Turbo je obyčejný malý šnek, který má velký sen. Žít život hlemýždím tempem ho neuspokojuje, touží po mnohem vyšší rychlosti. Neustále trénuje, své pokroky měří metrem. Jeden metr dokáže aktuálně „uběhnout" za sedmnáct minut. Kvůli tomu příliš nezapadá do hlemýždího společenství. Mezi hlemýždi se totiž nenosí velké sny a velká rychlost, důležitějším ukazatelem jsou odpracované hodiny na hlavním zdroji obživy, tedy na „rodném" rajčatovém stromku. Turbův bratr Čet, jehož krédem je „Bezpečnost na prvním, posledním i všech ostatních místech", má svého bratra rád, ale také má obavy, že Turbova posedlost rychlostí ho jednou přivede do neštěstí. Jeho nejhorší obavy se naplní ve chvíli, kdy Turbo opustí rodné rajče a vydá se do světa, aby si splnil své sny o vyšší rychlosti.  Fatální střet se speciálně upraveným motorem nadupaného sportovního auta změní jeho molekulární strukturu a díky této podivné nehodě získá Turbo superschopnost: Neuvěřitelnou rychlost. V tu chvíli se přestává pohybovat šnečím tempem a jako neónová střela si to drandí ulicemi Los Angeles někdy i ve třísetkilometrové rychlosti. Ale i když je Turbo nabitý turbo rychlostí, nedokáže uprchnout Titovi, spolumajiteli kalifornského stánku s rychlým občerstvením, jehož koníčkem a velkou vášní je organizace šnečích závodů v nákupním centru Starlight Plaza. Tito záhy pozná Turbův potenciál a zařadí ho do své stáje, mezi „šnečí jezdce" s ulitami, které připomínají závodní mini autíčka. Tito drsní hlemýždí závodníci se s Turbem rychle spřátelí a společně se vydají na cestu plnou dobrodružství, protože rychlíka Turba pouhé šnečí závody rozhodně neuspokojí. Na cestě za snem si uvědomí, že těžko uspěje sám bez pomoci druhých a že když pomůže splnit malé sny svých kamarádů, pomohou mu na oplátku splnit ten jeho, velký – vítězství ve slavném závodu Indy 500, kde budou jeho soupeři opravdová auta. (CinemArt)

Shireen

Konečně zase pěkný animák. Supr grafika a efekty, dobrý výběr hudby a spousta srandy. Příběh byl sice jednodušší, ale jelikož je to film určený převážně těm menším, dá se to pochopit. Já jsem se příjemně bavila a rozhodně nelituji peněz, které jsem dala za tuhle podívanou v kině :) ()

magero

Slabe ako mexicka telenovela, ked si k tomu pridate stupidny napad, ze slimak preteka s autami, tak mate debilinu roku, ale detom je to jedno :) ()

teseth

Vizuálně je to povedené ale scénář je víc sračkoidní než BH ve své největší sledovanosti. Paralela mezi bratry šneky a bratry z obchůdku s mexickými lahůdkami je trapná. Parta kamarádů ze zapomenuté čtvrti naprosto tristní a co je nejhorší tak "hlavní záporák" je naprosto plytká troska, která se sice v závěru snaží ale je to pohádka takže .... Dětem se to může jednou líbit. Podruhé si to už asi nepustí. Podle mě nejzbytečnější animák roku. ()

gael83

I šneci, chtěj bejt slavní! Hláškově spíše vlažnější, za to akce je až až, animace na standartní úrovni, motivy z americké subkultury využity do maxima. Takže u mě dobrý! ()

fabregas1

Hezký, místy vtipný animovaně barevný film, který mě v ukázkách zaujal, ale na konec to nebyla taková paráda, jak jsem čekal. Ale ztráta času to nebyla a malým se to bude líbit. ()

Chlo0opek

Tak nějak ve stylu průměru. Průměrný příběh, průměrně sympatičtí hlavní hrdinové, k tomu zas průměrně nesympatický záporák. Graficky ujde. Ale že bych se k tomu opakovaně vracel někdy v budoucnu, to asi ne. 3*. ()

zeromen

Docela slabo ta, čekal jsem daleko lepší animák. Ještě že stálo jen 149,-. Šnek který jezdí třísta z místa, mohlo to být mnohem lepší, ani moc humoru to nepobralo. To už jsou lepší Letadla. Doufám že jiné pohádky budou lepší.:-) ()

Majxi

Pěkně provedená pohádka od DreamWorks. Šnek, který se chce stát závodníkem a náhodou spadne do turba... pěkná myšlenka pěkně nahrané :) dobré efekty.. dávám 3* ()

Epco

Myšlienka na rýchleho slimáka, prípadne na slimáka ktorý chce byť pretekár ma celkom zaujala. A tak som sa na film aj trošku tešil. Frebný prefabrikát bez chuti a zápachu však môže zaujať alebo osloviť naozaj iba nenáročného diváka. ()

nudlis odpad!

Za mě nula, děti to vydržely 15 minut a zhnuseně odešly. To prej "není ani pro mimina ze školky". Takže ODPAD. ()

Jard

Slimák Turbo - rozprávkový dôkaz toho, že aj veci, ktoré sa nám na prvý pohľad zdajú nemožné, sú často pravdou. Som rád, že z filmu vyplývalo ponaučenie, aby sa ľudia nevzdávali hneď na začiatku. Mierne mi chýbala viac rozvinutá zápletka, ale aj tak išlo o zaujímavý príbeh. 65% ()

Pythonator

To je tak blbé a úsměvné, že nemůžu jinak než to trochu nadhodnotit. Jednoduchý scénář plný blbých šnečích postav a ještě blbějších postav lidských je jednoznačně zaměřen na nejmenší špunty, takže mu musíme mnoho odpustit. Kandidát na nejabsurdnější animák. Šnek, co jezdí závody s formulemi... To prostě musíte vidět. ()

soukyd33

Určeno spíše pro děti do 15 let. Chyba: V českém dabingu věta: Dělejte lidi, u šneků nedává smysl. 🤔 Pro děti je to dobrý film, a něco co ještě nebylo k vidění. Dospělý člověk tohle asi moc neocení. Je to celkem vtipné, a zajímavý nápad. TURBO není obyčejný šnek, a snaží se to všem za všech okolností dát najevo. Je to dobrá blbost. Některé scény a reakce jsou super. Poznámka: Soundtrack 👍. Poznámka: Tohle bych chtěl vidět jako hraný film. 😀 Hvězdiček 3 ()

NitroTurbo

Celý film stál za to.Zábava a napínavý příběh také,ale trochu to bylo nereálné protože šnek nemůže jet rychlostí 264 km/h. Animák je hlavně pro děti ale pobaví i dospělé :) Ale jinak to stálo za to si zajít na TURBA, za mě 4 hvězdičky ****. ()