Nathalie žije úžasný život. Je mladá, krásná a má skvělé manželství. Ale v okamžiku, kdy její manžel zemře při nehodě, její svět se zhroutí. Několik dalších let se soustředí pouze na práci, své emoce nechává stranou. Pak nenadále, aniž by věděla proč, políbí toho nejnepravděpodobnějšího muže – svého kolegu, Markuse. Tento zvláštní pár se pak pouští na vlastní emocionální pouť; cestu, která vyvolává nejrůznější otázky a nepřátelství v práci. Můžeme opravdu ovlivnit způsob, jakým objevíme novou chuť do života? Nathalie a Markus, kteří objevili novou lásku, utíkají, aby dali svému vztahu šanci. Je to příběh o znovuzrození, ale také o jedinečnosti lásky. (oficiální text distributora)

BOURQUE

Film so smutnou tematikou, ale plných čistých citov a dojímavých scén. Pre A. Tautou a jej oči mám slabosť. Záver pekný, ale nie úplne dokončený. Osobné hodnotenie: 80% (****) ()

Bobsenklár

Francois Damiens je úžasný ňouma, který postává u dveří jak hydrant u jídelny. Audrey jako vždy okouzlující. Docela příjemné podívání ()

chrispe

Nečekala jsem, že se u toho tak nasměju. Bylo to moc pěkný, probudilo to ve mně emoce, a i když jsem si u nějakýho toho dialogu říkala - jéžiš, co to kecaj - , tak celkově mám z toho filmu moc dobrý dojem. Audrey super - jsem ráda, že v ní nevidím jen Amélii, François alias Markus taky. Jen jsem nechápala, proč všechno to zděšení, protože mi jako odpudivej chlap vážně nepřipadal. Ničím. ()

pepa3rd

Kdyby mi hlavní mužský hrdina Marcus nebyl většinu filmu tak nesympatický ... a nejde ani tak o to, jak vypadal, třeba v Klamači srdcí se mi velmi líbil, ale o to, jak se choval a jak vystupoval. Téměř celý film jsem si na to zvykal a je pravda, že nakonec jsem mu dokonce i začal fandit :). I tak to uričtě není film pro každého a upřímně ani teď si nejsem jistý, zda je pro mě. 60 % ()

Oonika

Nádherné, něžné, delikátní.... Už v první minutě mi to dovedlo vykouzlit úsměv na tváři. Navíc jako bonus nádherná francouzština. A Audrey!! :) ()

Belsi

Tenhle typ filmu je můj šálek kávy. Název ho celkem vystihuje. Neměli bychom se na druhé dívat skrz prsty proto, jak vypadají. Mohou opravdu mile překvapit, stejně jako samotný Marcus. ()

neo93

Krásný poetický film. Francouzi to prostě umí. Nejprve ukaží příběh jedné ženy Nathalie, která se snaží, co nejlépe vypořádat se svým životem, který ji přináší nejen nádherné chvíle plné radosti a lásky, ale také jednu osudovou událost, jenž ji velmi poznamená a změní život. Přidají výtečnou hudbu a především obsadí do této roli hvězdnou Audrey Tautou a mají vyhráno. Celý snímek nepřináší nic zvláštního, ani nového, ale je tak kouzelně podaný, že vás musí pohladit na duši. Původní název filmu, přesně vystihuje to, jak na vás zapůsobí. Bud si tuto delikátní záležitost skvostně vychutnáte a budete chtít ještě a nebo ji pozřete jen jednou a vícekrát si ji nedáte. U mě rozhodně platí to první. ()

255085349

Režie je hodně ve "francouzském" stylu, ale to není takový problém. Co mi vadilo hodně, už zde bylo zmíněno - tj. explicitní a amorální škatulkování postav. Marcus není sice žádný model, ale má krásné oči a laskavou povahu, přesto ho okolní společnost vůbec nevnímá, nezná, či se k němu chová nevhodně a odtažitě. O navenek krásné Nathalii, která ale nijak vnitřně nevyniká, všichni od začátku básní. Tak primitivní přístup k postavám u filmu, který se jmenuje La Délicatesse, bych opravdu nečekala. Třetí hvězdička je jen za skutečnost, že hlavní hrdinka pracuje stejně jako já jako uvaděčka v divadle. ()

lysohlava

Velmi nudný film o tom, jak holce umře manžel, je smutná a najde si nového partnera. Audrey Tautou stále vypadá dobře a dává filmu aspoň trochu šmrnc. ()

dydl1

Klasická romantika,ale krásně procítěné,skvěle zahrané a funguje,jako jakýsi test na povrchnost žen. ()

lord-artoo

Amélie se pro Audrey stala výhrou i prohrou zároveň. Stín z ní dopadá na všechny její ostatní role a filmy a činí je horšími, než doopravdy jsou. Tak třeba Něžnost působí velmi průměrně. Ano, má sice trochu z pověstného francouzského šarmu, ale v porovnání s Amélií se šarm Něžnosti liší stejně, jako šarm Mathieu Kassovitze a Françoise Damiena. Není to špatný film, jen zkrátka nechytá za srdce tak, jak se na francouzskou romantiku sluší. ()

Nathalia.A

A opäť moja obľúbená Audrey .. V tomto prípade aj menovkyňa :) Nežnosť je film, ktorý určite ulahodí romantickej, možno aj melancholickej duši. Hlavný bod príbehu je jeden jediný bozk, ktorý Nathalie ( Audrey) zo začiatku pokladá za omyl, no neskôr zistí, že to bol predsa len osud. Celkom oceňujem výber herca pre postavu Markusa, ktorý nie je žiaden očarujúci sexi šarmantný chlap, akého si scenáristi radi pridávajú do svojich príbehov , no len bežný muž, ktorý je vo svojom vnútri aj tak výnimočný. Francúzsky romantický film nie je nikdy na škodu, a už vôbec nie s Audrey Tatou :) ()

nakiniki

Seděla jsem v kině a říkala si: panebože, tohle je tak chladné, snaží se to dostat člověku pod kůži, vzbudit emoce, ale... prostě podle mě se začátek nepovedl jak měl. Dále bych snímku vytkla délku, při takovém zpracování jsou 2 hodiny velké mínus... Audrey i F. Damiens to zachraňovali... Zklamání... ()

jafuska

Nelíbilo se mi to, asi jsem zaujatá filmy od francouzů, dobře hlavní představitelka celkem ušla, ale dějově vše bylo hodně kýčovité, bez nějakého nápadu, jediný, co se mě líbilo, byla hudba, a to je sakra hodně málo, co bych očekávala od filmu, velká škoda ()

alesecek93

Film byl opravdu něžný, jemný, citlivý, a to se mi líbilo. Výborná Audrey Tautou. Pěkná hudba a jako velké plus je citlivě nasnímaný obraz. Vše působí maximálně reálně. Film má přesto nízké hodnocení a já nevidím důvod mu tu pětku nedat. Já jsem si to užil. P.S. Už se těším, až vyjde film Pěna dní :-) ()

lobo87

Roztomilý film. Inak to neviem pomenovať lepšie. Nežná Audrey Tautou zostala prekvapujúco v tieni (podľa slov mojej manželky) "chutného" Damiensa, ktorý zahral svoju postavu krásne, až detsky. Práve s jeho nástupom chytil film druhý dych a opäť ma vtiahol do deja. Francúzska romantika má svoje svojské čaro a som rád, že mu postupne prichádzam na chuť... 65% ()

clonex

Nenechte sa zmiasť. La délicatesse nie je film pre masy, je to film pre ľudí, ktorí vedia doceniť i zdanlivo nezaujímavý príbeh a pointu. Polievka na dušu skrývajúca mnoho pekných detailov. Silné 4/5 ()

Dny francouzského filmu

Dny francouzského filmu