Něžnost

• Kanada

Komedie / Romantický / Drama

Francie, 2011, 108 min

• Thomick

...aneb když sympaťáka Francoise vystřídá pošuk Markus a celej film jde do háje ... --- Pobavilo mě, jak se Markusovi v rozhovorech neustále musel chválit smysl pro humor - snad aby tvůrci sami sebe jakože přesvědčili, že dovedou stvořit zábavnou, neřkuli zajímavou postavu. A že teda vskutku nedovedou.(19.9.2013)

Amélie se pro Audrey stala výhrou i prohrou zároveň. Stín z ní dopadá na všechny její ostatní role a filmy a činí je horšími, než doopravdy jsou. Tak třeba Něžnost působí velmi průměrně. Ano, má sice trochu z pověstného francouzského šarmu, ale v porovnání s Amélií se šarm Něžnosti liší stejně, jako šarm Mathieu Kassovitze a Françoise Damiena. Není to špatný film, jen zkrátka nechytá za srdce tak, jak se na francouzskou romantiku sluší.(18.9.2012)

• noriaki

A co bylo tohle za experiment? Chápu že režisér toužil natočit tak trochu jiný romantický film, ale jediné co zvládl alespoň uspokojivě byl námět. Příběh Nathalie je ale natočený tak sterilně a nezajímavě, že by nedopadl dobře ani kdyby to byla klasická lovestory. A scénář který měl by potřeboval daleko lepší zpracování. Abych jenom nekřivdil, pár scének je povedených a hudba je doopravdy skvělá a dokázala přinést alespoň nějaké emoce.(1.7.2012)

Prvotinu bratrů Foenkinosových je i přes zdejší zařazení komedie / romantika těžké nějak škatulkovat. Příběh totiž sleduje život Nathalie v třech rozdílných obdobých jejího života, z nichž každé promlouvá k divákovi v podstatě rozdílném žánru. Romantiku po prvních minutách střídá docela solidní drámo, které až v druhé půlce vystřídá něco na způsob komedie. Přesto to nějakou silou vůle drží všechno docela kompaktně pohromadě a tvoří jeden ucelený příběh. Ten na mě fungoval a oslovil mě jakýmsi ... něžným(?) ... charakterem. Ten film prostě má něco do sebe. Samozřejmě, že tom má lví podíl Audrey Tautou, která už asi vždy bude "ta roztomilá herečka z Amélie". Někdy na mě tenhle diblík moc nefunguje, tentokrát to však sedlo tak jak mělo.(21.9.2012)

• kaylin

Audrey Tautou je dobrá herečka, je krásná, ale někdy prostě ani její talent a ani její krása nestačí na to, aby utáhly jeden celý film do zdárného konce. "Něžnost" má hezký námět. Je to námět, který je pro milovníky romantických komedií, které nejsou hloupé. "Něžnost" se tváří jako velmi umělecký film, ale ve skutečnosti není nic jiného než romantikou, která se snaží být komedií, nikoli třeskutou, ale pouze příjemnou, něžnou... no však to má v názvu. nejprve se film tváří jako sonda do jednoho příjemného vztahu. Rázem se ale mění v drama, aby došlo k největšímu zvratu ve filmu, který si následně zase plyne svým pomaloučkým tempem, který mi, nevím proč, připomíná francouzský venkov. Nikam se úplně nechvátá, všechno má svůj čas, navíc jsou tu komické figurky, které ale nejsou nijak absurdní, prostě jenom sem tam trochu zvláštní. Humor zde není bujarý, ale podávaný v malých dávkách, aby se zachovala lehká rychlost, kterou film zvolil. A tak se dvojice pomaloučku sbližuje, sem tam se jejich vztah trochu zamotá, ale jinak se není čeho bát. Svou pozvolností se film může změnit na nudu a nic na tom nemění ani okouzlující úsměv představitelky hlavní role. Příběh není velký, komedie není tak zábavná, je to všechno pojato velmi komorně, lidsky, něžně a ne zas až tak zajímavě. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/09/expendables-2-cerna-venuse-mame-papeze.html(28.2.2013)

• - V šéfově kanceláři visí plakát k švédskému filmu Šepoty a výkřiky (1972). (alesecek93)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knižní předlohy Davida Foenkiose. (Terva)