poster

Stalo se jedné neděle (TV film)

Komedie

Československo, 1985, 36 min

 • blackrain
  ***

  Velmi nenáročný skoro detektivní příběh. Jiří Sovák byl jako kapitán ve výslužbě moc příjemný. Takhle nějak si představuju starého policajta, který ukončí aktivní službu a jen tak se k něčemu zcelá náhodně připlete a chce něco rozlousknout. Jiřiny Bohdalové paní spisovatelka, která fušovala, panu kapitánovi do řemesla, byla pěkně protivná ženská. Vyřešení celého případu mě nepřekvapilo, ale i tak pobavilo. Mám totiž podobnou zkušenost.(20.9.2016)

 • kingik
  odpad!

  Sovák a Bohdalová do toho šli. Tuhle zábavnou (téměř detektivní) záležitost z jedné kynologické výstavy přece točí uznávaný Ladislav Rychman, tudíž možné obavy nejsou na místě. A co je tedy najednou špatně? Úplně všechno. Zápletka o záhadně ztrácejících se osobních věcech, kterou odstartuje ztracená kabelka, je tak zhovadile prostinká a plytká, svým stylem dost podobná bakalářským povídkám, že jsem jen zíral na marné Sovákovo konání, kterak se v roli vyšetřovatele ve výslužbě z toho snaží za každou cenu vytřískat cokoliv zábavného. A opravdu se mu to nedaří. Trvá to jen něco málo přes půlhodiny, figurkaří jména Zdeněk Dítě, Jiřina Bohdalová, Luba Skořepová, Marie Málková a Jiří Wimmer jako konferenciér výstavy neúnavně vsedě ohlašuje šílené repliky (hlášky) do mikrofonu na adresu pejskařů, ovšem ani on nepředvede nic legračního. Na panu Sovákovi je občasně znát zmar i zoufalství, jakým v roli procházel, a jistě si v pauzách postěžoval, že tohle opravdu nemá zapotřebí. Odhalení "lupiče" je pochopitelně jasné dopředu, ovšem tak dementní rozuzlení bych od Rychmana a spol. nečekal. Naprosto dementní krávovina, kterou možná ani pejskaři nevezmou na milost. Ona i samotná prezentace kynologické přehlídky/výstavy je poněkud nevěrohodná. 1/10(1.8.2020)

 • ostravak30
  **

  Takové sice hloupoučké rozuzlení, ale vážně překvapivé. iřina Bohdalová, Jiří Sovák a Jiří Wimmer tomu dali šmrnc. Chvílemi sice hapruje zvuk, ale chybí tomu trocha té vtipnosti. Tedy více vtipnosti. Dva, ač kvalitní, herci to prostě sami na vařené nudli - slabší zápletce neutáhnou. A taky by mě zajímalo, jak se podařilo Mirko Musilovi vylézt na strom a pak z něj jednoduše seskočit, to mi zůstává záhadou.(5.8.2020)

 • D.Moore
  **

  Tyhle zbytečně natažené filmy založené na jedné, navíc nepříliš vtipné anekdotě moc rád nemám. Alespoň že se tedy v hlavní roli objevil Jiří Sovák a moderátora psí výstavy způsobem jemu vlastním ztvárnil Jiří Wimmer. "Žádáme ještě, aby dvě přihlášené dogy, paní Jandová a pan Roztočil, zaplatily v kanceláři poplatek."(18.8.2015)

 • MickeyStuma
  ***

  Příjemný letní detektivní příběh z prostředí kynologické soutěže pro pejskaře s příjemným rozřešením. Televizní povídka je životní, svěží a zcela přirozená. Jen to dosti kazí herecký projev Jiřiny Bohdalové, která tu lidskou přirozenost prostě nezvládla. Buď přehrávala nebo zkrátka všude hrála zcela stejně. Jiří Wimmer coby uvaděč se svou krkolomnou mluvou jako obvykle pobavil. Zkrátka se jedná o nenáročnou televizní povídku spíše pro starší diváky.(1.2.2016)