Něžnost

• Austrálie

• Kanada

Komedie / Romantický / Drama

Francie, 2011, 108 min

Amélie se pro Audrey stala výhrou i prohrou zároveň. Stín z ní dopadá na všechny její ostatní role a filmy a činí je horšími, než doopravdy jsou. Tak třeba Něžnost působí velmi průměrně. Ano, má sice trochu z pověstného francouzského šarmu, ale v porovnání s Amélií se šarm Něžnosti liší stejně, jako šarm Mathieu Kassovitze a Françoise Damiena. Není to špatný film, jen zkrátka nechytá za srdce tak, jak se na francouzskou romantiku sluší.(18.9.2012)

Kdo jiný by měl hrát ve francouzském filmu nazvaném Něžnost, než něžná Audrey Tautou...Sice se vsadím, že ta holka trpí poruchou příjmu, protože nikdo takhle hubenej nemůže bejt zdravej, ale líbí se mi jak umí hrát i jen gesty a pohledem těch laních očí. Je to taková netypická lovestory, která mně sice neuchvátila, ale rozhodně mi dala důvod k zamyšlení o nevyzpytatelnosti lásky. O tom, že někdy není vzhled tolik důležitý jak si myslíme, že stačí jeden omyl a váš život dostane úplně jiný směr a že stojí za to bojovat o své štěstí a neohlížet se na to, co si myslí druzí.(14.4.2013)

Prvotinu bratrů Foenkinosových je i přes zdejší zařazení komedie / romantika těžké nějak škatulkovat. Příběh totiž sleduje život Nathalie v třech rozdílných obdobých jejího života, z nichž každé promlouvá k divákovi v podstatě rozdílném žánru. Romantiku po prvních minutách střídá docela solidní drámo, které až v druhé půlce vystřídá něco na způsob komedie. Přesto to nějakou silou vůle drží všechno docela kompaktně pohromadě a tvoří jeden ucelený příběh. Ten na mě fungoval a oslovil mě jakýmsi ... něžným(?) ... charakterem. Ten film prostě má něco do sebe. Samozřejmě, že tom má lví podíl Audrey Tautou, která už asi vždy bude "ta roztomilá herečka z Amélie". Někdy na mě tenhle diblík moc nefunguje, tentokrát to však sedlo tak jak mělo.(21.9.2012)

A opäť moja obľúbená Audrey .. V tomto prípade aj menovkyňa :) Nežnosť je film, ktorý určite ulahodí romantickej, možno aj melancholickej duši. Hlavný bod príbehu je jeden jediný bozk, ktorý Nathalie ( Audrey) zo začiatku pokladá za omyl, no neskôr zistí, že to bol predsa len osud. Celkom oceňujem výber herca pre postavu Markusa, ktorý nie je žiaden očarujúci sexi šarmantný chlap, akého si scenáristi radi pridávajú do svojich príbehov , no len bežný muž, ktorý je vo svojom vnútri aj tak výnimočný. Francúzsky romantický film nie je nikdy na škodu, a už vôbec nie s Audrey Tatou :)(14.11.2014)

Křehký, romantický, hořkosladký, usměvavý a hlavně francouzský film. Zdejší kritici jsou zklamáni, že v Paříži nesehnali vepřo knedlo a zelo nebylo zelené. Přitom je to přesně ta Francie, co voní čerstvým chlebem, Chanelem a mořem. Švéd je proti tragicky zesnulému Francouzi tragický, ale v pohádkové zemi nad Seinou může i tragéd najít lásku nebeskou. Mně zas Audrey nepřipadala jako femme fatale, ale oběť PTS, ale copak není hezké si představovat, že ať vás život podrazil jakkoli, stejně ho můžete převézt a najít svého Švéda? „Nevím, co je dobře. Dělám prostě to, co cítím.“ Nevím, jestli je Něžnost dobrý film. Hodnotím prostě, jak to cítím.(7.7.2017)

• - V šéfově kanceláři visí plakát k švédskému filmu Šepoty a výkřiky (1972). (alesecek93)

• - Snímek byl natočen na motivy stejnojmenné knižní předlohy Davida Foenkiose. (Terva)