Houbaření je jedno z mála dobrodružství, které si člověk může dopřát i v moderní době. Aby však výprava do lesa neskončila na nemocničním lůžku, je potřeba se v houbách přeci jen trochu vyznat. Když tedy tata (Arnošt Goldflam) zjistí, že jeho kluk (Josef Polášek) nepozná kulinářsky tak vyhlášenou houbu jako je smrž, neváhá ani na minutu a žene kluka na první putování za houbami. Jeho profesorská nátura mu však nedá - nechce houby pouze sbírat, ale touží představit klukovi celou českou mykologii a její historii.
Jednotlivé díly:  1.-Z jara
9.-Lišky, kuřátka a břichatky
10.-Teplomilné
11.-V pralese
12.-V pěstírnách
13.-Pozdní sběr (oficiální text distributora)

Paity

Arnošt Goldflam vleze opravdu všude. Tahle otravná pitoreskní postavička je neskutečně vlezlá a já vůbec nebudu litovat, až z obrazovek zmizí na dobro. Kdy to ale bude, to netuším. ()

ProgLaney

Jelikož jsem vášnivý mykolog-amatér, tak jsem po tomto seriálu skočil a ač jsem vděčný za pořad o jedné z mých oblíbených aktivit (pořadů o houbách je pokud vím jak šafránu), tak již po dvou odvysílaných dílech jsem poměrně dost zklamán. Seriál na mě působí zkrátka schizofrenně. Na jedné straně je snaha o odborné výklady z úst profesionálů a o osvětu, která má představit houbařům jiné houby, než jsou všeobecně známé druhy, čehož si velmi cením. Ovšem na straně druhé je naprosto infantilní dvojice pánů Goldflama a Poláška, kteří tuto úroveň svým vedením pořadu podle mého shazují. Jejich žertů je moc, chování leckdy zvláštní - jakási nekroberla v ruce, ohýnek u lesa, listování vzácným atlasem jak Zlatými stránkami, zahazování hub,...a role "táta vs. kluk" mi celkově vůbec nesedí. Cítím z toho snahu zavděčit se všem - mladým divákům a amatérům "žertovným" vedením a pokročilejším houbařům výklady o leckdy ne příliš známých druzích hub. Jako pořad samozřejmě bojuje o sledovanost, ale myslím, že se měli dát pouze jednou z cest - buď odbornost nebo vtipy. Třetí díl byl už o něco únosnější. Uvidíme, jaké budou další díly, ale moc už nedoufám v radikální změny. 2 a 1/2 stars, ale kvůli houbám to zaokrouhlim nahoru. ()

Brtniik

Pana Godflama mám docela rád i lesům od hub milerád pomohu, ale tento pořad mne tedy nezaujal, přesněji řečeno dost mne rozzuřil. Nesnáším uhozené, přestylované, rádoby umělecké počiny – to je mi snad milejší homevideo, coby snaha o syrovou neumělou výpověď. Ten uhozený vohoz „kluka“, ty kecy a rekvizity!... Dojímá mne velmi pohodlná, praktická a stylová „hůl“ za kterou by se nemusel stydět ani Rýblcoul. Díl o žampiónech a hlívě ústřičné byl moc poučný – pan vědec byl úžasný, ale umělcové o5 naprosto k posrání. Promiňte, že mne to tak vzalo, ale hypotéka herce patrně donutí k čemukoli. Zaráží mne představa tvůrců, že je naprosto nezbytné fakta obalit do „neotřelého“ umění, aby to divák polknul a nepřepnul. Za odbornou stránku bych dal klidně 4-5h, leč za ztvárnění (umění) i odpad. Co s tím?! 2h, abych nebyl za kruťáka, ale dívat se už nebudu. ()

Gabretta

Pořad, který seznamuje diváka s houbami a mykologií jako takovou, mi přijde jako skvělý nápad - je příjemné načerpat nové vědomosti. Já osobně bych ale změnila průvodce pořadem - hra Arnošta Goldflama a Josefa Poláška na "tatu" a "kluka" mi vůbec nesedí. Oba mají totiž tak specifický hlasový i výrazový projev, že dohromady se to z mého pohledu strašně tluče. ()

pouler

Jako sběrač dávám čtyři, příjemný pořad, zrovna čekám na další (sobota dopo)... V prvním díle byla zajímavost, že houby (smrže) rostou už brzo na jaře, tak se vydám brzo hledat, asi. Houby s octem FOREVER! :-))) ()

FOCKE_WULF

Popudlivý tata Goldflam a jeho věčně držkující synek Polášek, ze začátku trochu vtipné, ale ke konci už ty jejich hašteřenice omrzí. Ale dobře, že se toto natočilo, mushroom hunting je český národní sport, bylo potřeba vnést trochu informací mezi laickou houbařskou veřejnost. ()

Zeldur

Co Čech, to houbař. Konečně inteligentní pořad, který potěší nejednoho milovníka hub, tedy i mě. Snad jen ten Polášek se mohl chovat trochu méně přiblble. ()

Danulinda

Na tento pořad jsem se jako obdivovatel a ctitel hub velmi těšil, ale po zhlédnutí prvního dílu přišlo částečné zklamání. Jednak mi příliš nesedí pan Goldflam svými často suchými hláškami (o zjevu ani nemluvě) a především pak jeho kolega je zde vyloženě trapný a tím i článek navíc. Dalším problémem je, že jimi vybraný odborník chrlí na diváky kopu informací příliš rychlým způsobem a divák nemá šanci všechny informace kvalitně zpracovat, takže vzniká chaos namísto pohody, která k houbám rozhodně patří narozdíl od chaosu. Pokud nebude druhý díl propracovanější, jedná se jen o podprůměrné dílo. ()

route60

Příjemný seriál o vášni jménem houby já zběr hub zbožňuji a tento pořad mě opravdu potěšil, A. Goldflam a Josef Polášek se skvělé doplňují a jejich hosté houbám opravdu rozumí. ()

blezg

Velmi laškovné pojetí výuky. Ale já mám Arnošta Goldflama hodně v oblibě, je to kouzelný děda, a k houbám se náramně hodí. Do dědečka hříbečka mu moc nechybí :) Takovýhle pořad o houbách mě mile překvapil a potěšil. ()

Lenny09

U mě by tento pořad mohl být klidně na 3* možná i na necelý 4*, ale bohužel mi tento pocit hodně kazili A. Goldflam a J. Polášek. Kdyby se tam nechovali jak uřvaný otec věčně nadávající natvrdlému synovi a uváděli to normálně (nebo nejlépe kdyby to uváděl někdo jiný), tak by to bylo fajn. Ale takhle mě to dost zklamalo. ()

GzL odpad!

Výborný nápad, na který se můžeme podívat ze dvou úhlu pohledu. Pokud jde o pohled informační, tak díky skutečným mykologům pořad něco přináší. Pokud jde o formu, je to naprostá tragédie. Na úvodní skladbu je třeba buď ztlumit zvuk nebo ji raději přeskočit. Nevím jak nazvat výkon Goldflama a neuchýlit se přitom k vulgaritám? Z jakého důvodu sebou tahali tu sádrovou obludu, co vypadá jako kost se ztopořeným pyjem, jsem nepochopil. Jinak pořad o houbách by byl vítán. Nezbývá než doufat, že se někdo tohoto tématu ujme se ctí! ZA FORMU DÁVÁM ODPAD! ()

ariari

výborná dvojica,  jednoduché rozprávanie, aké sa do lesa hodí. NIektorí hodnotiči asi čakali hlboko onomaziologické traktáty, ktoré by ich takpovediac vycibrený vkus, ktorý trávia pozeraním seriálu o plesniach zvané huby obohatil. ()

Peabody

Houbaření mám velice rád, ledacos zajímavého tu bylo, ale koncepce pořadu a zejména figura pana Poláška mi přišla - jak to říci slušně - zcela v souladu s názvem pořadu. Proboha proč tyhle rádoby humornosti? Typickým příkladem je díl zvaný Lysohlávky. Během putování Arnošta Goldflama a jeho "syna", ke kterým je ještě přilepena manželka, - bez nejmenšího důvodu (kromě toho, že jí dají říkat  "vtipné" repliky jako Maminko, ty nemáš hlavu vymetenou, cha cha cha) se - dozvíme, že fotograf si podsvěcuje lupeny alobalem, což je informace zcela na houby, pak, že nemáte sbírat houby na haldách, kde jsou těžké kovy. Proloženo je to humorem typu - "Ty ses otrávil žampionem zápašným, fuj fuj, ještě jsi cítit, jdi ode mne." To je tak do třetí třídy základní (spíše pomocné) školy a kdo ví jestli WTF? Pak se chodí lesem a padají perly typu "Maminko tady máš parasol." (velká bedla), padnou informace o bedlách, žampionech a pak se proberou lysohlávky, zejména se pochopitelně varuje před jejich riziky. Zrovna v našem, národě, který je houbařsky hodně vysoko, snad není tato úlitba debilizačním trendům nutná ()

oskiii

Výborný, tématický pořad….jen ten Arnošt v roli otravného a přechytřelého senila, mě neskutečně sere. Zasloužil by hutnou smaženici ze směsi nejjedovatějších hub. ()