poster

Angèle a Tony

 • Francie

  Angèle et Tony

 • Velká Británie

  Angel & Tony

Drama

Francie, 2010, 79 min

Komentáře uživatelů k filmu (10)

 • Enšpígl
  ***

  Tvůrci rozhodně nevedou diváka za ručičku, což se projevuje třeba v absenci znalosti minulosti hlavní hrdinky, což je docela škoda, protože pak se hůř hledá citová cestička k některým hrdinům příběhu a ještě hůře chápou některý prvky chování (vztah dědy a babičky s Angele ) . Jasně Frantíci jsou vypravečský svý a to jim rozhodně neberu, ale tady v tom případě jsem moh k hlavním hrdinům natáhnout svou ruku dřív, kdybych půlku filmu nevěděl co si o všech těch lidech mám myslet. Film s minimálním hudebním doprovodem velmi dbá na přírozené prostředí a zajímavě napsané hlavní postavy, kterým ze všeho nejvíc slušel úsměv. Až při závěrečných titulích mně došlo, že jsem Angele a Tonyho měl rád, zvláštní.(1.12.2013)

 • Slarque
  ****

  Angèle něco tají. Soustavně mlčí nebo lže. Její minulost se odkrývá jen pozvolna a spousta otazníků zůstane. Ani o co jde rybářům ve střetech s policií, se moc nedozvíme a rouškou nevyřčeného zůstává zahalena i smrt Tonyho otce. Tvůrci se nesnaží to divákům usnadňovat a snad ani nechtějí, aby hlavní hrdinka vzbuzovala nějaké sympatie. Jenže časem jsem stejně začal tomu podivnému vztahu fandit. Pobřeží Normandie vypadá nehostinně, představitel chlapce Yohana jakoby své filmové matce z oka vypadl a pochválit musím i výbornou klavírní hudbu. Rozhodně lepší, než jsem čekal.(5.4.2016)

 • Terva
  *****

  Tohle je tak krásně, citově natočené až jsem brečel jako ryba (ář).(14.7.2012)

 • hous.enka
  ****

  Čtyři hvězdy za skvělou hudbu (nikdy by mě nenapadlo, jak krásně může znít klavír ve správnou filmovou chvíli), za skvělé herce v hlavních rolích a hlavně za ten moment, kdy to celé do sebe skvěle zapadne. Velike francouzské ach, ačkoli první půlka dává smysl až po zhlédnutí celého filmu.(2.4.2016)

 • kaylin
  ***

  Hezký příběh o tom, že se v podstatě mohou přitahovat jakýkoli muž a žena, a to i přesto, že to na počátku vypadá, že nemají naprosto nic společného. Tenhle film v podstatě jen ukazuje to, jak je láska krásná a nevyzpytatelná. Postavy jsou ale natolik příjemné, že vás bude těšit s nimi tu krátkou cestu podstoupit.(5.10.2016)

 • andrii
  *****

  Civilně magické, čistě senzitivní, vnímavě skutečné emoce. Cesta dovnitř /ne/pravděpodobné romance. Nenápadný dotek přání. Ten správný krok z nejistot. Vyplatí se čekat, protože dva jsou víc než jeden. Naslouchali nenápadnosti, nikam nespěchali, křehce se osmělovali, až jejich srdce láska ulovila.(3.4.2016)

 • tomas_j
  *****

  Především role Angele zahraná naprosto fantasticky. Ty skryté slzy, úsměvy, pomalá cesta k vnitřní stabilitě a získávání důvěry v sebe sama i v okolí... Krásný příklad toho, jak 1 zdánlivě nemožný vztah může pozitivně ovlivnit i spoustu lidí kolem.(3.4.2016)

 • gizi
  ****

  Hlavní představitelé si opravdu zaslouží ocenění, ovšem bez kvalitní režie by to taky nešlo. A když je k tomu ještě s citem doplněna jemná hudba... Celkově moc pěkné. 80%, 7.4.2016.(7.4.2016)

 • kolemjdouc
  ***

  střední cesta.Film má tak obyčejný děj, že nijak nenadchne.Hesme přehrávala až hrůza(7.10.2018)

 • Josevolley
  *****

  Naskocily titulky a ja jsem se prekvapeny ptal,ze to prece neni konec! Ja chci jeste aspon den stravit s Angéle a Tonym.Kdo ma rad filmy,kde jde o zivot jako takovy....vrele doporucuji.(27.9.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace