Závod s časem

Příběh otce, který se snaží vyrovnat s těžkou situací a udržet svou dceru naživu během ničivého hurikánu Katrina. (Filmbox)

filipvrbik

Zajímavý příběh, dusná atmosféra, ale ne moc kvalitní film. Je to celkem předvídatelné, a dopadne to přesně jak jsem čekal. Na druhou stranu, být v nemocnici plné mrtvol a bez elektriky dva dny, to bych zcela určitě nedal. Jedna z posledních rolí Paula Walkera, akorát, že nebyl moc přesvědčivý...60% ()

Terzeus

Zhodou okolností som Hours videl v ten istý deň, čo som sa dozvedel o smrti Paula Walkera. A po týždni som s radosťou zdvihol hodnotenie na zaslúžené 4*. Nielen že je to na režijný debut slušne natočené ale najmä sa pod povrchom skrýva viac než sa na prvý pohľad zdá. Hours je o odhodlaní, rodičovstve a jeho ochranárskom pude, zaobalenom do extrémnej formy. Hoci trilerová časť je ku koncu konštruktívne umelo vypuncovaná, radosť z dobre odvedeného filmu nenarúša. Heisserer si bol dokonale istý tým, čo chcel povedať a vo výsledku je to vidno. Navyše poteší aj vydarený soundtrack od vcelku neznámeho Wallfischa a tiež výkon samotného Walkera. Je to síce smutné, no Hours vyšiel v neuveriteľne príhodnom čase. Nielen že pripomína, že Walker síce nepatrí k top hercom ale jeho charizmou a sympaťáctvom si skrátka nezískal málokoho. Výkon v Hours mi pripomína, že mi bude vo filmovom svete chýbať. 75% ()

Honzek

Mám slabost pro nízkorozpočťáky a tenhle se povedl téměř na jedničku! Mimochodem, Paul Walker zde zahrál velmi věrohodnou roli (jen škoda, že to byla jedna z posledních - čest jeho památce)! Ze snímku byl cítit zmar, láska, hrdost a tvrdohlavost. Místy to bylo lehce utahané za vlasy, ale pro mě jako milovníka podobných snímků, se to velmi povedlo. A Eric by měl dostat metál za to, jak dokázal s tak málo penězi natočit něco tak dobrého! Za mě palec nahoru. ()

Zeck

Tady ani není co napsat a hodnotit, v tom filmu se za hodinu a půl odehraje naprosté hovno. Béčkový herec Walker dostal úkol, sehrát roli deprimovaného a vyčerpaného otce, který po několik dní svádí heroický souboj s baterií inkubátoru a pronáší u toho nezajímavé vzpomínkové monology, doprovázané flashbacky na ještě nudnější dialogy postav, o kterých pronáší ty monology. Do toho párkrát vyběhne schody, párkrát seběhne do sklepa, párkrát dojde do nemocničního skladu, padesátkrát mu zapípají hodinky a jednou vystřelí z pistole. Pokud nejste čerstvý rodič a vaše dítě se nedodělává v troubě, pak zažijete nový rozměr nudy. Digitální novorozeně pak všemu nasazuje pomyslnou posranou plenu na hlavu. 20% ()

Pilda17

Film jednoho muže nebo-li Paul Walker a jeho Hours. I přestože nepatří k těm nejkvalitnějším hercům, tak tato role mu celkem seděla. Začátek byl zvláštní a nějaký ten náznak napětí divák pocítí, ale chtělo by více zapůsobit na emoce. Walker se snažil, ale bohužel jsem mu v začátcích nevěřil a právě ty emoce tam dost chyběli. Po krátkém rozjezdu nastanou následky ničivého hurikánu Katrina a Walker se dostane do svízelné situace, ze které není lehké uniknout. Námět nebyl vůbec špatný, napětí mohlo být sice o něco více, ale dostačující bylo. Chyběl tam nějaký ten moment překvapení nebo jen nějaký nápad, který by divákovi vyrazil dech. Takhle z toho je jen účelový thriller, který si propluje svižným tempem a nenabídne nic navíc. I tak doporučuji, protože zvládnout se dá .. 6/10 = 61% ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v meste New Orleans, v štáte Louisiana. (MikaelSVK)