Soudný den

(festivalový název)
  • Jižní Korea Illyumyeolmangbogoseo (více)

Doomsday Book je poviedkový sci-fi film skladajúci sa z troch rôznych poviedok. Prvá poviedka nazvaná "Heaven's Creation" je o robotovi, ktorý ožil a o tom, čo nasleduje potom. Druhá poviedka "The New Generation" je príbeh z pohľadu chlapca, z ktorého sa stal zombie. Tretia poviedka "Happy Birthday" reinterpretuje "The Christmas Gift" od O. Henryho (William Sydney Porter). (nessbeal)

warrenur

Skoda. Ani jedna z poviedok ma vyraznejsie neoslovila. Nakazo-zombie namet som videl spracovany mnohokrat, ale malokedy tak cajickovo ako tu. Robot filozof. Nuz, keby filozoficke myslienky srsali zo zivej bytosti a zaver nebol podany tak pateticky, mohla to byt fajnovka. O tretej poviedke, s letiacou biliardovou gulou, uz mozno hovorit ako o uplnej fantasmagorii, slabej, i ked sa na to budeme divat ako na rozpravku pre male deti. Cely film je dokazom toho, ze i dobry reziser sem-tam natoci taky kus, za ktory mu divak nezasluzene a len zo zvyku, nema udelit tradicne vysoke hodnotenie. ()

Wewerush

Příběh o reinkarnaci Buddhy do robota silně vybočuje o dalších dvou. Je silný obrazově, střihově a má také silný filozofický podtext, u kterého se každý na okamžik zastaví a zkusí si představit, zda je vůbec možné, aby byl robot Buddhou ajestli ano, co to pro lidstvo (minimálně pro buddhisty) znamená. Poslední a první příběh jsou celkem slabé, ale na druhou stranu postapokalyptický svět, z kterého ční kulečníková koule o velikosti mrakodrapu má něco do sebe. ()

ortoncz

Pro mě velmi zvláštní film . Protože Korejskou tvorbu vůbec neznám a ani nesleduji. Jednoznačně nejzajímaavější povídka o klukovi , který se promění v zombie. Ale všechny tři mají hloubku a záleží jenom na divákovi jak moc chce o tom všem přemýšlet. Za mě 60%. ()

Chuppa

Tak tohle bylo dost ujetý. Zombie apokalypsa z jablka, budhistickej robot a asteroid, kterej je ve skutečnosti obří kulečníková koule objednaná malou holkou přes internet.. ()

Sticks odpad!

2/10, 5/10, 1/10 - krásny odpad. Iste mohol tu byť pokus o mnohožánrovosť, ale ani jeden z nich nie je obstojný. Robota stačí konfrontovať s úvodom do filozofie a režisérom odporúčam novým filmom okamžite napraviť reputáciu po tomto fiasku. Dokonca aj technická stránka pokrivkávala. ()

RADX1

Tři povídky o tom jak by mohl svět skončit. Což o tom že dvě z nic jsou vcelku nesmysl - nebo spíše opravdu extrémně nepravděpodobné. U nich to naštěstí zachraňuje satira. Prostřední povídka o robotovi mne oslovila asi nejvíce a bylo vidět že tvůrce ji velmi slušně propracoval. Škoda že nelze hodnotit samostatně. Takto je to za 3* ()