Vražedná dohoda

Breaking the Girls

Horor / Thriller

USA, 2013, 83 min

Zase tak černě bych to neviděl, ale je nutno nebrat ohled na zde uvedené žánry. Než nádech hororu mi to přišlo spíš nacpané troškou erotické tématiky, především tedy lesbických olizovaček. Plány vražd, které jsou v tomto díle jasným hnacím motorem, byly podle mě až moc překombinované a zdá se mi, jako by se do svého / převzatého nápadu sami tvůrci zamotali. Rozhodně se na to ale koukat dalo, 55 %.(16.12.2012)

• Daryl.Dixon

Tak z Grace z Chůvy k pohledání je už velká holka, jen si říkám, kde udělala slečna Fine při výchově dítěte Maxwella Sheffielda chybu, protože nejen že dospěla, ale ve filmu si hraje s panenkami trochu jinak než v dětství. Jo a taky krade a vraždí, ale to jen tak mimochodem, když nemá do čeho píchnout nebo líznout. Samotný film pak jede na jedné vlně, propletené takovým množstvím intrik, že se v tom možná i sám rejža ztratil.(19.7.2014)

Neškodná thrillerová variácia na Hitchcockov "Strangers on a Train", v tomto prípade o 2 fešandách (Madeline Zima a Agnes Bruckner), ktoré na seba náhodou narazia a padnú si do oka. Po niekoľkých spoločných chvíľach stretávajú aj nepríjemných známych a v rámci rečičiek si sľúbia vzájomnú výpomoc; spočívajúcu v zabití osoby, ktorá strpčuje život tej druhej. A hoci to jedna neberie vážne, druhá je dostatočne psycho aby to zrealizovala, vďaka čomu sa ocitnú v podivnej situácii. S podobným motívom pred časom zúfalo narazil televízny "Next Stop Murder", no toto ma naopak bavilo a navyše to bolo obohatené o sexy nádych v štýle "Wild Things", takže sa na to aj dobre pozeralo.(8.10.2012)

Prostě obyčejný blizny.. Lesbický softpéčko, kde se hrozně žvaní a po chvíli se ztratíte v tom, kdo je na na čičiny a kdo není - no ony jsou vlastně všechny. Tak nevím, kdyby tohle byl film s vraždícíma hošanama, tak by to bylo "odvážný, šokující a artový", tady na csfd by to mělo přes 80% a byla by to úplná žůžová pecka roku. Protože hošani bobani jsou dneska v kurzu. Když sou tam lízačky, tak se běžnej pisálek odtud podívá akorát na pár prdelí a koz a uzná, že je to naprostá píčovina a jde spát.. No jo, holt holky na holky už dneska jsou úpé normální a nikdo si z toho hlavu nelízá.. Jinak film je to dobrej, takovej klasickej thrillej, kde jedný lesbičce trochu hrábne (ještě víc) a svede holku co neni lesbička, ale o to víc je hravá.. pak se to různě zamotá a nakonec přijde veselej lesbyend. Horor nečekejte, protože jediná opravdu strašidelná věc tam jsou ty hnusný hlavní protagonistky. Ale to nevadí, já v rámci zobjektivnění neobjektivního hodnocení vystřeluji rovněž neobjektivní čtyřku a doufám, že se to slízne na objektivní hladinu...(26.6.2014)

• aLPaC

Co k tomu říct: Jediným kladem filmu jsou krásné holky (hlavně ta Zima) a jejich lesbické radovánky. No a teď zápory, ty budou delší: 1) herecké výkony; to, co bez výjimky naprosto všichni zúčastnění předvádí je na zlaté maliny, takovéhle výkony by přece nemohli obstát ani v reklamě na Ariel. 2) idiotské dialogy; no to zkrátka musíte slyšet, 90% rozhovorů nemá buď logiku žádnou, nebo minimální. 3) překombinovaný závěr; tenhle film si zkrátka chce hrát na Wild Things, ale ten závěr je tak překombinovaný, že se v tom člověk ztrácí a ne, že by si říkal, ó jak mě ty tvůrci dostali, ale ty vole, tohle snad psala opice. 4) nejsou vidět žádné kozy; k tomu netřeba dalšího komentáře.(10.9.2014)