Nathalie žije úžasný život. Je mladá, krásná a má skvělé manželství. Ale v okamžiku, kdy její manžel zemře při nehodě, její svět se zhroutí. Několik dalších let se soustředí pouze na práci, své emoce nechává stranou. Pak nenadále, aniž by věděla proč, políbí toho nejnepravděpodobnějšího muže – svého kolegu, Markuse. Tento zvláštní pár se pak pouští na vlastní emocionální pouť; cestu, která vyvolává nejrůznější otázky a nepřátelství v práci. Můžeme opravdu ovlivnit způsob, jakým objevíme novou chuť do života? Nathalie a Markus, kteří objevili novou lásku, utíkají, aby dali svému vztahu šanci. Je to příběh o znovuzrození, ale také o jedinečnosti lásky. (oficiální text distributora)

Trailer

suzanne1997

Tenhle film není pro kdekoho, člověk se na něj musí cítit, není to komedie, která potěší, když jste smutní, ale film, nad kterým se musíte zamyslet. Každá chvíle v něm něco znamená a na něco navazuje. Má zajímavou a neobvyklou myšlenku, mne však nezaujal. Nevím, čím to je, ale na mne byl poněkud jiný. Očekávala jsem cosi, co nenaplnil, před mýma očima neubíhal, jen se táhl a působil pro ně velice nezáživně. Proto nepřidávám hodnocení, pro někoho může působit dobře, pro jiného méně a sem tam se najde i osoba, které prostě nesedne. Počet hvězdiček není proto, že by byl špatný, ale dávám jich tolik, na kolik film cítím, myslím si, že se najdou i tací, kteří si jej prostě zamilují. ()

rt12

Námět byl již mnohokrát zfilmován, ale tady se to podařilo s takovou lehkostí a elegancí, jak to umí právě Francouzi. Představitel Markuse je na první záběr až ošklivý. Ale s přibývajícími minutami, už když jde do svého domu ,,ovíněn" polibkem, stává se z něho neskutečný sympaťák. Po zhlédnutí jsem byla nabita pozitivní energií, což se mi nestává často. ()

Thomick

...aneb když sympaťáka Francoise vystřídá pošuk Markus a celej film jde do háje ... --- Pobavilo mě, jak se Markusovi v rozhovorech neustále musel chválit smysl pro humor - snad aby tvůrci sami sebe jakože přesvědčili, že dovedou stvořit zábavnou, neřkuli zajímavou postavu. A že teda vskutku nedovedou. ()

emma53

Jak jsem já měla dnes možnost vnímat "Něžnost", tak si myslím, že to není film pro široké divácké spektrum. A nebo je tu druhá možnost, že jsem zrovna dnes byla naladěná na tenhle druh žánru. Někdy opravdu múže stačit jediný polibek, vlídný úsměv nebo jedna věta pronesená v pravý čas a změnit tak nejen celý den, ale je možné, že někdy i celý život. V reálném životě to tak často nebývá, ale ve filmu si to můžeme občas dovolit. Co pro někoho bylo nudné a bez emocí, nebo dokonce bez nápadu, tak pro mě to byl niterně hluboký zážitek, velmi laskavý, jemný a nutící člověka přemýšlet o pokrytectví, povrchnosti a hloubce lidských citů. Krásná Audrey Tautou tady dokázala jak je velmi dobrou herečkou a pro roli Markuse vybrali podle mě velmi vhodně i vzhledem k jeho roli nám známého herce Z Klamače srdcí Francoise Damiense. Podtrženo a sečteno, strávila jsem s nimi krásný večer. ()

neo93

Krásný poetický film. Francouzi to prostě umí. Nejprve ukaží příběh jedné ženy Nathalie, která se snaží, co nejlépe vypořádat se svým životem, který ji přináší nejen nádherné chvíle plné radosti a lásky, ale také jednu osudovou událost, jenž ji velmi poznamená a změní život. Přidají výtečnou hudbu a především obsadí do této roli hvězdnou Audrey Tautou a mají vyhráno. Celý snímek nepřináší nic zvláštního, ani nového, ale je tak kouzelně podaný, že vás musí pohladit na duši. Původní název filmu, přesně vystihuje to, jak na vás zapůsobí. Bud si tuto delikátní záležitost skvostně vychutnáte a budete chtít ještě a nebo ji pozřete jen jednou a vícekrát si ji nedáte. U mě rozhodně platí to první. ()

• Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knižní předlohy Davida Foenkiose. (Terva)

Související novinky

Dny francouzského filmu

Dny francouzského filmu

10.02.2013

Ve dnech 14. až 20. 2. v kině Lucerna a 21. až 24. 2. v kině Atlas proběhne přehlídka Dny francouzského filmu. V Lucerně ji odstartuje jeden z nejskloňovanějších snímků posledních dnů, film Michaela… (více)