Kdyby jen něžné. Snímek se vleče v tak příjemném duchu, že nemusíte nijak zvlášť zabředávat do nějakých filozofických úvah. Na všechno máte dost času. Ten je věnován tomu, aby bylo možné postihnout ztrátu, která bolí hlavní hrdinku. Tautou se jí zhostila poměrně věrně, za což jí patří nebývalé díky. Romantický film, který z vás nemačká slzy a ani po vás nechce, aby jste někomu fandili. Což je více než příjemné v přemíře romanťáků na pikaču. Přesto, chybí tu malý jinotaj, metafora či něco méně explicitního. Práce s motivem srdce mi nestačila.(2.11.2012)

• noriaki

A co bylo tohle za experiment? Chápu že režisér toužil natočit tak trochu jiný romantický film, ale jediné co zvládl alespoň uspokojivě byl námět. Příběh Nathalie je ale natočený tak sterilně a nezajímavě, že by nedopadl dobře ani kdyby to byla klasická lovestory. A scénář který měl by potřeboval daleko lepší zpracování. Abych jenom nekřivdil, pár scének je povedených a hudba je doopravdy skvělá a dokázala přinést alespoň nějaké emoce.(1.7.2012)

Krásný poetický film. Francouzi to prostě umí. Nejprve ukaží příběh jedné ženy Nathalie, která se snaží, co nejlépe vypořádat se svým životem, který ji přináší nejen nádherné chvíle plné radosti a lásky, ale také jednu osudovou událost, jenž ji velmi poznamená a změní život. Přidají výtečnou hudbu a především obsadí do této roli hvězdnou Audrey Tautou a mají vyhráno. Celý snímek nepřináší nic zvláštního, ani nového, ale je tak kouzelně podaný, že vás musí pohladit na duši. Původní název filmu, přesně vystihuje to, jak na vás zapůsobí. Bud si tuto delikátní záležitost skvostně vychutnáte a budete chtít ještě a nebo ji pozřete jen jednou a vícekrát si ji nedáte. U mě rozhodně platí to první.(16.6.2016)

Kdo jiný by měl hrát ve francouzském filmu nazvaném Něžnost, než něžná Audrey Tautou...Sice se vsadím, že ta holka trpí poruchou příjmu, protože nikdo takhle hubenej nemůže bejt zdravej, ale líbí se mi jak umí hrát i jen gesty a pohledem těch laních očí. Je to taková netypická lovestory, která mně sice neuchvátila, ale rozhodně mi dala důvod k zamyšlení o nevyzpytatelnosti lásky. O tom, že někdy není vzhled tolik důležitý jak si myslíme, že stačí jeden omyl a váš život dostane úplně jiný směr a že stojí za to bojovat o své štěstí a neohlížet se na to, co si myslí druzí.(14.4.2013)

Mám veru zmiešané pocity z tohto celého. Skôr sa to však nieslo v duchu takej melancholickej romantiky. Po tragickom začiatku prišla fáza, keď sa zrazu človek ocitne v situácii, o ktorej nikdy sám ani nepomyslel... Presne takto to prebiehalo aj u Nathalie a sama nevedela, čo ďalej so životom. Čo sa potom postupne začalo meniť, ale ako vravím - celé mi to prišlo také chladné a melancholické. Ale potešil opäť tradičný francúzsky humor, ktorý bol skôr skrytý "medzi riadkami" v podobe rôznych narážok a metafor. No a celkový dojem zlepšila ešte aj hudba a výber piesní, ktoré korešpondovali s dejom. Ale aj tak, čakal som oveľa viac...(27.4.2013)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knižní předlohy Davida Foenkiose. (Terva)

• - V šéfově kanceláři visí plakát k švédskému filmu Šepoty a výkřiky (1972). (alesecek93)