• Austrálie

Horor / Thriller / Drama / Krimi

USA / Kanada, 2012, 98 min

Katharine Isabelle! Nikdy by mě nenapadlo, že se dá na týhle holce postavit celej film a už vůbec bych netušil, že by ve mě dokázala vzbudit sexuální touhu a čistou hrůzu zároveň. Film sám o sobě příliš nenabízí a kdo čeká potoky krve či detailní záběry řezání končetin, bude hodně zklamán. Ale pokud máte náladu na lehkou artovku s psychopatickou vamp v hlavní roli, je tohle film pro vás. 60%(24.3.2013)

Scenáristicky zajímavé, obrazově působivé, ale tak nějak méně bizarní, než jsem čekal. I do hororu to má celkem daleko, mnohem blíž má American Mary k poctivému psycho-dramatu. Když se přes tohle povznesete, odměnou vám bude nevšední zážitek. Obzvlášť některé ty chirurgické zákroky jsou vyloženě odporný. Za mě silná trojka. P.S: Z tý pihatý holky z vlkodlačí série Ginger Snaps se stala docela dobrá šťáva!(24.1.2013)

Ani horor ani dráma, v tomto smere snímok zastal tak na polceste, krimi dráma a thriller však mierne prevažujú. Režisérky mali dobrý zámer, žiaľ jeho realizácia trošku zaostala. Najväčším pozitívom tu je postava hlavnej hrdinky, ktorej sa tá chladná bezcitnosť dala veriť, avšak jej samotná premena z dobrej a zapálenej študentky medicíny už rozhodne nie. To bolo riadne pritiahnuté za vlasy, a to už nehovorím o nedostatočných a emotívne priemerných dôvodoch. V tomto smere to chcelo ešte nejaký nápad, ešte v jej osobnej dráme nejak pritvrdiť. Na druhú stranu, aspoň sa tu divák dozvie o najnovších trendoch lekárskej zmeny tiel, od rozdvojených jazykov, cez rohy na hlave, premeny na barbie bábiky až po rôzne amputácie. Ani pomsta nebola zlá, poviem vám, nechcel by som byť na mieste toho chudáka. Škoda, že tu nebolo žiadne poriadne gore, tu sa to vyslovene pýtalo a pritvrdil by som aj na atmosfére. Lepší priemer. 65/100 Videné v rámci - Project 52 Films by Woman.(23.3.2016)

Nechutně zvrácená psycho řezačka! Tak se mi to líbí. Navíc perfektně zvolená hlavní role. Akorát zamrzí absence více "řezacích" scén. Většinou se zde vedou dlouhé dialogy, které ovšem nejsou na škodu, ale díky traileru jsem byl připraven na krapet ostřejší jízdu. Bohužel se ani nejedná o nijak převratný námět, ale potenciál překypuje všude možně. Mohlo se z toho vytáhnout více.(13.2.2013)

Horor to sice není ale jako komorní psychotriller to šlape dobře. Isabelle to herecky utáhla naprosto bez problémů a i přes to to není egoistická one woman show. Všichni ti úchyláci, divňáci a zrůdičky jsou rovnocenní spoluhráči v trošku nemocné a deformované hře na doktora a pacienta :) ..fajn relax.(4.7.2013)

• - Prostetický make-up Tristan Risk trval nanést dvě hodiny. (Zuzyzss)

• - Všechny efekty byly provedeny prakticky bez použití digitální techniky. (Zuzyzss)

• - V rámci průzkumu pro svou roli Katharine Isabelle navštívila lékařskou školu. (Mrs.Blue)