poster

Příliš mladá noc

 • Slovensko

  Príliš mladá noc

 • Velká Británie

  A Night Too Young

Drama

Česko / Slovinsko, 2012, 58 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • boshke
  ***

  (Febio Fest) Opravdu zvláštní podívaná. Přijít jí alespoň trochu na kloub opět pomohla pofilmová beseda s režisérem. Bez ní by Příliš mladá noc zůstala jen bizarním a poměrně vtipným zážitkem. Kterým asi, pravda, stejně zůstane, je však dobré znát úmysl a myšlenku režiséra... 70% (3. místo mezi soutěžními filmy)(28.3.2012)

 • giblma
  *****

  A ono to jde! Vakuum posilvestrovského dne, dva dvanáctiletí chlapci jako pozorovatelé prázdnosti světa dospělých. Přirozenost dialogů, civilnost hereckých výkonů, humor, přes který ale ve formanovsko-papouškovské tradici stále štípe kritika soudobých společenských vztahů. Všem zdejším ignorantům nazvdory zvyšuji na pět, ha! (Cinematik 2012)(23.9.2012)

 • Cimr
  ****

  Tři dospělí lidé v jednom panelákovém bytě; kdysi, kdesi; v noci, v níž se něco láme (,,Nejklidnější Silvestr za spoustu let, člověk neví, jestli nemá spíš mít strach z toho, jaký je všude klid."). Tři (resp. čtyři) lidé, jejich milostné hrátky a dva malí kluci, co to všechno jen pozorují. Náhodou? Schválně? Jejich přítomnost neustále diváka vytrhuje z klidu a nutí se ho ptát, co to má znamenat. Příliš mladá noc je film, který stojí a padá s navozením určité dekadentní mlhavé atmosféry. A tu se daří držet, snad jen příchod policisty mě příliš nepotěšil, i když umocnil absurdní vyznění filmu (nabízí se srovnání s požárníky, co přicházejí na návštěvu v díle Eugena Ionesca). Z mého pohledu ale trochu narušil intimní atmosféru mezi ústřední trojicí (pěticí), kterou mě bavilo sledovat - i díky angažování senzačních herců z mého milovaného ex-divadla Komedie Martina Pechláta s Jiřím Černým. Možná stálo za to nechat jen jejich příběh a film zkrátit tak na 40 minut, nedělat z něj celovečerák za každou cenu. Ale to je jen malá výtka, jinak je Příliš mladá noc (spolu s Aloisem Nebelem) příjemným příslibem, že se nová generace mladých filmových tvůrců už nespokojuje s křečí a trapností a hledá cesty ke svébytnému uměleckému vyjádření.(4.8.2012)

 • Slarque
  ****

  Takové malé, nenápadné vítězství. Jaká by to byla banální posilvestrovsky-kocovinová historka, kdyby v ní jako pozorovatelé, či snad rušivý element, nepůsobili dva dvanáctiletí kluci. Přestože do děje prakticky nezasahují, jejich přítomnost je neustále klíčová. Výborně napsané, zahrané i zrežírované. Skoro se bojím, aby až Olmo Omerzu dostane nějaký normální filmový rozpočet, nenatočil jen řadově zapomenutelný film. Vstup do filmového světa každopádně zvládl skvěle.(26.6.2014)

 • Radko
  ***

  Dnešná akože rodina. Nechýbajú odcudzené deti, vyjavene sledujúce manipulatívne libidózno - závislácke hry dospelých, náhradná matka rodu hnaná pudom, ukojacim pravú materskú túžbu. Polícia v úlohe spovedajúceho sa člena štátnej mašinérie, tiež len človeka so svojimi slabosťami. Deti sa snažia napodobniť správanie dospelých, pijú, hulia a potom zvracajú. Dospelí sa podvádzajú, po uspokojení rušia krátkodobo účelovo vytvorené vzťahy, mladšie generácie majú v sebe neuhasiteľnú snahu všetok tento emočne studený bordel plný podvodov a povrchosti jednoducho zapáliť. Nie zlé, len tak chladne a emocionálne studeno pôsobiace ako typológicky zvolená familiárna societa, náhodne dočasne združená akoby rodina, ktorú film popisuje. Aj s "nádejou" do budúcnosti, že všetko bude ako doteraz.(1.2.2014)

 • - Byt, ve kterém se většina snímku odehrává, tvůrci postavili ve studiu a aby byla atmosféra co nejreálnější, použili světlo pouze z reálných svítidel, které se používají v bytě, takže dosáhli autentické „panelákové“ atmosféry. (Zdroj: CinemArt)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace