Turbo je obyčejný malý šnek, který má velký sen. Žít život hlemýždím tempem ho neuspokojuje, touží po mnohem vyšší rychlosti. Neustále trénuje, své pokroky měří metrem. Jeden metr dokáže aktuálně „uběhnout" za sedmnáct minut. Kvůli tomu příliš nezapadá do hlemýždího společenství. Mezi hlemýždi se totiž nenosí velké sny a velká rychlost, důležitějším ukazatelem jsou odpracované hodiny na hlavním zdroji obživy, tedy na „rodném" rajčatovém stromku. Turbův bratr Čet, jehož krédem je „Bezpečnost na prvním, posledním i všech ostatních místech", má svého bratra rád, ale také má obavy, že Turbova posedlost rychlostí ho jednou přivede do neštěstí. Jeho nejhorší obavy se naplní ve chvíli, kdy Turbo opustí rodné rajče a vydá se do světa, aby si splnil své sny o vyšší rychlosti.  Fatální střet se speciálně upraveným motorem nadupaného sportovního auta změní jeho molekulární strukturu a díky této podivné nehodě získá Turbo superschopnost: Neuvěřitelnou rychlost. V tu chvíli se přestává pohybovat šnečím tempem a jako neónová střela si to drandí ulicemi Los Angeles někdy i ve třísetkilometrové rychlosti. Ale i když je Turbo nabitý turbo rychlostí, nedokáže uprchnout Titovi, spolumajiteli kalifornského stánku s rychlým občerstvením, jehož koníčkem a velkou vášní je organizace šnečích závodů v nákupním centru Starlight Plaza. Tito záhy pozná Turbův potenciál a zařadí ho do své stáje, mezi „šnečí jezdce" s ulitami, které připomínají závodní mini autíčka. Tito drsní hlemýždí závodníci se s Turbem rychle spřátelí a společně se vydají na cestu plnou dobrodružství, protože rychlíka Turba pouhé šnečí závody rozhodně neuspokojí. Na cestě za snem si uvědomí, že těžko uspěje sám bez pomoci druhých a že když pomůže splnit malé sny svých kamarádů, pomohou mu na oplátku splnit ten jeho, velký – vítězství ve slavném závodu Indy 500, kde budou jeho soupeři opravdová auta. (CinemArt)

cortez

No, pěkná rodinná komedie o OMV šnekovi. Z ostatních animáků ale nějak extra nevybočuje. Spíše mi na konci vadil přehled figurek pro kinder vajca. ()

Muf911

Mno, takže, pixar to není. Animace je sice pěkná, ale k pixarovské úrovni to má ještě kus. Děj je taky trochu přitažený za hlavu. Dospělý asi těžko zkousne šneka jako závodníka na Indianapolis. A ještě nitrem nadopovaného k tomu. Ale budiž, pár světlých momentů ten film má a malému se to líbilo a celý večer pobíhal po bytě a říkal "já jsem turbo". Jo, a abych nezapomněl, je to další z filmů prošpikovaných product placementem, např. chevrolet, hewlett packard apod. ()

MiniRecenze

Dreamworks opět nezklamalo.Příjemná animace,která Vás a Vaše ratolesti bude provázet celý film.Nenáročný děj,který pochopí každý prosťáček,sice je pravda,že si snímek zase něco "vypůjčil" ,ale to vůbec vadit nebude.Sem tam srandovní grimasa postaviček nebo vtipná hláška.Příjemně umí i zaujmout výběrem písniček během příběhu,které jsou příjemným "oživovákem".Zkrátka a dobře, je tady pohádka pro celou rodinu. FAJNÉ!!! ()

LencaN

Malí transformeříci :D "Mmm, miluju chlapa v uniformě" :) pár dobrých hlášek se tu objevilo. Bylo to svěží, hezky barevné s bojovnou náladou, takže o napětí bylo postaráno. Závodní finiš tomu nasadil korunu v dobrém slova smyslu. Song z Rockyho zbožňuju, na takovéhle soutěžní a kurážné věci se nehorázně hodí a když ho pustili k takovému roztomilému šnečkovi, který se žene za svým snem, tak to vážně muselo vykouzlit úsměv snad každému.Možná by byl trochu problém si ujasnit, komu je tenhle film určený. Protože na malé diváky působí obrázky a že jsou tam nějací rozkošní šnečci, ale mnoho vtípků by asi nepochopili. Pro dospělé (často náročné) diváky je to zase trochu málo. Takže je to takový střed. Ale nemůžu říct, že by to bylo pro mládež, se kterou cloumá puberta, je to odhadem cca 10-14 let - značka ideál. Ale mně se to líbilo, jelikož jsem ulítlá na roztomilé věcičky, takže u mě věk nehraje roli :) Turbovi přeju, ať mu ještě dlouho svítí závitky na ulitě a nepotkává na závodních drahách moc individuí podobných Nafťákovi! ()

Rodriguess

Graficky zaujimave ala s vtipnostou je to dost biedne, ale som asi od toho cakal vela. Prednedavnom som videl ja zloduch 2 a to bolo az uzasne vtipne. ()

SelfishMan

V podstatě to stejné co tady už bylo v Autech nebo Letadlech. Je to pohádka, takže rozebírat nějak to, že nadopovanej šnek chce jet závod IndyCar nemá smysl. Hezky naanimovaný, chvílemi vtipný, ale jinak naprosto průměrný animák. (Trošku lituju toho, že jsem neviděl origo nadabované). ()

Radek273

Podobnost s animákem Auta se tu nezapře, ovšem jinak je to velká paráda. Ano, některé věci jako například svítící oči a hudba z ulity, pohlaví hlemýžďů, boxy pro šneky,.. ty se trochu nepovedly. Jinak se však jedná o zdařilý, vtipný, rodinný kreslený film s mnoha glosami k slavným filmům jako třeba Kokosy na sněhu (Jsi šnek, tak jezdi jako šnek!) ()

Teachman

Námět a zápletka: 4/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 4/10. ()

sha.piro

Kdyby nebylo Aut a Letadel, určitě by to zafungovalo lépe, ale pro ty, kteří je už viděli... Přesto to mělo (na šneka) příjemný tempo : ) ()

Teen.AGE.r

Nápad to není špatný, ale v porovnání s jinýmy animáky co jsem za poslední dobu viděl, tento patří k běznému průměru. Neurazí, ale ani nenadchne a nereálný to je jak sviň... Ok, je to pro děti, ale co z nich vyroste, když uvěří že šnek může závodit?? slabší 3* ...55% ()

barushka

Co si budeme povídat...příběh není nijak světoborný, ale je to koneckonců pohádka pro děti, takže proč ne. Každopádně postavičky a všechno okolo je moc pěkně udělané a je zde dost vtipných momentů. Pokud tento film srovnám například s Letadly, je pro mě jasnou volbou Turbo. Dokonce se celkem povedl dabing a písničku Ten šnek je blesk/The snail is fast jsem si zpívala ještě pár dní po shlédnutí ;-) ()

RoyBatty444

Patetické, nerealistické (aj keď to celé je nerealistické ale toto je sci-fi) ale inak celkom pozerateľné s pár dojemnými momentami a pre 6 ročných aj celkom zábavné a napínavé. Inak celkom dobrý nápad urobiť zo slimáka formulu. ()