Vražedná dohoda

Breaking the Girls

Krimi / Thriller

USA, 2013, 83 min

• ricci.s

Skôr by som našiel v Dobe ľadovej porno, ako v tomto filme horor. Dokonca to nebol ani thriller, to by tam musela byť aspoň jedna napínavá scénka. Ale toto? Nuda na zbláznenie. Jediné dobré na tomto filme bol spomínaný erotický nádych, trio v bazéniku, lesbické olizovačky... ale hviezdy by som za to možno vysypal v trochu inom žánri, ktorý aj tak za triezva veľmi často nesledujem.(8.10.2012)

• Daryl.Dixon

Tak z Grace z Chůvy k pohledání je už velká holka, jen si říkám, kde udělala slečna Fine při výchově dítěte Maxwella Sheffielda chybu, protože nejen že dospěla, ale ve filmu si hraje s panenkami trochu jinak než v dětství. Jo a taky krade a vraždí, ale to jen tak mimochodem, když nemá do čeho píchnout nebo líznout. Samotný film pak jede na jedné vlně, propletené takovým množstvím intrik, že se v tom možná i sám rejža ztratil.(19.7.2014)

• playboxguest

Klidně by se to mohlo jmenovat Nebezpečné hry 5, protože je to na to samé brdo jako celá tahle série. Prostě béčko přes kopírák plné intrik, bisexuálních hrátek a nějaké té vraždičky z nudy. Ze začátku mě udržela alespoň ta erotika, holky celkem šik, jakmile se do toho začalo míchat vraždění, už jsem nevydržela a dokoukala s rychloposuvem. Další podobné - Kill for me, Roomate. 30%(26.11.2013)

Náhodou mne sa to páčilo. Úplne skvelá neznáma herečka Agnes Bruckner v hlavnej úlohe. Pekný plottwist ku koncu. Naozaj veľmi podarená snímka, má rýchle tempo a nenudí. Herecké obsadenie je absolútne Bčkové ale prekvapili a teda to isté platí aj o samotných hereckých výkonoch. Príbeh a scenár je v skutku zaujímavý a rovnako tak dialógy. Hudba nevýrazná, ale zaznejú sem tam aj pekné piesne. Môžem konštatovať, že táto snímka bola pre mňa naozaj príjemné prekvapenie a to možno aj preto, že som od toho tak veľa nečakal. Videl som ju už dávno. Ale zase už by som nechcel až tak preháňať a chváliť. Tento snímok môžem odporučiť na nudnú nedeľu, myslím že ho ocení každý fanúšik filmu, pokiaľ nehľadá niečo náročné, nad čím by musel premýšľať.(7.12.2019)

Neškodná thrillerová variácia na Hitchcockov "Strangers on a Train", v tomto prípade o 2 fešandách (Madeline Zima a Agnes Bruckner), ktoré na seba náhodou narazia a padnú si do oka. Po niekoľkých spoločných chvíľach stretávajú aj nepríjemných známych a v rámci rečičiek si sľúbia vzájomnú výpomoc; spočívajúcu v zabití osoby, ktorá strpčuje život tej druhej. A hoci to jedna neberie vážne, druhá je dostatočne psycho aby to zrealizovala, vďaka čomu sa ocitnú v podivnej situácii. S podobným motívom pred časom zúfalo narazil televízny "Next Stop Murder", no toto ma naopak bavilo a navyše to bolo obohatené o sexy nádych v štýle "Wild Things", takže sa na to aj dobre pozeralo.(8.10.2012)