Turbo je obyčejný malý šnek, který má velký sen. Žít život hlemýždím tempem ho neuspokojuje, touží po mnohem vyšší rychlosti. Neustále trénuje, své pokroky měří metrem. Jeden metr dokáže aktuálně „uběhnout" za sedmnáct minut. Kvůli tomu příliš nezapadá do hlemýždího společenství. Mezi hlemýždi se totiž nenosí velké sny a velká rychlost, důležitějším ukazatelem jsou odpracované hodiny na hlavním zdroji obživy, tedy na „rodném" rajčatovém stromku. Turbův bratr Čet, jehož krédem je „Bezpečnost na prvním, posledním i všech ostatních místech", má svého bratra rád, ale také má obavy, že Turbova posedlost rychlostí ho jednou přivede do neštěstí. Jeho nejhorší obavy se naplní ve chvíli, kdy Turbo opustí rodné rajče a vydá se do světa, aby si splnil své sny o vyšší rychlosti.  Fatální střet se speciálně upraveným motorem nadupaného sportovního auta změní jeho molekulární strukturu a díky této podivné nehodě získá Turbo superschopnost: Neuvěřitelnou rychlost. V tu chvíli se přestává pohybovat šnečím tempem a jako neónová střela si to drandí ulicemi Los Angeles někdy i ve třísetkilometrové rychlosti. Ale i když je Turbo nabitý turbo rychlostí, nedokáže uprchnout Titovi, spolumajiteli kalifornského stánku s rychlým občerstvením, jehož koníčkem a velkou vášní je organizace šnečích závodů v nákupním centru Starlight Plaza. Tito záhy pozná Turbův potenciál a zařadí ho do své stáje, mezi „šnečí jezdce" s ulitami, které připomínají závodní mini autíčka. Tito drsní hlemýždí závodníci se s Turbem rychle spřátelí a společně se vydají na cestu plnou dobrodružství, protože rychlíka Turba pouhé šnečí závody rozhodně neuspokojí. Na cestě za snem si uvědomí, že těžko uspěje sám bez pomoci druhých a že když pomůže splnit malé sny svých kamarádů, pomohou mu na oplátku splnit ten jeho, velký – vítězství ve slavném závodu Indy 500, kde budou jeho soupeři opravdová auta. (CinemArt)

IPajule

Příběh o šnekovi, který se nadýchal NO2 a stal se doslova Superrychlým. Co k tomu říci, taková menší, ale suprová blbost nebo pohádka pro malé děti. ()

darkreider

Celkom príjemná jednohubka ale uznávam, že som k nej pristupoval skepticky a tak moje očakávania neboli veľké a v takom stave sa dá už len prekvapiť. Detský duch odkojený need for speedom a F1 si príde na svoje a síce je vtipov po menej, je to dosť aby som sa nenudil. Viac ma ale teší, že sa do filmov prediera stará muzika. House of pain potešil najviac. ()

Ondr@932

Pěkný závodní, šnecí animák! Krásná grafika, fajn příběh. A i celkem dost vtipný. I když v prostřední části mě přišlo, že to trochu vázlo, ale konec to zase nakonec usměrnil k tomu, že se jedná o povedený animák. Ale na film auta 1 to pořád zdaleka nemá! 60% - Viděno v kině. ()

fogs

V tomhle filmu jsem si zase připomněl jak má S. L. J. charakteristický hlas a styl. Dobře zpracovaný (smál jsem se) trochu ujetý (nejen rajčatové halucinace) animák, ale to přeci děti žerou :) ()

Jakubik

Nic jsem nečekal a dostal hodně velkou prču. Příběh může být bůhví jak stupidní ale mě to prostě bavilo. Oddechovka jak má být… ()

goni

Animovana rozpravka, akych tu uz boli stvoky, takze originalita sa tu velmi hodnotit neda, Ak mam vsak hodnotit podla miery zabavy, tak sa podla mna jedna o jemne nadpriemerny filmik [94/2013]. ()

Torgal

Nespomínam si, kedy naposledy animák deckám dával také zvrátené posolstvo. A tu sú dokonca dve - 1, Steroidy sú dobré.; 2. Aj keď sa na niečo absolútne nehodíš, snaž sa o nemožné a možno sa stane zázrak a náhodou ti to vyjde - čiže úplný opak toho, čo bolo odkazom Monsters University. Z tohto dôvodu som s hlavným slimákom vôbec nesympatizoval. Odhliadnuc od tohto som mal veľký problém s mierou porušovania fyzikálnych zákonov - u animákov mám na toto vyššiu toleranciu, ale toto už bolo na mňa priveľa. A humor, ktorého tu fakt veľa nie je, stavia práve na týchto over the top momentoch. Najslabší animák roka a zaslúžený prepadák. 4-/10 ()

rainman93

Vcelku nic nového pod sluncem. Film kopíruje a nijak nenarušuje zavedený pořádek. Vezměte hloupého Honzu, pošlete ho do světa a udělejte z něj krále. Film trpí předvídatelností a hluchými dialogovými místy. Jako automobilový fanda oceňuji efektní honičky a odkazy na Rychle a zběsile. ()

Hpatrik

Nadupaná pohádka o obyčejném šnekovi který sní o opravdovém závodění, shodou náhod získá neobyčejné schopnosti a splní se mu tak jeho sen. Příběh jako z nejdivočejších dětských fantazií je ale politá spoustou "omáčky", která bude chutnat i dospělým. Opravdu krásná animace s neskutečným citem pro detail a výborně nadabované postavičky. Slabší čtyři. ()

Fat'Fatal

Koukali jsme na to s předškolními pubescenty a bavilo je to střídavě oblačno, za mě dost průměrná pohádka, kde nebylo nic, co bych jinde neviděl. Co bych ale rád zažil, by bylo originální znění, podle jmen by to mohlo být o dost lepší, jak ta česká hrůza. Ale co bych neudělal pro to, abych měl od těch malých upírů chvíli klid, že ano. // CZ DUB ()

BDMarty007

Klasický rodinný animovaný film. Příběh je mimořádně nekomplikovaný a přímočarý, ale v kontextu žánru ne stupidní. Je to klasický příběh amerického snu. Tuším, že tam říkají něco jako že " žádný sen není příliš velký a žádný snílek příliš malý". Je tam pár drobných vtípků (například italský závodník, který si během několika sekundové tankovací zastávky v boxech loupne i jedno espresso...). Ale není jich moc. Nepřekypuje to pestrostí vedlejších postav ani vtipností, zato pár patetickými momenty hodnými americké filmové produkce. Celkově je to takový lepší průměr, který se dětem bude líbit a rodiče moc nezprudí. ()

Black-star

Povedený příběh malého šnečka, který žije svůj sen a kterému se i přes veškeré překážky jeho sen vyplní. Velmi povedená animace a pro děti i poutavý a poučný příběh. Žel nedosahuje kvalit mistrovsky zvládnutých animáků. K nim mu ještě trochu chybí. Ale děti se bavily, vydržely na to koukat takže snímek splnil očekávání :-) ()

Chip89

Sedět v kině na dětské pohádce ve čtyřech lidech, kterým je průměrně 24 let, je docela vtipné. Pohádka už tak úžasná nebyla. Nebo byla by, kdyby mi bylo pět, ale postrádá to to úžasné co v dnešní době animáci mají. Vtipné pro dospělé a krásné pro děti. Zasmála jsem se asi třikrát... Takže nic super. ()

onlavu

Škoda. Moderní animáky mám rád, ale tohle byla hloupost. Šnek který předjede i formuli. No, co k tomu dodat. ()

Franc1s

To byla taková prdel a zároveň velký překvapení! Sice prvních pár minut jsem si říkal co to zase bude, ale po dávce nitra se to rozjelo do plných a já brečel smíchy jak malej :D Všechno to pěkně odsejpalo, závod skoro jak v telce :) Parta šneků neměla chybu a nejvíc z nich zabíjel White Shadow. Vtípky super, párkrát jsem málem i spadl pod stůl :D Chlámal jsem se, takže 8/10 ()

Moiraine

Další z filmů, kde nejlepší okamžik byl už v traileru. Děti to asi bude bavit, ale já se u toho nudila. A to mám animáky ráda. Dokud ale je spokojené cílové publikum, mělo by být všechno v pořádku. U mě tady ale trochu hapruje klasické rozdělení na dobro a zlo. Šampion je tu představen jako záporák, protože chce vyhrát závod. To že se u toho ďábelsky šklebí asi bude ten zásadní důvod, proč ho nenávidět. Naše kladná parta chce sice taky ten závod vyhrát, ale protože to jsou outsideři, tak to je asi u nich v pořádku. A co z toho , že jako bonus nikomu nedělá problém krást peníze nebo ničit cizí majetek. Možná by mohl někdo namítnout, že ve filmech pro děti se nemám moc hrabat, ale mě osobně to moc výchovné nepřijde. Trochu bych se bála, co si z toho ty děti nakonec odnesou. ()

Oonika

Po tom, co jsem si pořídila děti přidávám jednu hvězdičku a měním komentář :D konečně zas nějaký animák, kde nebylo žádné zbytečné násilí. ()

Spezza

Opravdu hezký animák , řekl bych nejen pro děti. Já sem se u něj vcelku bavil , musím proto pochválit nádhernou grafiku, efekty a chvílemi zábavné momenty. I když už chvíli po začátku jde přijít na možný závěr filmu,což trošku ubírá na kvalitě, můžu jenom doporučit na příjemně strávený večer. =80% ()

Ryšty

Pořádně mě to začalo bavit až při závodu. Je jasný, že je to spíše určený pro mladší osazenstvo, ale u jiných animáku jsem se bavil víc. ()