Muž, který sázel stromy

• Kanada The Man Who Planted Trees (více)
Krátkometrážní / Animovaný / Drama / Rodinný
Kanada, 1987, 30 min

Režie:

Frédéric Back

Předloha:

Jean Giono (povídka)

Krátký poetický animovaný film podľa rovnomennej novely Jeana Giona rozpráva príbeh pustovníka, ktorý celý svoj život v absolutnej skromnosti zasvätil krásnemu cieľu. Je to vizuálne krásne spracovaná meditácia o sile človeka a kráse tvorby a zároveň nesmierne humanistická, pacifistická a panteistická výpoveď. (Jordan)

mi-ib

Kdo si chce v dnešní době nechat vlít do žil trochu optimismu, tak tomu můžu doporučit povídku o muži, který sázel stromy. Velmi laskavá povídka s krásným poselstvím, jejíž sílu si divák může vychutnat, také díky přednesu Miroslava Částka a velmi osobitých a originálních kreseb. ()

Stíba

Čarokrásný čistý příběh ladně přenesený z několikstránkové knihy na lehce plynoucí půlhodinový filmový snímek. Nádhera... ()

Amyi

Krásny príbeh o mužovi, ktorý pomohol obnoviť život v skoro mŕtvej krajine. Obnova sa zdala byť nemožná, mrhanie capom, ale čo všetko dokáže pomalá cielená poctivá práca? Je mi veľmi ľúto, že v spoločnosti v ktorej žijem, sú tie krásne jednoduché a zmysluplné povolania považované za tie najpodradnejšie a najpotupnejšie...zbierať smeti, zametať lístie, sadiť stromy... udržiavať prostredie, v ktorej žijeme čisté... Starý muž robil podobnú pracú, ako verejno-prospešní robotnici, ale na rozdiel od nich pôsobil hrdo, vznešene, dôstojne, žil chudobne, ale nevyzeral, že mu nič materiálne nechýba...vyžarovala z neho obrovská múdrosť a skromnosť. Na starca mi sedí citát od Ghandhiho: „Buď ty sám zmenou, ktorú chceš vidieť vo svete“ ()

VerenaLord

Geniální snímek oslavující obyčejnou lidskost a schopnost dokázat to, co se nejeví zrovna nejjednodušeji. Dokonale sladěná hudba, námět, pozitivní lidské vlastnosti. Nesmírně emotivní dílo, jednoznačně nejlepší! ()

anitae

Literární předloha 100%. U filmu mi chvíli trvalo než jsem si přivykla na animaci, která je ale dokonalá. Film 99%. ;) ()

FeriusParfax

Velmi krásné poselství. Každý si v tom najde to své. Potřeba stromů (lesů), dobrých lidí a nesmyslnost byrokracie, to je to, co jsem si odnesla já. Na takto kratičký příběh je to opravdu nacpané poselstvím. Každý dobrý člověk v tom uvidí, co vidět má. Krátkozraký člověk v příběhu jen uvidí blázna, který sází stromy. ()

Joski

Veľmi dobrá kniha, ktorú vrelo odporúčam a ešte lepšia ručne maľovaná animácia. Citlivé a hlboké humanistické dielo, ktoré osloví všetky vekové kategórie. Povinnosť pre celú populáciu ekologicky zanedbanej planéty! 100% ()

tančísvlky

Nakreslená fantázia,ktorá presahuje všetko čo som doteraz videl. Keď si predstavím prácu animátora,tak mi nič iného nezostáva len sa pokloniť pred týmto filmom až na zem. Ebenovo skvelé čítanie tohoto diela k tomu .Nádhera a myšlienky s presahom pre ďalšie generácie... ()

elshish

Opět se skláním, před nádherným dílkem a hlavně zážitkem tohoto snímku.. Je to věrohodné zpracování dle knižní předlohy, bez vynechání té nejdůležitější myšlenky.. ()

Oonika

Kniha je naprosto dokonalá, ale od filmu jsem čekala mnohem víc než jen bezduché předčítání a nudnou animaci... ()

angar

keď si to pozriem znova, verím, že sa mi to bude páčiť, ale keď to človek vidí prvýkrát v škole, tak to nie je nič moc teda... ()

Aannička

"Když uvážím, že jeden člověk, jediné tělo a jediný duch, stačili přeměnit poušť v zemi Kanánskou, pak přeci jen veřím, že osud člověka múže byt nádherný. A když pomyslím, kolik vášnivé odhodlanosti a neúnavné šlechetnosti při tom projevil, skláním se v obdivu před tím starým, nevzdělaným sedlákem, který vykonal dílo hodné boha.“ - jen dodám, když pomyslím na to, že toto dokázal jeden člověk. Co by zvládlo 6miliard lidí? Úžasné dílo k zamyšlení. Opět jsem plakala. Ne, nad tímto přenádherným příběhem, ale nad tím, jak jsme my lidé hloupý. ()

ljukyljuk

Nádherné formou aj príbehom. Ale hlavne teda tým príbehom. Kto má polhodinku čas si niečo pozrieť (a chce si pozrieť niečo pekné a pozitívne), tento film rozhodne stojí za to. anglická verzia: http://www.youtube.com/watch?v=LLDEL-ZPqaQ francúzska verzia: http://www.blinkx.com/watch-video/l-homme-qui-plantait-des-arbres/1BlnPStxmMrijrEs-B8Vng a tu je s českými titulkami, ale tam mi asi posledných 5 minút nešlo a musel som to dopozerať cez youtube: http://www.videacesky.cz/kratke-filmy-online-zdarma/muz-ktery-sazel-stromy ()

Mithranin

Když se tak dívám na hodnocení tohoto filmu lidmi, jejichž názory uznávám, přijde mi, že jsem prostě musel něco přehlédnout. Myšlenka tohoto díla mě pravděpodobně prostě minula. Nemůžu přijít vůbec na nic, co by tento snímek činilo v jakémkoliv směru nadprůměrným. Napadá mě přirovnání k literárnímu Malému princi. A ani ten mě v žádném směru neoslovil. Sice pěkná "oddechovka", ale nic víc. ()

Chip89

Nádherný, sice mě trošku neseděl způsob nakreslení. Takže jsem si vypnula obraz, pouze poslouchala a úplně mě to uchvátilo. Nádherný a smysluplný příběh a proto dávám 90 %, kdyby mi seděl ještě obraz získalo by to přes sto. ()

Spezza

Velice krásná a dokonale odvedená práce . Úžasný animáček s poetickým jádrem. Když bylo ve filmu řečeno : " Anebo to už nepovažoval za potřebné," okamžitě se mi vybavily slova : "Pouze činy dělají člověka." ...a je to tak. Zaslouženě plný počet hvězd. ()