Le colt cantarono la morte e fu... tempo di massacro

The Brute and the Beast

Massacre Time

Colt Concert

Western

Itálie, 1966, 85 min

Ze zdejšího hodnocení a názvu filmu jsem očekával velký masakr. Bohužel, jde jen o další ničím nevyčnívající Spagetti western, režírovaný slavný mistrem hnusu. Na snímku není nic vyloženě špatného, Fulci měl v rukou dokonce konzistentní scénář, ale vše je hrozně průměrné a chybí Luciův pozdější rukopis. Malý náznak skýtá snad jen počáteční scéna se psi, která je spolu s výkonem Hiltona to nejlepší z filmu.(22.10.2009)

Najväčšou slabinou tohto spaghetti westernu s luxusným hereckým obsadením a chytľavým soundtrackom je Lucio Fulci na režisérskej stoličke. Jediné, čo tu "Godfather of Gore“ zrežíroval prijateľne sú pištoľnícke súboje, inak je Massacre Time v podstate hlúposť s povrchným, nezmyselne sa vyvíjajúcim príbehom a dementne sa správajúcimi postavami.(3.7.2017)

Pokud máte rádi pomalé tempo, výbornou kameru (jeden z vrcholů žánru) a kvalitní herecké výkony budete naprosto spokojeni. Fulci měl ohromný cit pro scénu, ale obsahově trošku pokulhával. Že se toho ve filmu většinu času moc neděje? Díky výborně zvládnutým scénám mi to tady téměř vůbec nevadilo. Hilton jako opilec podáva svůj životní výkon a Nero je typicky málomluvný - ale to není výtka, ono to k němu perfektně sedí. Záporák je šílený a úplně zkažený. Výborně! Atmosféra je dost temná, aby zaujala i hororového nadšence (ovšem s láskou pro western :) Hudba je melancholická a sedne skvěle. Fulci dal westernu svůj osobitý rukopis, zejména nezapomenutelnou kultovní scénu s bičováním a vytvořil tak jeden z nejlepších italských westernů. (TOP 20) Myslím, že film dost doplatil na to, že ve stejný rok natočil Leone nejlepší spagetti western vůbec. *Tak a po čase jsem musel dát ještě pátou hvězdu. Mám ho hodně rád. Scénář je opravdu dobrý (Di Leo) a asi i nejkvalitnější z celé Fulciho filmografie.(31.8.2011)

Asi budu jediným z davu, ale mě se tu Franco líbil a nezdál tak napodobující Djanga. Jeho role holt už v tomto roce byly takové. Jeho postava je až nečekaně mírumilovná, sympatická, až si člověk postupem času počíná přát: Vzchop už se a zmydli či zastřel všechny, co si do tebe do teďka kopali… To jde však těžko s takovým rodinným zázemím. Doma ho totiž čeká brácha Hilton. A, opět jediný z davu, ten se mi tu zase nelíbil. Vyloženě odporných charakter nesnášející Franca z neurčitých důvodů, jehož opilost přetrvává po dobu dosti dlouhou a poté, co vystřízliví, usuzuji, že měl radši zůstat pod parou. Výkřik: "Haló, gentlemani…!", zůstává jako ukázka jeho pokryteckého frajerství. Záporák magor Nina Castelnuova (zde bez vousů) je úchyl k nezaplacení. Vše tedy adekvátní, Fulciho rukopis bezpochyby zajímavý a úžasná píseň. Jen ten Hilton jim to zkazil.(22.1.2013)

Když jsem to před lety viděl nikdy bych si byl nepomyslel jak může být tento žánr tak nechutně zábavný..plno zastřelenejch,spocenejch a ožralejch..a ta muzika je tu také k nakousnutí...pastva pro uši.Takže když to shrnu je to opravdu hodně dobrý western který nedává prostor nudě.Zvlášť posledních asi 15 minut.(17.3.2008)