Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Nathalie žije úžasný život. Je mladá, krásná a má skvělé manželství. Ale v okamžiku, kdy její manžel zemře při nehodě, její svět se zhroutí. Několik dalších let se soustředí pouze na práci, své emoce nechává stranou. Pak nenadále, aniž by věděla proč, políbí toho nejnepravděpodobnějšího muže – svého kolegu, Markuse. Tento zvláštní pár se pak pouští na vlastní emocionální pouť; cestu, která vyvolává nejrůznější otázky a nepřátelství v práci. Můžeme opravdu ovlivnit způsob, jakým objevíme novou chuť do života? Nathalie a Markus, kteří objevili novou lásku, utíkají, aby dali svému vztahu šanci. Je to příběh o znovuzrození, ale také o jedinečnosti lásky. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (81)

emma53 

všechny recenze uživatele

Jak jsem já měla dnes možnost vnímat "Něžnost", tak si myslím, že to není film pro široké divácké spektrum. A nebo je tu druhá možnost, že jsem zrovna dnes byla naladěná na tenhle druh žánru. Někdy opravdu múže stačit jediný polibek, vlídný úsměv nebo jedna věta pronesená v pravý čas a změnit tak nejen celý den, ale je možné, že někdy i celý život. V reálném životě to tak často nebývá, ale ve filmu si to můžeme občas dovolit. Co pro někoho bylo nudné a bez emocí, nebo dokonce bez nápadu, tak pro mě to byl niterně hluboký zážitek, velmi laskavý, jemný a nutící člověka přemýšlet o pokrytectví, povrchnosti a hloubce lidských citů. Krásná Audrey Tautou tady dokázala jak je velmi dobrou herečkou a pro roli Markuse vybrali podle mě velmi vhodně i vzhledem k jeho roli nám známého herce Z Klamače srdcí Francoise Damiense. Podtrženo a sečteno, strávila jsem s nimi krásný večer. ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Film, který bere jako samozřejmost, že se k lidem chováme podle toho, jak vypadají. A nejenom, že to příběh považuje za normální, ale ještě to zveličuje ad absurdum. Nikoliv jako kritický nebo humorný prvek, ale jako běžnou součást života. Proto se všichni k průměrně vypadajícímu Markusovi chovají - právě jen kvůli jeho vzhledu - jako k Hitlerovi, který omylem přišel na chanukovu večeři. A nad Nathálií všichni vzdychají, jaká že je úžasná a skvělá - a přitom je jen pěkná. ____ Snad nejhorší je, že tenhle postoj přijal za svůj i ústřední pár, takže Markus je vděčný za to, jaká krasavice a hvězda se k němu snížila a ona tak trochu blahosklonně poskytuje svoji záři obyčejnému člověku. ____ Film s povrchním poselstvím je navíc zbytečně natahovaný. /12. 10. 12./ ()

Reklama

Thomick 

všechny recenze uživatele

...aneb když sympaťáka Francoise vystřídá pošuk Markus a celej film jde do háje ... --- Pobavilo mě, jak se Markusovi v rozhovorech neustále musel chválit smysl pro humor - snad aby tvůrci sami sebe jakože přesvědčili, že dovedou stvořit zábavnou, neřkuli zajímavou postavu. A že teda vskutku nedovedou. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Nežnosť sa síce tvári príjemne civilne, ale so skutočnosťou toho spoločného veľa nemá. A tým nemám na mysli to, že tu máme tento konkrétny, na prvý pohľad nevyvážený pár. Ale to, že vlastne na tom nič divné nie je, Markus síce nie je krásavec, ale je to normálny týpek a zase osobne sa mi viac ako okolím adorovaná Nathalie páčili ešte viac jej kolegyňa "ohováračka" a šéfova sekretárka. Najmä ak sa na vzhľad upriamuje film v dobe, kedy sa v spoločnosti viac akcentuje to, ako sú muži úspešní a koľko majú peňazí. Inak je to celkom príjemná romantika, ktorá nie je ničím výnimočná, ale občas poteší nápaditou montážou (zostrih vývinu vzťahu s prvým priateľom až po svadbu a záver v záhrade). ()

Omnibus 

všechny recenze uživatele

"Traumatický zážitek, jak z Ikey nábytek. Švéďák pindá s tůtou Tautou, hodinu a půl, já si hryžu nehty nudou, prstů už jen půl." Chudinka křehká květinka, kvalitně a drsně ušpiněná v Londýně, i zde utrpěla trauma jak řemen. Ostatně já taky. Ona z přesunu svého milovaného manžela z lože do rakve, já z toho, jak se dá zrakvit i film s dobrým námětem a špičkovou herečkou. Jednu hvězdu za ostrý start citově rozhárané truchlící Audrey a nečekaný polibek od šéfky v kanclu. Dal bych i druhou, z piety k zesnulému manželovi, ale to by mi mdlý scénář musel alespoň nakousnout, jaké že trauma v minulosti utrpěl náš políbený fousatý introverťák, že na rande furt dělal Zagorku a vůbec že se choval jak švédský slon v citovém porcelánu. Co já vím, třeba že se mu v pubertě něco nepovedlo s jeho dívkou... asi sestavit dle manuálu IKEA nábytek :-). ()

Galerie (43)

Zajímavosti (2)

  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knižní předlohy Davida Foenkiose. (Terva)

Související novinky

Dny francouzského filmu

Dny francouzského filmu

10.02.2013

Ve dnech 14. až 20. 2. v kině Lucerna a 21. až 24. 2. v kině Atlas proběhne přehlídka Dny francouzského filmu. V Lucerně ji odstartuje jeden z nejskloňovanějších snímků posledních dnů, film Michaela… (více)

Reklama

Reklama