Nathalie žije úžasný život. Je mladá, krásná a má skvělé manželství. Ale v okamžiku, kdy její manžel zemře při nehodě, její svět se zhroutí. Několik dalších let se soustředí pouze na práci, své emoce nechává stranou. Pak nenadále, aniž by věděla proč, políbí toho nejnepravděpodobnějšího muže – svého kolegu, Markuse. Tento zvláštní pár se pak pouští na vlastní emocionální pouť; cestu, která vyvolává nejrůznější otázky a nepřátelství v práci. Můžeme opravdu ovlivnit způsob, jakým objevíme novou chuť do života? Nathalie a Markus, kteří objevili novou lásku, utíkají, aby dali svému vztahu šanci. Je to příběh o znovuzrození, ale také o jedinečnosti lásky. (oficiální text distributora)

spacowa

Možná, že to není tak úplně film za čtyři hvězdičky, ale za mě si je zaslouží...Paříž, francouzština a láska přes lidské předsudky...K tomu přidejte Audrey Tautou a máte film, který si zaslouží svůj název :) 80% ()

nat.

Myslím, že tento film doslova vystihuje jeho názov - nežnosť. Príjemné a milé, francúzska romantika nikdy nesklame. ()

Stuck

Francouzi mají dobré víno i fotbalisty, ale ty jejich epické filmy asi nikdy nepochopím.. Kod miluje Améli z M....tak doporučuji.. Pro mě to není ()

sto7ra

dokonalá sonda do stylu života prostých Francouzů. Vidíte, jak žijí, jak mají vybavený byt, jak se oblékají, co jí. i díky tomuto všemu je film o mnoho příjemnější. děj plyne klidně, pozvolna, něžně a vy si užíváte každou minutu, co ho sledujete. lepší herce snad ani vybrat nemohli. postavy jim sedí vynikajícně a o to víc je celý průběh přirozenější. spíš než komedie je to romantika. nečekejte velkofilm, ale velmi povedený romantický snímek. přesto se nedá říct, že se nezasmějete. hlášky od švéda markuse typu "s vašimi vlasy bych jel na dovolenou" nebo s jeho roztomilými, chlapeckými útěky se rozhodně nenudíte. jeho legrační vystupování vyvažuje charakter (hodný, milý, slušný, ochranitelský, něžný...). hudba se až nápadně podobá soundtracku z amélie avšak nedosahuje jeho kvalit. prolézají tam prvky ameriky, nebo spíše reklam na banku, což působí komicky,ale doplnuje to charakter postav. mou poslední kritikou (až tak silně se to nazvat nedá) jsou otazníky vynořující se ohledně délky známosti s Francoisem - potkali se opravdu až v kavárně anebo se znají dlouho? sečteno podtrženo, příjemně něžná romantika s nádechy vtipu. ()

Sofia_Straw

Ako rýchlo sa môže niečo zmeniť a aké je ťažké tú zmenu vnútorne prijať. Všetko chce svoj čas, aj nová láska. Nie je možné rozkázať jej, nedá sa kúpiť... len sa pomaličky vkráda do otvárajúceho sa srdca, v ktorom napokon rozkvitne celá záhrada otvorená preňho.... ()

mnu

Na cely film se moc hezky diva, diky Audrey, diky hudbe. Jinak ovsem nic moc. Nez jsem se stacila do deje ponorit, resp. aniz by me do sebe vtahl, byl konec. ()

juluch

ech, jak ja nemusim filmy, ktore sa chcu na nieco hrat. spusta samoucelnosti, gycove sceny, do toho sem-tam vtipna scenka ako nejaky pohodeny diamantik....ktory vsak celok nepreziari....malo by to vzbudzovat nejake emocie, ale stale si neviem spomenut, ake vlastne..... ()

Nykol

Triezvy a hlavne realistický romantický film, o živote a láske, o stratách a nádejach. Celkom chápem, že Nathalie našla skôr zaľúbenie v Markusovi než v príťažlivom šéfovi. Markus bol k Nathalie pozorný, milý, nežný, vedel si ju získať svojim humorom a mali sa o čom stále rozprávať. A hlavne Nathalina duša zomiera spolu s jej manželom, a až Markus jej znova prinavrátil chuť do života. ()

hanca.uh

Očekávala jsem nějakou mírně tuctovou další romantickou komedii na nedělní zimní odpoledne, ale tohle mě fakt hodně překvapilo, velice příjemně a nevšedně zpracovaný film. Skvělá a jako vždy zajímavá Tautou i představitel Markuse (Damiens) byli tak nesourodý "pár", vizuelně až nehezký, že mě tahle naprostá výjimečnost po mírně patetickém začátku filmu naprosto vtáhla do děje. Ostatně ono tady nejde ani tak o nějaký děj, ale o.........o co vlastně? V podstatě o nic moc, ale kuňa - ono je to tam i bez přehnaných slov, keců a dramatických nafoukaných záběrů. Kamerové momenty byly vtipné, jednoduché a přitom hluboké. V tomto snímku není prostě nic, co by se dalo čekat, jak tomu šablonovitě v tomto žánru dost často bývá, takže několikrát jsem si v průběhu filmu i na závěr řekla: tyjo, dost dobré. Takže asi tak :-) ()

JirkaWade

Celý snímek začíná originálně, bohužel poté je následován nepříliš zajímavou pasáží. To vše platí přibližně do čtvrtiny filmu, kdy nastane velký zlom. Na plátno naskočí Marcus. Najednou začne i zábava a pohltí vás i samotný děj, převážně svými dialogy, až do úplného konce. Konec, který nekončí klasickým "happy endem". Na závěr zhodnocení. Pár slabších momentů by se tu našlo, ale když vezmete v potaz, že zde hraje výborná Audrey Tautou a povětšinu času je to i dobrá podívaná, musím dát 4* (75%). Zdejších 52% opravdu nechápu, průměrný film to rozhodně není. PS: Koukám, že hodnotilo pouze 42 "expertů", takže věřím, že se v budoucnu Něžnosti dostaví většiho uznání a dostane se do červených čísel. ()

Dodge-I

Místy statické, bezradné - a přitom je to tak "francouzské" téma - snad se Tatou ještě k něčemu pořádnému dostane. ()

vixina

Slabučké. Neviem, ale neustále mi obsah aj forma (až na švenky) pripomínali niečo v štýle: "Toto je film, ktorý by natočili Slováci a presne takto." Na slovenské pomery by to bol celkom zdarný výsledok, no v tomto prípade som čakal viac. Neviem, asi to bude súvisieť s tým, že som čakala bolesť a emočný rozkol hrdinky a nie plávanie s minimalistickým hraním. Ani obsadenie mi veľmi nesadlo - Audrey na mňa nepôsobila ako "dievča na roztrhanie", a François tiež nie ako práve škaredý, neohrabaný ťuťko "out of her league". Hoci uznávam, že ten módny vkus Ikea mu išiel (aj napriek faktu, že je to Belgičan), no skôr mi z toho vychádza obmedzená viera autorov, že Švédsko rovná sa Ikea a bodka. Naštastie celý filmík nebol otravný, takže tie 3* sú tak akurát. ()

Sejkorka

Možná jsem na Audrey Tautou moc přísný a navíc jsem toho s ním moc neviděl. Ale v porovnání s usměvavou dobráckou Amélií je Nathalie zosobněním mrzutosti. Ano, má k tomu důvod, zahynul jí milovaný manžel, ale přece. Je jí pětatřicet avšak chvílemi vypadá na padesát. Markus je nepravděpodobný. Už to, že Belgičan hraje Švéda. Francois Damiens je mnohem lepší v (K)lamači srdcí. JInak jo, lehký nadprůměr, možná jsem až příliš náročný .... ()

Dny francouzského filmu

Dny francouzského filmu