Námět byl již mnohokrát zfilmován, ale tady se to podařilo s takovou lehkostí a elegancí, jak to umí právě Francouzi. Představitel Markuse je na první záběr až ošklivý. Ale s přibývajícími minutami, už když jde do svého domu ,,ovíněn" polibkem, stává se z něho neskutečný sympaťák. Po zhlédnutí jsem byla nabita pozitivní energií, což se mi nestává často.(2.4.2013)

Kdyby mi hlavní mužský hrdina Marcus nebyl většinu filmu tak nesympatický ... a nejde ani tak o to, jak vypadal, třeba v Klamači srdcí se mi velmi líbil, ale o to, jak se choval a jak vystupoval. Téměř celý film jsem si na to zvykal a je pravda, že nakonec jsem mu dokonce i začal fandit :). I tak to uričtě není film pro každého a upřímně ani teď si nejsem jistý, zda je pro mě. 60 %(30.10.2016)

Seděla jsem v kině a říkala si: panebože, tohle je tak chladné, snaží se to dostat člověku pod kůži, vzbudit emoce, ale... prostě podle mě se začátek nepovedl jak měl. Dále bych snímku vytkla délku, při takovém zpracování jsou 2 hodiny velké mínus... Audrey i F. Damiens to zachraňovali... Zklamání...(7.7.2012)

Romantické drama ve francouzském stylu, třebaže ne úplně vždy s typickým francouzským šarmem kinematografie. V podstatě čistá romantika s lehce neobvyklým střihem a záběry kamery. Snaha o poetičnost se tak úplně nedaří, ale nelze popřít, že to je bezesporu milý film, díky tomu jak uchopuje téma s přirozeností, lehkostí, lidskostí a nádhernou obyčejností. 75%(2.12.2012)

• Thomick

...aneb když sympaťáka Francoise vystřídá pošuk Markus a celej film jde do háje ... --- Pobavilo mě, jak se Markusovi v rozhovorech neustále musel chválit smysl pro humor - snad aby tvůrci sami sebe jakože přesvědčili, že dovedou stvořit zábavnou, neřkuli zajímavou postavu. A že teda vskutku nedovedou.(19.9.2013)

• - V šéfově kanceláři visí plakát k švédskému filmu Šepoty a výkřiky (1972). (alesecek93)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knižní předlohy Davida Foenkiose. (Terva)