Citadel

Drama / Horor / Thriller / Mysteriózní
Irsko / Velká Británie, 2012, 85 min

Tommy Cowley (Aneurin Barnard) je mladý otec postihnutý chronickou agorafóbiou, odkedy na jeho ženu brutálne zaútočil gang zvrátených a divokých detí. Žije na chátrajúcom predmestí mesta Edelstown, kde sa cíti byť uväznený. Všetko sa ešte zhorší, keď ho začne terorizovať ten istý detský gang, ktorý si podľa všetkého tentoraz vyhliadal jeho malú dcéru. Pomôcť v jeho trápení mu chcú chápajúca sestrička a odpadlícky kňaz, avšak Tommy sa nakoniec rozhodne na vlastnú päsť odhaliť krutú pravdu o maskovaných deťoch. Počas pátrania príde na to, že ak chce premôcť svoj strach, musí sa postaviť démonom vlastnej minulosti a vstúpiť na miesto, ktorého sa bojí najviac v živote. Tou temnou stavbou je opustený panelový dom, známy ako Citadela. (Incantator)

CrazymanM

Velmi zvláštní,podivný film,ale s hrozně tísnivou atmosférou!Bylo to hodně deprimující,jen přesně nevím,o co tady šlo,nebylo to moc odhaleno,nu což,jinak ale dobré! ()

WeeLass

Nic mě dlouho nevyděsilo tak, jak to dokázala Citadela. Hraje si s vašimi nervy od úplného začátku a pomalu vám odkrývá pravou podstatu filmu. Zpočátku se zdá, že tu půjde zase o film o nějakém šílenci, vše budou jen halucinace a nakonec zjistíme, že je hlavní postava záporák. Ale tím se nenechte odradit. protože tomu tak vůbec není. Film nepřestává překvapovat a děsit i přesto, že víte, že nepůjde o nic veselého. Chtěl bych vypíchnout obzvlášť jednu scénu, při které mi jde doteď mráz po zádech. Tommy se sblíží se svou doktorkou Marií, která mu mimo jiné pomáhá bojovat s jeho agorafóbií. Jednoho večera pospíchají na autobus a aby si zkrátili cestu, přemluví Marie Tommyho jít podchodem. Jako na zavolání se tam ale objeví parta dětí, kolem kterých se točí celý příběh (více prozrazovat nebudu). Tommy chce běžet pryč, ale Marie ho chce ujistit, že se není čeho bát a jde napřed. Celou scénu sledujeme zdálky, ale nejspíš nemusím dále rozvádět, co se stane pak. Rozhodně doporučuji Citadelu všem, ale je třeba se před shlédnutím obrnit. Určitě to není pro každého. ()

Rodriguess

Temne prostredie anglickeho fetackeho sidliska a dokonale vystrasene oci hlavneho hrdinu mi paradne zahrali na city. Uplne neznamy film a prekvapivo velmi dobry. ()

Naghavi

Ponuré a atmosférické dílo, chtělo by to více hrůzy ale i tak jsem na to koukal zaujatě...Ten konec ale nic moc, čekal jsem děsivější panelák a jinou pointu...Průměr 3* ()

MiniRecenze

Že se jedná o nízkorozpočtovou záležitost poznáte hned od prvního záběru,ale to vůbec nevadí a není to ani problém.Ze začátku čekejte spíše drama,které "přeroste" v hororové dění.I přesto,že mám britskou produkci rád,tak musím přiznat,že mě sledování tohoto snímku rozčilovalo od minuty k minutě(NEBUDU SPOILEROVAT).Ale i tak si Vás film udrží na místě ve kterém ho budete sledovat.Přes pěkně udělané prostředí,po směšnou zápletku a průměrné herecké obsazení,tady máme jednorázovou záležitost. NAŠTVANÝ!!! ()

Scaevola

Zábavné strašení v levném kabátku dupající po sociálním přesahu a nepříjemně děsivý pocit v zádech. Až na po většinu filmu zbytečně ubrečeného hrdinu velmi povedená záležitost, na níž jsem si mimochodem poprvé uvědomil, že Irsko prožilo jakousi krisi - zdravý národ by tohle nenatočil. ()

bulawaio

7/10. Film pojednávající o civilizační poruchách, dětech ze sídliště a městské části ze které není úniku. Jako horor dostačující, jako sociálně kritické drama výborné. ()

Kalda69

Cely film pro me schazuje ta mysteriozni linka ohledne "deti". Kdyby to bylo delany na normalni obyvatele nejakyho squatu tak by se to treba vysplhalo i na 4* ale takhle? Takhle opravdu ne. ()

em.redrum

Chcete lék na agorafobii? Vykašlete se na terapie!!! Úplně postačí, když vezmete svoje sviště na noční výlet do Chánova. Můžete spojit geocaching a urbex v jeden nezapomenutelný zážitek. Jen místo plastické trhaviny bych doporučil pár plechovek toluenu...JInak film je to pěkně depresáckej, špinavej a bezvýchodnej..A už to nechci nikdy vidět. ()

filzip

pecka! takové styly filmů se mi líbí. Hlavně ta atmosféra, okolí. Britové umí točit takové filmy, jen tak dál.75% ()

Bogeyman odpad!

Buď som ja nejako zvláštne retardovaný alebo ste pri pozeraní tohto filmu hulili, ale dávam si otázku: "WTF IS THIS PIECE OF SHIT?" Trasľavý, posratý, nie Frodo Pytlík ale Frodo bez pytlíka, bez meča, bez mithrilu bez ničoho. Ten film má rovnakú hodnotu ako mŕtvola mačky na kraji cesty. Ak by som na toto šiel do kina, tak by som od predávajúceho požadoval vrátenie peňazí...fuj, hnus, odpad... ()

90125

Vlastne som uvazoval o oceneni kategoriu odpad, pretoze ku koncu nonsens tohoto filmu prerasta do nestravitelna. Mozno chvilami desive, ale vacsinu casu uplne hlupe a hlavne nezmyselne divadielko. Pôsobivy set design, ale riadne za vlasy pritiahnuta zapletka. Film nevie co vlastne chce byt. Zo zaciatku akoby skutocny svet, s nadychom realnej dramy, neskôr uplne vytrhnute z reality so spustou nepravdepobnych situacii. Ale na nieco bol ten film predsa len dobry. Pripomenul mi videoclip, ktory som mal onehdy rad. Hudba priserna, ale videjko so sidliskovym hororom je vydarene. Come to Daddy 33 % ()

ferdinandv

Hnusné temně šedé anglické sídliště. Výborný představitel hlavní role, který se do tohoto temného prostředí přesně hodí. Kvalitní příběh o mladém otci, kterému před jeho očima v jednom sídlištním baráku brutálně napadnou manželku. Jde o gang nějakých na první pohled capartů v kapucích. Otec se pak z této zkušenosti musí vysekat především psychicky. Má na krku malé dítě a ještě k tomu vracející se představy o napadení, které přerůstají v to, že začíná všude vidět samotný gang. 3 z 5. ()

Googooplexer odpad!

Fíha! Začalo to pekne na úrovni jeden a pol hviezdy a za 90 minút to spadlo len na nula. Je to vlastne úspech. Záverečná polhodina bola však možno aj mierne pod nulou. Keď to však spriemerujem.... Dúfam, že to decko pri natáčaní nezranili. Ale možno by to preň bolo šťastie, keby ho udreli do hlavy, aby si o 10 rokov radšej ani nespomenulo, v akej strašnej horočovine to hralo. Nechcel by som zažiť ten výsmech od spolužiakov. "Aneurizma je vypuklina, ktorá vzniká na oslabenej stene cievy v mozgu. Tá môže tlačiť na rôzne štruktúry v mozgu a prejavovať sa množstvom príznakov. Môže dôjsť k jej prasknutiu a vzniká tzv. subarachnoidálne krvácanie." - a to sa zjavne stalo pri natáčaní Aneurinovi Barnardovi. Nomen Omen. ()

ES13

Žeru ten film. Dokonale sem se dokázala ztotožnit s timhle stísněným prostředím. Jediné co sem nepochopila bylo to, že oni o těch ,,dětech" věděli a přesto je nezabili nebo tak? A žili tam normálně dál? To mi přišlo trošku nenormální, ale co. Film to byl super. A. Barnard je opravdu kus a bavilo mě se na něj dívat :3 Dlouho se mi do toho filmu nechtělo a nakonec sem si z něj odnesla jen to nejlepší. Lepší horor sem poslední dobou nezažila. ()

Major776

Vydírání dítětem je nechutné a všem filmařům uchylujícím se k takovému způsobu stupidního vydírání bych povolil dělat jen animované filmy !!! Idiotský hlavní hrdina, který vlastně všechno pokazí a nakonec s pomocí jiných vyhraje je zralý akorát na přes držku a ne pro filmové plátno. Hudba nakonec všechnu tu tupost jen podtrhuje! ()

C.A.T.

Stojím si za tím, že tento film není pro každého. Pro mě bylo celkem těžké se na něj dívat, ale přesto se mi líbil. Nějakým zvláštním způsobem na mě zapůsobil a pořád mám před očima jisté útržky. Ale i přesto mi něco nedovolí dát více jak 3*... ()

Sinister se vrací

Sinister se vrací