Sigur Rós: Fjögur píanó (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební

Scénografie:

Joshua Stricklin

Kostýmy:

Paula Tabalipa

Komentáře uživatelů k hudebnímu videoklipu (29)

Sigur Rós mám velmi rád. Jejich melancholické snové skladby jsou jako zrozené k meditaci a poslední album Valtari, ke kterému je videoklip, jsem si již několikrát procítil. Obrazová složka velmi citlivě doplňuje hudbu. Střípky z rozbité mozaiky se setkávají a prolínají, láska je jak křehký motýl, kterému snadno setřete z křídel pel, ale on přesto dokáže odletět. Poeticky krásné.(29.8.2012)

Nechápu.(7.7.2012)

Sigur Rós opět fantastičtí a Shia takový, jakého v kině nikdy neuvidíte.(15.4.2013)

Myšlenka výborná, provedení zvláštně křečovité. A dojem? Není třeba, let na křídlech motýlů si prožilo mnoho z nás.(3.2.2013)

Shiaova príprava na Nymfomanku....alebo dozvuky z jej natáčania? Typický neortodoxný videoklip, respektíve experimentálny videofilm, ktorý chce niečo povedať, pôsobí ale dojmom študentskej práce, našťastie v tomto prípade profesionálne odvedenej. Hra so symbolmi, metaforami, atmosférou, citmi....Shia sa začína s dlhými vlasmi a bradou podobať na Gahana z jeho drogovej éry, ja som už niekde písal, žeby ho mohol hrať v životopisnom filme. Snáď sa z neho nestane vďaka Trierovi a Harel nejaký ponurý artový škandinávsky herec, alebo vlastne prečo nie.(1.5.2013)

Umelecké obrazové excesy a v tom týpek, ktorý robí z TRANSFORMEROV to, čo sme pri nich stále chceli vidieť. Zdá sa, že tento univerzálny umelec, nechce veľmi pripustiť svoj talent iným vieciam. Chvále, ale aj škoda.(12.1.2019)

Hodně silné.(2.8.2012)

• TomX2

Úžasný umelecký experimentálny videoklip (ktorému sa mimochodom nemôže dať menej ako 5) a k tomu aj celkom dobrá hudba. U videoklipov hodnotím len hudbu, ale tu tomu pre zmenu dám 5 hviezd pretože toto si vlastne menej ani nezaslúži.(13.5.2017)

Sigur Rós nikdy nezklamou a tímto malým/velkým dílem má slova jen potvrdili. Ukázka toho jak dokáže být láska křehká, melancholicky bolestivá a brutální.(7.7.2012)

Emocionální úlet bez cenzury..(10.11.2013)

Není tu co chápat. Tolik ke komentářům typu "nechápu". Po první psychedelické půli nastupuje něco, co jsem v "hudebním videoklipu" už dlouho nezažil. A to smršť naprosto bravurně zahraných emocí dvou partnerů. Cítil jsem lásku, přitažlivost, sex, hněv, bolest, odevzdání, odpuštění a zase lásku. Překrásné.(22.9.2012)

To je psycho!!(17.8.2013)

• toi-toi

Asi tak dobré ako dielo bandy študentov VŠMU na LSD..(20.10.2012)

• M1k9

Klip se mi líbí. Hudba vůbec ne. Subjektivní? Jistě že. 2/10(18.11.2013)

Ani jsem LaBeoufa nepoznal, ale vytvořili zajímavej kraťas, kterej působí hodně na psychiku. Pro někoho nepochopitelný, pro jiný naopak.. určitě zajimavý k shlédnutí...(19.7.2012)

Kde slova nestačí, zasahují podivné videoklipy hrající si s námi jako kočka s myší.(4.4.2013)

• Trancetino

Měla jsem velkou radost, že Sigur Rós vydávají nové album a potěšillo mě, že v jejich videoklipu účinkuje Shia LaBeouf. Žánr, kterým se tato islandská skupina ubírá je odlišný od toho, co běžně slyšíme v rádiu a tudíž i jejich klip je dost náročný. Dalo by se mluvit i o určitém ději, ale hlavně jde o alegorické znázornění. Nádherné záběry se skvěle doplňují se skladbou a působí tak hypnoticky.(2.9.2012)

• phoenixer

Má to natolik silnout hloubku, že ani nelze pochopit...(8.9.2012)

zaujimave dielko...skvele zahrane... chytilo(20.6.2013)

<< předchozí 1 2