Snížek, bílý kožíšek

Snowflake, the White Gorilla

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Španělsko, 2011, 90 min

• majo25

Snížek je postavený až príliš pre deti, takže zaujímavejší humor nečakajte. O to málo humoru, čo tam je, sa stará iba červená panda, ale nič z toho mi neprišlo vtipné. Príbeh nie je zlý, má isté kladnejšie prvky, ale ako som už spomenul, je až príliš rodinného rázu. Zato animácia je vcelku velmi kvalitná, nemusela by sa hanbit ani pred tou americkou, vykreslenie detailov je tiež solídne, animačné postavy sú sympatické. Horšie je už spojenie animovaných a hraných sekvencií. Hodnotenie: 45%(28.11.2013)

Pozor! Vzácná bílá gorilka na útěku! :) Rodinné dobrodružství Snížek, bílý kožíšek kombinuje hraný a animovaný film. Zatímco prostředí zoo a lidé jsou skuteční, hlavní hrdina a ostatní zvířata v zoo jsou animovaná. Snížek byl nominován na španělskou filmovou cenu Gaudí Award v kategoriích Nejlepší animovaný film a Nejlepší vizuální efekty a získal si přízeń dětských i dospělých diváků.(3.8.2013)

Jako první asi musím poznamenat, že bych se fakt nechtěla jmenovat Kebule :) Za další musím říct, že český dabing, hlavně tedy těch děcek, byl strašný, ale tak to nemůžu brát jako negativum samotného filmu. Bohužel v originále jsem to nesehnala - a že bych se na to ráda podívala ve španělštině. Je tu pár vtipných okamžiků, pár nádherných záběrů jako na park Güell apod. a pár příjemných postav a samozřejmě nějaké to ponaučení pro děti. Čekala jsem tedy něco lepšího, bohužel mě to lehce zklamalo, ale i tak to jsou krásné 3*.(24.12.2013)

• Brylin

Snížek, bílý kožíšek je průměrný, tuctový film, který ničím nepřekvapí. Na druhou stranu většině dětí dokáže vnutit své hlavní poselství - jiný neznamená zlý nebo špatný a všichni by se měli zaměřit na to, co je spojuje, ne na to, co je rozděluje. Klišé je ovšem přespříliš - chytré děti, hloupí či nevšímavý dospělí, outsider v hlavní roli, jež si ovšem nakonec všechny získá, hlavní padouch je neschopný packal... Silnější dvě hvězdičky.(10.2.2013)

• Stallone

I když to nejbližší multikino máme přes 60 km, snažíme se ho s mojí krásnou přítelkyní (modelkou) navštěvovat pravidelně. Nakoukáno tam toho máme opravdu hodně. Snížek, bílý kožíšek byl zatím jediným filmem ze kterého jsme během promítání odešli. To se opravdu nepovedlo. Nezajímavý příběh bez nápadu. Panu scénáristovi a režisérovi chybí potřebný um. Doporučuji na nedělní deštivé odpoledne. Za nápad bílé gorily symbolicky jedna hvězda.(19.11.2016)

• - Film byl nominován na španělskou filmovou cenu Gaudí Award v kategorii nejlepší animovaný film a nejlepší vizuální efekty. (JARDAHONDA)