Reklama

Reklama

Snížek, bílý kožíšek

  • Španělsko Copito de Nieve (více)
Trailer 1

Malý gorilí sameček Snížek ví, jaké to je být jiný. Jeho sněhově bílý kožíšek ho odlišoval od tlupy goril, už když se narodil v hluboké džungli. Nyní žije daleko od svého domova, v ZOO v Barceloně, kde je pro návštěvníky tou největší senzací. Jenže ostatní gorily ho kvůli jeho jiné barvě odhánějí. Snížek má plán! Chce utéct a tajně navštívit mocnou čarodějku z cirkusu, která by mu mohla splnit jeho největší přání: být jako ostatní, stát se obyčejnou gorilou… S pomocí svých kamarádů – červené pandy Ailura, který si ovšem myslí, že je černý panter a chytré holčičky Pauly - se vydává do džungle velkoměsta. Za zdmi ZOO číhá nebezpečí! Luc de Sac je bezcitný darebák, kterého stále pronásleduje smůla. Je přesvědčen, že kletbu zlomí, jen když získá vzácný amulet – živou bílou gorilu! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (20)

Radiq 

všechny recenze uživatele

Moc pro děcka. I to, co má byt vtipny, je spiš roztomily a místo fakt vtipnejch situací slouží jako náhrada ruzny gagy, pády a neštěstí. Ale jinak nápad s bílou gorilou celkem ok a zkloubení animace a hranyho se dycky libilo. Když jsme u té animace, tak ta byla docela povedená. A když sme u toho povedenyho, tak uplnej opak povedenyho, to byla ta hraná část. Nejen že byla uplně trapná a dementní, ale často nedávala smysl, postavy se chovaly uplně idiotsky, hráli idiotsky a cely to prostě bylo idiotsky. Výběr herců uplně katastforální, když nepočitám hlavniho padoucha, kterej zaujal aspoň vtipnym vzhledem (ale to je tak všechno). A tak nám zustaly akorát ty animovany roztomily zviřata... a jinak je to film fakt nudnej a já být režisér, tak bych se rači posral, než něco takovyho natočit... ()

Brylin 

všechny recenze uživatele

Snížek, bílý kožíšek je průměrný, tuctový film, který ničím nepřekvapí. Na druhou stranu většině dětí dokáže vnutit své hlavní poselství - jiný neznamená zlý nebo špatný a všichni by se měli zaměřit na to, co je spojuje, ne na to, co je rozděluje. Klišé je ovšem přespříliš - chytré děti, hloupí či nevšímavý dospělí, outsider v hlavní roli, jež si ovšem nakonec všechny získá, hlavní padouch je neschopný packal... Silnější dvě hvězdičky. ()

Reklama

Muf911 

všechny recenze uživatele

Je to částečně animovaný dětský film o bílé opičce, co se snaži integrovat se do majoritní gorilí společnosti. Samozřejmě je to hlavně pro menší děti, takže se to nedá hodnotit pohledem dospělého, ale co mě potěšilo byla barevná retro atmosféra 60. let a hezké dobové dopravní prostředky. Animace je na dnešní dobu slabší, asi Španělé neměli zas tak velký rozpočet. Aspoň že gorilka i panda červená vypadají roztomile. ()

Tempest 

všechny recenze uživatele

Film spíše pro menší děti. Hlavním hrdinou je malá gorila jménem Snížek, která se stane novou atrakcí barcelonské ZOO. Bohužel kvůli své bílé srsti není přijat stávající gorilí rodinou, tedy spíše hlavním samcem (tatínkem). Jeho malé dceři se ale docela líbí. Jelikož chce zapadnout mezi ostatní gorily rozhodne se, že se stane za každou cenu černou gorilou. Za pomoci červené pandy Ailury, která se cítí být černým panterem, uteče ze ZOO a vydá se přes celé město za čarodějkou, která právě přijela do města, ale má tam být pouze jeden den. Ta, jak doufá, by mu měla pomoci. Jeho útěk ale brzy není tajemstvím, zjistí to malá holčička Paula, u její rodiny dříve bydlel. Ta se se svým kamarádem Danielem vydá po jeho stopách. A do toho se ještě přimotá Luc de Sac, jehož trápí nehorázná smůla a je přesvědčen, že mu od ní pomůže pouze kouzlo, ke kterému potřebuje srdce bílé gorily. Docela solidní podívaná, menším dětem by se film mohl líbit. ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Jednou se stalo to, že se narodila gorila lišící se od ostatních goril barvou kožíšku. Tato gorila byla bílá. Albíni to v přírodě (ne tak v laboratořích) mají vůbec těžké. Ale ač v přírodě by nepřežila, v Zoo se stala jednou z hlavních atrakcí. V životě se dějí věci, jako že se vyvede ne zcela šablonovitý exemplář svého druhu, a ten to pak má v rámci svého sociálního okolí těžké a to je tak všechno, co si z toho lze odnést. Bílá gorilka z plakátu mi připadala roztomilá a chtěla jsem na film jít do kina, jsem ráda, že jsem to neudělala. ()

Galerie (61)

Zajímavosti (1)

  • Film byl nominován na španělskou filmovou cenu Gaudí Award v kategorii nejlepší animovaný film a nejlepší vizuální efekty. (JARDAHONDA)

Reklama

Reklama