Prapodivné francouzské filmy,kterým málokdy přicházím na chuť. Tento film zvaný v češtině Něžnost si našel cestu k mému srdci jako druhý francouzský v pořadí hned po Nedotknutelných. Jelikož mám Audrey Tautou moc ráda tak jsem se na tento film musela podívat. Perfektně propletené pocity a dojmy ženy,která ztratila životní jistotu - tudíž milovanou osobu.Dlouho hledala samu sebe a ztracená hluboko ve svém nitru věděla,že se z toho musí dostat..Sama,bez dětí, pouze se starou babičkou,která ji jako vdova jediná pochopila a s milující rodinou a blízkými i když ji tak trochu nutili, aby si už někoho našla.. Zlomená a vysílená Nathalie s velkou bolestí na srdci procházela dál životem až jakousi prazvláštní náhodou, nebo jakousi nehodou políbila Markuse a najednou našla jakýsi lék na bolavé srdce..Měla takový svůj pilíř o který se mohla opřít a zůstat silná a sebejistá jako byla dříve. Později pochopila,že k němu něco cítí a pustila ho k sobě jak je krásně na konci snímku řečeno - do zahrady svého srdce kam se Markus moc rád schoval :-).Příjemně proplouvající děj a vůbec skvělá nálada snímku....(3.8.2012)

Křehký, romantický, hořkosladký, usměvavý a hlavně francouzský film. Zdejší kritici jsou zklamáni, že v Paříži nesehnali vepřo knedlo a zelo nebylo zelené. Přitom je to přesně ta Francie, co voní čerstvým chlebem, Chanelem a mořem. Švéd je proti tragicky zesnulému Francouzi tragický, ale v pohádkové zemi nad Seinou může i tragéd najít lásku nebeskou. Mně zas Audrey nepřipadala jako femme fatale, ale oběť PTS, ale copak není hezké si představovat, že ať vás život podrazil jakkoli, stejně ho můžete převést a najít svého Švéda? „Nevím, co je dobře. Dělám prostě to, co cítím.“ Nevím, jestli je Něžnost dobrý film. Hodnotím prostě, jak to cítím.(7.7.2017)

Seděla jsem v kině a říkala si: panebože, tohle je tak chladné, snaží se to dostat člověku pod kůži, vzbudit emoce, ale... prostě podle mě se začátek nepovedl jak měl. Dále bych snímku vytkla délku, při takovém zpracování jsou 2 hodiny velké mínus... Audrey i F. Damiens to zachraňovali... Zklamání...(7.7.2012)

Krásný poetický film. Francouzi to prostě umí. Nejprve ukaží příběh jedné ženy Nathalie, která se snaží, co nejlépe vypořádat se svým životem, který ji přináší nejen nádherné chvíle plné radosti a lásky, ale také jednu osudovou událost, jenž ji velmi poznamená a změní život. Přidají výtečnou hudbu a především obsadí do této roli hvězdnou Audrey Tautou a mají vyhráno. Celý snímek nepřináší nic zvláštního, ani nového, ale je tak kouzelně podaný, že vás musí pohladit na duši. Původní název filmu, přesně vystihuje to, jak na vás zapůsobí. Bud si tuto delikátní záležitost skvostně vychutnáte a budete chtít ještě a nebo ji pozřete jen jednou a vícekrát si ji nedáte. U mě rozhodně platí to první.(16.6.2016)

• Thomick

...aneb když sympaťáka Francoise vystřídá pošuk Markus a celej film jde do háje ... --- Pobavilo mě, jak se Markusovi v rozhovorech neustále musel chválit smysl pro humor - snad aby tvůrci sami sebe jakože přesvědčili, že dovedou stvořit zábavnou, neřkuli zajímavou postavu. A že teda vskutku nedovedou.(19.9.2013)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knižní předlohy Davida Foenkiose. (Terva)

• - V šéfově kanceláři visí plakát k švédskému filmu Šepoty a výkřiky (1972). (alesecek93)