poster

Příliš mladá noc

 • Slovensko

  Príliš mladá noc

 • Velká Británie

  A Night Too Young

Drama

Česko / Slovinsko, 2012, 58 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ajuska
  ***

  Brzy je jasné, že o dva dvanáctileté kluky tu vůbec nejde. Ti jsou jen pozorovateli toho, jak hrozně se k sobě chovají postavy dospělých - ubližují si, bojují o moc..., jenže divákovi nikdo absolutně nevysvětlí jejich motivaci. Ve scénáři chybí jakýkoli náznak toho, co se mezi nimi dřív stalo, jaký mají vztah a o co jim všem vlastně jde. Kvůli tomu film působí jako plácnutí do vody, provokativní výkřik, ale bez pointy. Škoda, protože technicky to na absolventský film rozhodně není špatné.(1.4.2012)

 • Slarque
  ****

  Takové malé, nenápadné vítězství. Jaká by to byla banální posilvestrovsky-kocovinová historka, kdyby v ní jako pozorovatelé, či snad rušivý element, nepůsobili dva dvanáctiletí kluci. Přestože do děje prakticky nezasahují, jejich přítomnost je neustále klíčová. Výborně napsané, zahrané i zrežírované. Skoro se bojím, aby až Olmo Omerzu dostane nějaký normální filmový rozpočet, nenatočil jen řadově zapomenutelný film. Vstup do filmového světa každopádně zvládl skvěle.(26.6.2014)

 • giblma
  *****

  A ono to jde! Vakuum posilvestrovského dne, dva dvanáctiletí chlapci jako pozorovatelé prázdnosti světa dospělých. Přirozenost dialogů, civilnost hereckých výkonů, humor, přes který ale ve formanovsko-papouškovské tradici stále štípe kritika soudobých společenských vztahů. Všem zdejším ignorantům nazvdory zvyšuji na pět, ha! (Cinematik 2012)(23.9.2012)

 • Vodnářka
  ***

  Zamotaný příběh jednoho silvestrovského reparátu, podivně zapleteného vztahu a pár lidí, co se k němu připletli. Pár zajímavých témat, úžasný herecký výkon jednoho malého chlapce a milá přítomnost Martina Pechláta, které bohužel následně přebíjí lehká zmatenost scén, nesmyslné proplétání reality a pár představ a ten nemožnej oheň... Velké plus se ale právě dostudovanému režisérovi přiznat musí - příliš neotravuje roztahanou stopáží nebo překombinovanými dějovými liniemi. A popelník v podobě dlaně spícího chlapce je geniální. Jeden z lepších snímků, jež katedra režie FAMU poslední dobou představuje, pořád ale spadá do kategorie FAMU pro FAMU aneb hezký, že působíte intelektuálně a záhadně, ale co z filmu, který normální divák moc nepochápe...(4.7.2012)

 • seeker23
  ****

  Přes různé dílči nedostatky pravděpodobně český film roku. Hlavně tu je vidět nejen poučenost světovými trendy a velká režijní jistota, ale i schopnost vytvářet v žánru všednodenního realismu originální a dramatické situace, to vše velmi nenuceně. Spolu s Okresním přeborem, asi jedinou opravdu vtipnou českou komedií, vrchol současné české tvorby. V obou dílech je zaděláno na to, co nám tu zoufale chybí, v případě Noci na art světového formátu a v případě Přeboru na žánrovou oddychovku, která je přirozená a přitom si na nic nehraje.(4.12.2012)

 • - Byt, ve kterém se většina snímku odehrává, tvůrci postavili ve studiu a aby byla atmosféra co nejreálnější, použili světlo pouze z reálných svítidel, které se používají v bytě, takže dosáhli autentické „panelákové“ atmosféry. (Zdroj: CinemArt)