poster

Příliš mladá noc

 • Slovensko

  Príliš mladá noc

 • Velká Británie

  A Night Too Young

Drama

Česko / Slovinsko, 2012, 58 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • topi
  ***

  Divnější film jsem v české kinematografii snad ještě neviděl. Co tohle mělo znamenat, to by mě fakt zajímalo. Jednání jakékoliv postavy jsem nepobral a nepochopil. Příběh se odehrává asi v 90. létech? Žádné vysvětlení, proč se ty postavy tak idiotsky chovají. Avšak přece jen jsem se na tu podivnost díval se zájmem a svým zbůsobem mě i bavila.(6.1.2017)

 • Cimr
  ****

  Tři dospělí lidé v jednom panelákovém bytě; kdysi, kdesi; v noci, v níž se něco láme (,,Nejklidnější Silvestr za spoustu let, člověk neví, jestli nemá spíš mít strach z toho, jaký je všude klid."). Tři (resp. čtyři) lidé, jejich milostné hrátky a dva malí kluci, co to všechno jen pozorují. Náhodou? Schválně? Jejich přítomnost neustále diváka vytrhuje z klidu a nutí se ho ptát, co to má znamenat. Příliš mladá noc je film, který stojí a padá s navozením určité dekadentní mlhavé atmosféry. A tu se daří držet, snad jen příchod policisty mě příliš nepotěšil, i když umocnil absurdní vyznění filmu (nabízí se srovnání s požárníky, co přicházejí na návštěvu v díle Eugena Ionesca). Z mého pohledu ale trochu narušil intimní atmosféru mezi ústřední trojicí (pěticí), kterou mě bavilo sledovat - i díky angažování senzačních herců z mého milovaného ex-divadla Komedie Martina Pechláta s Jiřím Černým. Možná stálo za to nechat jen jejich příběh a film zkrátit tak na 40 minut, nedělat z něj celovečerák za každou cenu. Ale to je jen malá výtka, jinak je Příliš mladá noc (spolu s Aloisem Nebelem) příjemným příslibem, že se nová generace mladých filmových tvůrců už nespokojuje s křečí a trapností a hledá cesty ke svébytnému uměleckému vyjádření.(4.8.2012)

 • dopitak
  *

  Chválím, že konečně někdo natočil film se záběry českých ulic bez komparzu, protože přeplněné jsou filmařským klišé. Což je taky jediný důvod, proč nedat odpad. Cvičení nebo ne, když něco postrádá hlavu i patu, není to umění a není to ani akční (a hlavní a jediná ženská postava je fakt nesympatická, necelá hodina vám připadá jako věčnost a ještě to má prvky úchylárny, nepatří to jinam než ke smetí. A odvolávat se v distributorských materiálech na dvanáctileté kluky jako hlavní postavy je podvod, ti tu být vůbec nemuseli.(18.8.2016)

 • boshke
  ***

  (Febio Fest) Opravdu zvláštní podívaná. Přijít jí alespoň trochu na kloub opět pomohla pofilmová beseda s režisérem. Bez ní by Příliš mladá noc zůstala jen bizarním a poměrně vtipným zážitkem. Kterým asi, pravda, stejně zůstane, je však dobré znát úmysl a myšlenku režiséra... 70% (3. místo mezi soutěžními filmy)(28.3.2012)

 • dom156
  *

  Nějak mě celý film minul, sice jsem ho sledoval, ale že by se mi nějak závratně zaryl do paměti to tedy ne. Je to celé docela o ničem. Nechápu co tvůrci tohoto filmu nám chtěli říct, a jak blbě film začal, tak dementně skončil, ale bylo to pro mě vysvobození, jelikož déle bych to asi nevydržel. Také výkon herců v čele s Pechlátem stál za nic. Silný podprůměr, ale jsou i horší filmy.(12.2.2016)

 • - Byt, ve kterém se většina snímku odehrává, tvůrci postavili ve studiu a aby byla atmosféra co nejreálnější, použili světlo pouze z reálných svítidel, které se používají v bytě, takže dosáhli autentické „panelákové“ atmosféry. (Zdroj: CinemArt)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace