Ip Man 3

• Čína Ye Wen 3 (více)

V nejnovějším pokračování série o legendárním mistru Wing Chun Ip Man (Donnie Yen) čelí nejen hongkongskému gangu, jehož hlavu si zahrála boxerská legenda Mike Tyson, ale musí se vypořádat rovněž s vlastním rodinným životem. Ve městě protkaném korupcí, ve kterém se ho zároveň neustále pokouší konfrontovat konkurenční mistr Wing Chun, to však nemá jednoduché. (JardaBauer)

Karlito74

Pohádka, která se nikdy nestala. Něco jako dobrá Disneyovka :) Na Grandmastera nedosahuje ani potřetí, ani po druhé ani poprvé.... ()

reno112

Často zde čtu mezi komentáři, že děj byl zdlouhavý, že zde bylo hodně scének z rodiny s manželkou a podobné komentáře. Spousty lidí si asi myslí, že tohle má být boj od začátku do konce nebo mají problém s reálností filmu. Nikdo však už nevnímá několik podstatných věcí, na které film rovněž ukazuje. Lidé, kteří se učili bojová umění cvičili nejen tělo, ale také ducha. Spirituální stránka a vyrovnanost člověka k tomu neodmyslitelně patří, protože jen tak se člověk může stát opravdu velkým. V tomto filmu vidíme ne jen lásku a pochopení, které k tomu neodmyslitelně patří, ale i jiné duchovní stránky. Zrovna tyto části byly z mistrova života a i když se tento díl v mnohém vymyká jeho životopisu, to že ztratil ženu je pravda a to, že byl moudrým člověkem a snažil se řídit rozvážností je správné a jsem rád, že to v tomto filmu zachytili. Další věcí je, že je dnešní svět opravdu zkorumpovaný a ten kdo tento film sledoval pozorně dostal příjemný náboj o tom, o čem by dnešní svět měl být. Ne v každém filmu musíte mít to co chcete, někdy filmy můžou nabídnout i jiné aspekty, které můžou potěšit diváka, který se nepřišel podívat jen na pořádné rvačky. Občas není na škodu z filmu vytáhnout i jiné klady, než to co jsme pouze "očekávali". Očekávání pramení z toho, že se na ten film díváte s tím, že už máte názor na to jaký by měl být, za to ale nemůže film, ale divák. Rozšířit obzory a přestat se dívat zaujatě na 3 barvy když jich má tento film 50. ()

Erufael

Dát tři hvězdy by bylo málo. Nicméně třetí díl je již patetický. Jako bojová choreografie opět skvělé a úžasné. Příběhově již vázne. A celkově to hudebně a pocitově ke konci evokuje gladiátora. Že by záměr? Mike Tyson měl absolutně druhořadou roli a ikdyž se ve filmu neohřál, přesto si stihl během zápasu zlomit palec na ruce. Tak tedy 4 hvězdy ... ale do páté to má zatraceně daleko ()

prasecak_cz

Sice nedosahuje kvalitu předchozích dílů, ale stále je na co koukat, zvlášť choreografie. Max Zhang a jeho dovednost Wing chun, Mike Tyson a jeho nejrychlejší pěsti... Je to místy přitažené za vlasy, ale zábava je zábava. ()

pornohavo

Dej opäť recyklovaný, bojové scény však majstrovské. Záverecny boj bol na jednotku. Trochu lásky a romantiky nechýba. Za mňa asi tak 66% ()

imperativ

Kombinace toho nejlepšího s předchozích dvou dílů. Ve dvojce ty fight scény tak nějak pojebali, všechno splývalo a trochu to připomínalo bitky z Resident Evil 2, kde nic nejde vidět a všechno se rychle stříhá. Trojka byla pěkně přehledná a záběrově nejzajímavější z celé trilogie. Taky se mi líbilo jak si tvůrci hráli s takovýma jemnůstkama (např. když Tyson vymlátí všechna okénka a jak ty střípky letí k zemi tak tomu dítku na tříkolce uříznou balónek) a fajná symbolika. A taky se mi líbilo, že tenhle díl měl snad čtyři záporáky a možná pět, když počítám toho raka. Co nechápu, jsou reakce tady. Že to je mýdlová opera? Je to kurva kung-fu film par-excellence. Sumo sumérům, je to perfektní zakončení trilogie a nejradši bych všechny ty hnidopichy přesunul pod dvojku, která si to pochcávání skutečně zaslouží. ()

metfor

Zajímalo by mě, jestli měl pan Ip nějakou chybu. Kromě toho, že mě štve, že skoro vůbec necvičil, hýbal se úsporně a pomalu a pak se při občasných soubojích hýbal 3x rychleji než ostatní. Líbila se mi životní moudra, dnes už skoro bych řekl zakázaná, která vyšla z policajta s buldočím obličejem, z manželky, a nakonec i pana Ipa. ()

gggggg

Asi najslabšia časť série. Bitky sú prekombinované a zbytočne zdĺhavé. Prvá polovica filmu bola nudná. Mike Tyson ničomu nepomohol, ani nič nepokazil. Druhá polovica bola zaujímavejšia, ale film už z biedy nevytiahla. ()

ROSTABAR

Film mě bavil, samozřejmě zde byla spousta soubojů a zajímavý souboj s Mike Tysonem. Hajzlíci chtějí koupit školu a když není na prodej, tak jí chtějí zničit a unesou děti a to se nelíbí Ip Menovi ani dalším dalšímu bojovníkovi, který mu pomůže děti zachránit. Bohužel ale žena Ip Mena má rakovinu a zbývá jí jenom pár měsíců života. ()