Turbo je obyčejný malý šnek, který má velký sen. Žít život hlemýždím tempem ho neuspokojuje, touží po mnohem vyšší rychlosti. Neustále trénuje, své pokroky měří metrem. Jeden metr dokáže aktuálně „uběhnout" za sedmnáct minut. Kvůli tomu příliš nezapadá do hlemýždího společenství. Mezi hlemýždi se totiž nenosí velké sny a velká rychlost, důležitějším ukazatelem jsou odpracované hodiny na hlavním zdroji obživy, tedy na „rodném" rajčatovém stromku. Turbův bratr Čet, jehož krédem je „Bezpečnost na prvním, posledním i všech ostatních místech", má svého bratra rád, ale také má obavy, že Turbova posedlost rychlostí ho jednou přivede do neštěstí. Jeho nejhorší obavy se naplní ve chvíli, kdy Turbo opustí rodné rajče a vydá se do světa, aby si splnil své sny o vyšší rychlosti.  Fatální střet se speciálně upraveným motorem nadupaného sportovního auta změní jeho molekulární strukturu a díky této podivné nehodě získá Turbo superschopnost: Neuvěřitelnou rychlost. V tu chvíli se přestává pohybovat šnečím tempem a jako neónová střela si to drandí ulicemi Los Angeles někdy i ve třísetkilometrové rychlosti. Ale i když je Turbo nabitý turbo rychlostí, nedokáže uprchnout Titovi, spolumajiteli kalifornského stánku s rychlým občerstvením, jehož koníčkem a velkou vášní je organizace šnečích závodů v nákupním centru Starlight Plaza. Tito záhy pozná Turbův potenciál a zařadí ho do své stáje, mezi „šnečí jezdce" s ulitami, které připomínají závodní mini autíčka. Tito drsní hlemýždí závodníci se s Turbem rychle spřátelí a společně se vydají na cestu plnou dobrodružství, protože rychlíka Turba pouhé šnečí závody rozhodně neuspokojí. Na cestě za snem si uvědomí, že těžko uspěje sám bez pomoci druhých a že když pomůže splnit malé sny svých kamarádů, pomohou mu na oplátku splnit ten jeho, velký – vítězství ve slavném závodu Indy 500, kde budou jeho soupeři opravdová auta. (CinemArt)

PORTER44

Průměrný animák s dobrou animací ale příběhově nic moc.Šnek vs.formule a kdo asi v pohádce vyhraje nechalo se to,dětem se to jakštak taky líbílo. ()

lenc_a

Nie som veľký fanúšik rozprávok, možno kvôli smiešnym postavičkám a klasickému, otrepanému primitívnemu príbehu, ktorý je postavený pre jednoduché nároky detí, a toto je proste jeden z tých prípadov. Ten tučný Mexičan ma iritoval, ale napriek tomu, že to nijak raz nenadchlo, až toľko rušivých prvkov tam nebolo. Videla som už aj horšie :) ()

r3musko

Hneď na začiatok sa musím priznať ze ma film neoslovil, takže to mal u mňa ťažké. Nakoniec si ma ale dokázal získať. 2 hlavné plusy: originalita a vtip. Na chvíľu som sa stal zase malým chlapcom, ktorý sa bál o toho drobca až ho nerozpucia a držal som my palce až do konca. Dávam 4 aj za to ze som mu predtým krivdil ()

vanadada

Pomali plynoucí děj, který se v nízkých převodových stupních nesnaží vytáčet motor, ale ani nemá zapotřebí přeřazovat o rychlostní stupeň výš, ale také neubírá plyn. Pěkné ()

neo101

víte jak poznáte, že je to animák k ničemu? Dítě vám řekne, že to chce vypnout, protože ho to neba. případ Turba. Už ten nápad nechat šneka závodit s auty je vesměs debilní. U animáku AUTA se dalo pochopit, že maj svůj svět, kde závodí, tankujou, spí v motelu, přezouvaj gumy... U žraloka se dalo pochopit, že ryby koukaj na telku, sprejujou po zdech, tančí, loví a vůbec dělaj všechno možný ve svým světě.... ale proč sakra někdo kombinuje šnečí svět s tim lidským? Kdyby dejme tomu závodil s jinými šneky, nebo s jinými zvířaty alespoň, tak nemám problém, ale auta? No a kopie z rychle a zběsile mě vytočila. ()

Marwin3D

Tak výborně už jsem se dlouho nezasmál.. :o))) Je to trošku víc přitažený za vlasy.. ale je to přeci ANIMÁK!!! A je neskutečný.. co se dokáže vyjádřit jenom šnečíma očima.. :o) Takže.. Pěkná animace.. Skvělá zábava.. Výborná muzika.. ale hlavně.. rychlooost.. :o))) Nedá se nic dělat.. 5*!!! :o) ()

Alairik

Příběh klasický. Má to klaďase se snem, záporáka a tak všechno. Navíc to má ale soundtrack, kdy naposled jste koukali na Need for Speed mezi šneky (dokonce bych si dokázal představit dvojku na styl Fast & Furious), hlášky a skvěle zvládnutou "kameru". Kdyby takových filmů nebylo spousty, bylo by to asi lepší, ale i tak jsem si to nadmíru užil. Pořád je to o mnoho lepší animák než Frozen. ()

Danny71

"Když chceš tak prostě vyhraješ..." A je jedno, jestli jsi třeba - šnek. Příjemný animák, který rychle odsýpá. ()

kratajirka

Závody NASCAR ve hlemýždím podání. Malý Turbo je nijak zvlášť vypadající šnek, ale je to snílek a s přispěním zázračných sil se mu poštěstí závodit a postavit se tak větší výzvě než utíkat před sekačkou. Kdo by to byl čekal - vyhraje. Další z povedených animáků. ()

BR23 odpad!

Po 2. vzhliadnutí (áno na HBO s malým bratom) tomuto dávam z 3/5 na ODPAD !. Bože, to bola ale sr4čka... nechápem čo sa mi na tom najprv tak ľúbilo. Ved to bola hovadina, až to bolí... Slimáci nemôžu jazdiť/súťažiť s formulami. (tak Nascar alebo F1 ? tvorcovia doteraz netušia...) Pripomenulo mi to rovnakú sr4čku, /Buddy hrá basketbal/ kde hlavným argumentom, že pes môže hrať seriózny bball bolo: "V pravidlách basketbalu nieje, že pes nemôže hrať basketbal.,, Ach... Tak priehľadný film, totálna vykrádačka inak skvelých /Cars/ avšak toto bola do neba volajúca 3,14-čovina !!! Gustavo- až trápne zlý. Ten korpulentný žltý človek až trápne a naivne dobrý, a aj ostatné postavy mi išli neskutočne na nervy, vrátane tej babky alebo tej mechaničky. Slimáky na vranách ala hijó, a pokiaľ viem tak ulita slimáka sa nedokáže regenerovať (pred znova-nadobudnutím zázračných schopností) Inak mať ja také schopnosti, dal by som sa zachraňovať životy a netrkal sa do športu. Ten dar by som sa snažil využiť v prospech druhých a nie zneužiť v prospech svoj. Turbo je riadny egoista. A načo tesne po finiši dali Turbovi k hube mikrofón? Ved ludia mu aj tak nerozumejú... KOKOCINA ! ()

eaglestar

Retardovaný plzák a jeho stejně poblblý sen být krutě rychlej, nemluvě o těch duchaplných hombrés. Další prasečina, která nezná své cílové publikum a proto skáče mezi "pěkným a tupoučkým" pro děti, až k "téměř dospělý a skoro i vtipný". Prostě stejná hovadina jako Indy 500. ()