Le colt cantarono la morte e fu... tempo di massacro

The Brute and the Beast

Massacre Time

Colt Concert

Western

Itálie, 1966, 85 min

Když jsem to před lety viděl nikdy bych si byl nepomyslel jak může být tento žánr tak nechutně zábavný..plno zastřelenejch,spocenejch a ožralejch..a ta muzika je tu také k nakousnutí...pastva pro uši.Takže když to shrnu je to opravdu hodně dobrý western který nedává prostor nudě.Zvlášť posledních asi 15 minut.(17.3.2008)

Příběh je sice prostý a tak trochu nesmyslný, ale Fulciho režie je skvělá, je poznat, že to dělal mistr, úvodní písnička je úžasná a Nero, Castelnuovo a obzvláště Hilton v hlavních rolích jsou skvělí. Zatímco Hilton podal skvělý výkon, a jeho postava je sympatičtější, Nero vlastně opakuje Djanga. Nino Castelunovo byl taky skvělej, hnusnej záporák, už podle držení těla bylo poznat, že je ta postava magor. Přestřelky jsou drsné a scéna bičování je neuvěřitelně realistická. 75%(11.1.2010)

Ze zdejšího hodnocení a názvu filmu jsem očekával velký masakr. Bohužel, jde jen o další ničím nevyčnívající Spagetti western, režírovaný slavný mistrem hnusu. Na snímku není nic vyloženě špatného, Fulci měl v rukou dokonce konzistentní scénář, ale vše je hrozně průměrné a chybí Luciův pozdější rukopis. Malý náznak skýtá snad jen počáteční scéna se psi, která je spolu s výkonem Hiltona to nejlepší z filmu.(22.10.2009)

Fulciho horory neznášam, sú to nekonzistentné scenáristické sračky s pár zaujímavými humusáčinami... ale toto je solídny film. A solídny hlavne vďaka réžii, ktorá to pekne drží pokope. Franco Nero je frajer, Hilton ešte väčší (Hej, džentlmeni!) a finálna prestrelka masívna. Oceňujem aj snahu zobraziť zabíjanie aj s nejakou tou krvičkou - Fulci sa nezaprie. Dobre mi padlo.(18.8.2015)

Asi budu jediným z davu, ale mě se tu Franco líbil a nezdál tak napodobující Djanga. Jeho role holt už v tomto roce byly takové. Jeho postava je až nečekaně mírumilovná, sympatická, až si člověk postupem času počíná přát: Vzchop už se a zmydli či zastřel všechny, co si do tebe do teďka kopali… To jde však těžko s takovým rodinným zázemím. Doma ho totiž čeká brácha Hilton. A, opět jediný z davu, ten se mi tu zase nelíbil. Vyloženě odporných charakter nesnášející Franca z neurčitých důvodů, jehož opilost přetrvává po dobu dosti dlouhou a poté, co vystřízliví, usuzuji, že měl radši zůstat pod parou. Výkřik: "Haló, gentlemani…!", zůstává jako ukázka jeho pokryteckého frajerství. Záporák magor Nina Castelnuova (zde bez vousů) je úchyl k nezaplacení. Vše tedy adekvátní, Fulciho rukopis bezpochyby zajímavý a úžasná píseň. Jen ten Hilton jim to zkazil.(22.1.2013)