Velká čínská zeď

• Čína Čchang čcheng (více)

Její tvůrci museli mít dobrý důvod, proč z ní udělali největší stavbu na světě. Velká čínská zeď je opředena mnoha mýty. Jednoho z nich se chopil legendární režisér Čang Yimou, který s pomocí Matta Damona natočil velkolepé dobrodružné fantasy, v němž nepůjde o nic menšího než o záchranu lidské civilizace. Hollywoodská superstar hraje ve Velké čínské zdi mnoha bitvami zoceleného žoldáka Williama Garina, který přijel na Dálný východ získat tajemství střelného prachu. Mimořádně nebezpečná mise v exotickém prostředí nemohla dopadnout dobře, a ani tak výjimečný lukostřelec, jakým je Garin, se nedokázal ubránit obrovské přesile bojovníků tajného seskupení, zvaného Bezejmenný řád. Jejich prvotním úkolem je ochrana masivní a zdánlivě nekonečné zdi, při pohledu na níž by Garinovi i jeho příteli Pero Tovarovi (Pedro Pascal) spadla čelist, kdyby jim nehrozila poprava. Na tu však nedojde, na zeď zaútočí armáda monster a pomoc skvělých vojáků se jejich věznitelům hodí. Těžko ale říct, jestli si tváří v tvář valícím se nemilosrdným hordám neměli raději vybrat tu popravu. (CinemArt)

SAINTS

Velky cinsky mur je velke filmove sklamanie.Ponuka len podpriemerne fantasy plne klise ,predvidatelnych dialogov,zachran v poslednej chvyli a slabej pointy.Film osceluje na pomedzi cinskej legendy a americkeho blockbustru a toto spojenie sa neukazalo ako stastne. ()

Romeroo

Ano, je to céčko první kategorie se vším všudy. Hodnocení za jednu hvězdu plně chápu, ale já se nechal unést vizuálem, zvukem a tou neuvěřitelnou velikostí. ()

intro

Celkem blbost, přemýšlel jsem i dvou hvězdách, nakonec dám tři. Mám totíž rád fantasy filmy a jsem rád za každý nový, jen škoda, že zde se to moc nepovedlo. ()

Trixcze

Buď můžete nadávat co je to za sračku a k čemu se to Damon propůjčil, nebo se na to budete dívat jako na pohádku a pěkně si to užijete. Peace ()

regentor

Velká čínsko-americká mystifikace.Matt Damon v roli západního dobrodruha,žoldáka a lučištníka se na cestě za hledáním tajemství střelného prachu vydává vstříc východnímu poznání.Z jeho družiny po střetu s mongoloidními lupiči a rabiáty zůstává dvojčlenný team plus useknutý pařát odpudivé bestie kdy útěk je jediným řešením, který však zastaví Velká čínská zeď.Fantasy výklad této stavby jakož i pojetí filmu se dá s přimhouřením všech očí pochopit ale i tento filmový žánr má svá pravidla. Pokud na západě , odkud dobrodruh-lučištník přichází neznají tajemství střelného prachu pak je evidentní, že se jedná o dobu před rokem 1492 a žadní "Američani" neexistují(pokud už tuto pseudo vlasteneckou kartu chtěli yankee hrát, pak měli do role Damona obsadit Indiána..) ale v pohodě nám hlavní hrdina a jehu druh sdělují, že jsou Američani kteří bojovali pro papeže proti němu s Angličany proti Španělům , pak zase obráceně atd.Lovili velryby a tak umí harpunovat a kde co dalšího.Třetí do party, kterou asi umožnil rozpočet a politická korektnost, je Willem Dafoe v roli připosraného kněze-zrádce-prospěcháře který už na zdi pobývá 25 let...Uffff.Na zdi vrcholí hektické přípravy naleštěných , barevně rozlišených, obránců kde zástupcem generála je velitelka Hop-Ni-Tam, jako důkaz feminizace středověku.Útok kamarádů useklého pařátu na sebe nenechá dlouho čekat a tak jsme svědky počítačově ne příliš kvalitního zpracování "hamižných" .Atak odražen.Uffff. Pokud je tato část filmu málo logická , pak je alespoň koukatelná. Další pokračování je až hanebně nudné, klišoidní a směšné zárověň (nikoliv ve smyslu humorné).Létající balony poháněné střelným prachem jsou jenom třešnička na dortu filmového diletantství a odfláknuté práce.Pokud je snímek určen jen pro čínské nebo americké publikum tak se to dá ještě pochopit. My ostatní kteří používáme hlavu i jinak než jako zátku do krku se ke snímku raději už nikdy nebudeme vracet. ()

mark9th

Katastrofa. Američania vzali Číňanom dôstojnosť, ktorou sú ich filmy známe a Číňania zasa naopak zadupali všetky šance na aspoň priemernú akčnú pohodu. Great Wall sám seba nazýva Action/Adventure/Fantasy/Thriller filmom...... Leda tak vo sne. Ani jeden žáner tu nenájdete kvalitne zastúpený a keď si uvedomíte čo nám produkcia za 150 miliónový rozpočet (!!!) ponúkla, tak je to vskutku na zaplakanie, hlavne pre Damona, ktorý by si mal vytrhať vlasy za to, že na takúto sprostosť kývol. Great Wall=Great Disappointment ()

XXXXXXXX

Pokud něco v Číně opravdu umí, pak jsou to historické filmy. A pokud něco umí na kapitalistickém západě, je to kurvení originálních filmů. A když tam tedy tentokrát není nikdo, kdo by snad nenáviděl ženy a kapitalista nechal vejít i toho pravého, může snaha o zmršení dalšího nenapodobitelného rukopisu, vesele začít. I vydal se neohrožený Ja Son Po Tůček tentokrát na návštěvu k Číňanům, to aby si odnesl i trochu toho smrtícího pachu (což mi přišlo asi stejně účelné, jako vrazit pražskému bezdomovci do ruky talíř, aby si za něj koupil jídlo - pokud se ovšem nebavíme ve figurativním slova syslu, což nedává sysla o nic více, jen je to o něco lépe uvěřitelné). S odtékající špínou, mu nejspíš odtekl i poslední zbytek soudnosti, a tak se jeliman rozhodl, bojovat po boku větší čínské rodiny s CGI Vetřelcem. I byla to bitva veliká, originální a počítačovými efekty bohatě oplývající, že se scénáristi ubozí, docela přestali soustředit na logiku a veškerou energii, věnovali na vylepšení, již tak očividných počítačových triků. Výsledný dojem, je pak asi takový, jako by jste si zaplatili za orientální hampejz a nakonec skončili s transvestitou Karlem v Modré Ústřici! Zato však s parádním ozvučením a náznakem příslibu, že v tom orientálním veřejném domě se možná potkáte příště. A možná, možná příjde i Karla! ()

johnny01

Spolupráce Číny a USA se vydařila – film je americky akční a srozumitelný a přitom s věrohodně čínským tématem a velkou dávkou exotiky. Atmosféra na zdi i odhodlanost porazit nepřátele je úžasná a dechberoucí je především spolupráce a boj jednotlivých jednotek, bubnování a hlavně pak jejich barevné odlišení. Úžasná je i cesta balóny. Hlavní linie spočívající v boji proti nepřátelům se po několika zlomech vyvíjí k velkému závěru, finální vyvrcholení lehce pokulhává. Výtky směřují k vývoji vedlejší linie, která je velice nevěrohodná a bylo by snad lepší, kdyby oba hlavní hrdinové sdíleli stejný osud a přímo zklamáním je císař. Nesedí tam i ten čínský pěšák. Celkově je to ale rozhodně skvělá podívaná. ()

george82

Hezké kulisy a kostýmy. Na to si čínská kinematografie potrpí. Jinak příbéh dost laciný. Něco jako starověká Hvězdná pěchota. Komická figurka ()

Pitryx

Pro mne skvělá zábava. Co se mi líbilo? Všechno. Co se mi nelíbilo? Hlavní hrdinové bez vousů. Zcela jistě se podívám ještě několikrát. Je mi úplně fuk za co a kde a kdo. Prostě toto jsou filmy mého gusta. ()

unrocker

No tak tohle se fakt nepovedlo výprava čínské armády je asi to nejlepší na filmu... úžasné počítačové scenerie ale ten příběh a celkove provedení no děs a bida ()

FrediaK

Pokud rádi myjete nádobí v brnění, pískáte na píšťalku zezadu a chcete vidět najednou tisíce bazilišků z HOMAM3, pak je tahle srajda úplný terno. V opačným případě si radši nějak šikovně ubližte a nechte se hospitalizovat. V pokoji plným chrápajících a chrčících dědků je totiž mnohem větší zábava. ()

vieriX

Tohle mělo zůstat jen v asijské režii všeho co k tomu patří. Damon a jeho kolega tu prostě nepatří je to moc velký kontrast. Jako vypravný koncept to hodně pohlti ale co je až moc vidět je někdy až agresivní CGI kdyby ho bylo méně bylo by líp. I scénář zrovna není něco čím by se měli chlubit tvůrci je tu prostě v něm moc trhlinek. Akce je skvělá kdy se tu necpou moc triky. ()

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

Princ Oberyn a Velká čínská zeď?

22.12.2014

Chilského herce Pedra Pascala možná znáte jako prince Oberyna ze Hry o trůny. Tahle role mu přihrávala nejen nové fanoušky, ale také pozornost Hollywoodu, takže se v příštích letech začne objevovat i… (více)

Damon postaví Velkou čínskou zeď?

Damon postaví Velkou čínskou zeď?

23.09.2014

Matt Damon se momentálně chystá na natáčení sci-fi The Martian od Ridleyho Scotta. A hned po ní by se měl pod dohledem Paula Greengrasse vrátit do bourneovského kabátu. Už si ale stihl vyhlédnout i… (více)

Zwickova Velká zeď chrání před... démony?

Zwickova Velká zeď chrání před... démony?

13.06.2012

Nový projekt epického vypravěče Edwarda Zwicka The Great Wall se nějakou dobu tvářil jako tradiční historický velkofilm o stavbě Velké čínské zdi. Ve skutečnosti tvůrci pečou fantasy. Ale popořadě:… (více)