Co by kdyby (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2012, 13x17 min

Peter Kerekes
  • farmnf

Úplně debilní dokument, který je trapný až je mi z toho zima. Žádná fakta, čísla, fundované závěry, jen žvanění o hovnu a ilustrační scény (děti se samopaly dívající se na popravu sudetských němců či obráceně sudetských čechů). Kterej čurák tohle točil? A kterýho čuráka tohle napadlo? I sám generál Sedláček je z toho v rozpacích. Opravdový hnus. Ta 1* je za poměrně dlouhou výpověď generála Sedláčka. Kerekesi, už jsem si tě zjistil, ty jsi ten imbecil, co točil Brno 1969, vyser se na to a pomož důchodcům skládat uhlí, možná i to ovšem posereš a zhebnou zimou!(24.5.2012)

• Paity

Tak tohle se skutečně nepovedlo. Patrně většina (soudím dle hodnocení) zde měla o pořadu jiné mínění do té doby, než si ho pustila, přesně jako já. Asi jsme očekávali trochu toho scifi a fantasy dohromady, jako když jsme byli ještě hodně mladí a představovali si kde co a co kdyby. Hned jak to ale začali dávat bylo jasné, že takhle ten pořad postaven rozhodně není.(11.6.2013)

• Marek1991

25.11.2012 - Tento seriál by sa dal urobiť veľmi seriózne aj s tým, čo by, keby, keby sa však presne pomenovali názory ľudí, situácie, veci by sa niečím podložili a nielen keci z hláv historikov, často diskutabilných, ktorí si často protirečia. Videl som časť o Štefánikovi a naozaj viac už nechcem. Rôzni ľudia bez podložených dôkazov hovorili, že sú jeho potomkami, možno áno, ale nemali dôkazy, ďalší špekulovali, či by bol nacista, či by sympatizoval so slobodomurármi alebo by bol zastával myšlienku spoločného Československa, ale to všetko až dlhé roky po jeho smrti. Vôbec sa nevenovali mnohým aspektom z jeho života, vzťahom s Benešom a Masarykom, ktorí ho možno ani v láske nemali. Proste slabé a všetko len dohady s priblblou hudbou. Toto by som do televízneho vysielania nezaraďoval. 02.05.2013 - No premohol som sa a pozrel som si v rýchlosti všetky ostatné časti a musím povedať, že je to riadna hlúposť, totálna nuda, zbytočnosť, kde sa často nevenovali skoro ničomu, len tam vložili typický český humor a nezmyselné rozhovory. Venovať čas o vstupe vojsk Varšavskej zmluvy akýmsi vzťahom nejakých neznámych ľudí, o monarchii rozprávať, žeby bola prospešná a strkať tam bulvárne záležitosti, no zdvíhalo mi to diel od dielu pomaly žalúdok a ku koncu ani ten humor som nebadal. Mením svoje hodnotenie a znižujem na najnižšiu možnú mieru, lebo toto si ozaj mohli odpustiť.(25.11.2012)

• Roman Albach

Po prvním dílu velké zklamání. A předpokládám, že to další díly nezmění. Celkové provedení mi přijde velmi amatérské, fabulace nestaví na faktech, ale jen domněnkách. Představa, že by sudetští Němci bojovali za Korunu, ta to celé snažení zazdila už úplně, protože zbožné přání onoho monarchisty bylo prezentováno jako hotová věc. Podíval jsem se ještě na 3. díl, abych se ujistil, že jsem se po prvním dílu nemýlil. Bohužel, úroveň je pořád bídná, nebo spíš žádná. Pořad se jmenuje "Co by kdyby", ale za celých 20 minut se alternativním vývojem v případě odmítnutí Mnichova zabýval asi minutu, kdy dotazovaný historik stručně sdělil, že bychom válku s Německem nevyhráli a podle všeho bysme byli následně označeni za původce války v Evropě. ... že by někdo porovnal stav německého Wehrmachtu a československé armády? Zabýval se mezinárodní situací a možnou podporou Sovětského svazu? A další a další... Nic, nula.... ... prostě pan Kerekes opět nepracuje s dostupnými fakty, všechno jsou jen domněnky lidí, kteří se nezdají ani pro tento seriál povolaní. Kolikrát jsem měl pocit, jakoby se zeptal někoho na ulici... Další díl skutečně už vidět nepotřebuju.(14.2.2012)

• corona

Za najväčší prínos toho, čo som doteraz videla, možno považovať rozhovor s dvoma Štefánikovými synovcami, ktorí nezapreli podobu so svojim slávnym strýkom a nejak podobne by vyzeral pravdepodobne aj on, keby sa dožil šesťdesiatky. Chýba to, na čom by mal dokument podobného typu stavať, teda zaujímavo rozvinuté teórie podložené faktami.To "Čo by bolo keby..." sa dá robiť aj na podstatne lepšej úrovni. Po tretej časti žiaľ znižujem na jednu a dalšie si už radšej ani nepozriem.(26.2.2012)