízdem a na začátku je scéna kdy sokol vletí do žirafí prdele a tu žirafu to bolí) . 60 procent ()

skretik

2-,,, často, ktoré sú prizložité pre deti v kombinácii s časťami, čo sú max pre 4-ročných... u mňa rozhodne nezabodovalo ()

dANo

Veľmi málo vtipu na to, že sa jedná o animovanú komédiu. A aj príbeh je tak silne predvídateľný, že dospelý divák z toho nemá ozaj nič. Pre deti to môže byť, ale aj tak je to strata času... ()

blechy

Skvělý animák. Nijak náročný děj. Moc se mi líbila hudba a taky skvělý český dabing :)) Animace se mi ze začátku nelíbila, ale pak jsem ji prisel na chuť :)) jen to 3D bylo trochu zbytečné. ()

kenkaku

Asi jsem moc zmlsaný grafikou jiných animáků ale... je tu znát, že nejde o "made in Hollywood". Animace není zlá... jen divná a lehce předpotopní. Dobré ale je, že jakmile si oko zvykne (řekněme po příletu do Zambezie už by mohlo být) zaměříte se na děj a je to ok. No děj... zázrak to taky není (fakt se nedíváte na dílo od PIXARU), ale na normu to stačí. Na dětech jsem Zambezii ještě netestoval, takže nedokážu říct jaké budou reakce. U mě ale nezanechala dostatečně "hřejivý" nebo "rozpustilý" dojem který od animáků čekám. Je to tím, že se v něm jede celkem na vážno (tak trochu v Disney stylu kde se hodně moralizuje a "nastavuje zrcadlo"). A to já moc nemusím... ne u animovaných filmů. ()

DavidS.

Animačně chudý příbuzný Legendy o sovích strážcích nebo papouchů z Ria...Přesto se kamera občas zajímavě prolétne, opeřenci jsou sympatičtí a agitační schůze marabu vtipná...Nejmenší budou spokojeni... ()

Wally

Překvapení....nečekal jsem nic, protože o tomto animáči sem pořádně nikde neslyšel a ve finále to byla pohodová hodina a půl...pro děti milující animované pohádky super! Důkaz, že Amíci nemají monopol na slušné filmy pro děti. ()

Zagros

Tady to moc nezafungovalo. Film měl krásnou grafiku a tisíckrát osvědčený a použitý příběh. No a tím jsem s plusy (?) asi skončil. Nebylo to vtipné, napínavé a hlavně ani v nejmenším originální. Musím se přiznat, že na film jsem se díval celé čtyři večery, protože jsem u něj třikrát usnul. Pokud by to byl první animák, který jsem v polední dekádě viděl, možná by si vysloužil i čtyři hvězdy. Bohužel není a tak s bídou dostane dvě. ()

Gogo333

O trochu lepší než Animals United a SeaFood, ale ne o moc. Během filmu jsem se nudil, nebyl tam snad ani jeden vtip. Animace průměrná, možná i podprůměrná. Příběh klasika - mladý hrdina zachrání ostatní a najde si lásku. Pokud hledáte nějaký ptačí animák, tak radší šáhněte po Riu, které je daleko zábavnější a i na oko líbivější. Případně moje oblíbené Sovy jsou hodně povedené (obzvlášť animace a 3D efekty), ale místo srandy čekejte akci. ()

Hanys_

Jasně, je to pro děti - ale snad ani těm už nestačí jen to, že je to kreslené a hýbe se to. Nevtipný, ne moc originální animák, díky kterému Rio vypadá najednou mnohem zábavněji ()

Prochy38

Další z řady moc hezkých animáků se zvířecí tématikou. Opět si troufnu srovnávat s trapným Madagaskarem a mega-trapnou Kung-Fu Pandou. Tyhle dvě tolik oblíbené asi-komedie to strčilo hravě do kapsy. Americký dabing byl velmi povedený a příběh, byť jednoduchý, se mi moc líbil a měl sílu. Heslo "táhnout za jeden provaz" je zde proklamováno jasně a účinně. Animace taky jednoduchá, ale parádní. Jasně je poznat, o které ptáky jde. Kdo se trochu o ptáky zajímá, musel si to úžívat. Jediné lehké mínus je to, že tvůrci opravdu balancují na hranici toho, pro jakou věkovou kategorii je vlastně snímek zaměřen... Jinak obrovská spokojenost. ()

Norino12

Veľmi príjemný rodinný animovaný film. Krásne prostredie, pekné zvieratká a zaujímavý príbeh. Koniec koncov to celkovo pôsobí príjemne a dieťa sa pri tom určite nudiť nebude. Ak mám hovoriť za seba tak v tomto prípade ide o jednu z lepších rozprávok poslednej doby. Samozrejme z môjho pohľadu sú aktuálne najlepšie na tom animáky Brave, Despicable Me a Croods. Ak si chcete spraviť s deťmi príjemný večer tak určite odporúčam. ()