Snížek, bílý kožíšek

Snowflake, the White Gorilla

Animovaný / Komedie / Dobrodružný / Rodinný

Španělsko, 2011, 90 min

• majo25

Snížek je postavený až príliš pre deti, takže zaujímavejší humor nečakajte. O to málo humoru, čo tam je, sa stará iba červená panda, ale nič z toho mi neprišlo vtipné. Príbeh nie je zlý, má isté kladnejšie prvky, ale ako som už spomenul, je až príliš rodinného rázu. Zato animácia je vcelku velmi kvalitná, nemusela by sa hanbit ani pred tou americkou, vykreslenie detailov je tiež solídne, animačné postavy sú sympatické. Horšie je už spojenie animovaných a hraných sekvencií. Hodnotenie: 45%(28.11.2013)

Film spíše pro menší děti. Hlavním hrdinou je malá gorila jménem Snížek, která se stane novou atrakcí barcelonské ZOO. Bohužel kvůli své bílé srsti není přijat stávající gorilí rodinou, tedy spíše hlavním samcem (tatínkem). Jeho malé dceři se ale docela líbí. Jelikož chce zapadnout mezi ostatní gorily rozhodne se, že se stane za každou cenu černou gorilou. Za pomoci červené pandy Ailury, která se cítí být černým panterem, uteče ze ZOO a vydá se přes celé město za čarodějkou, která právě přijela do města, ale má tam být pouze jeden den. Ta, jak doufá, by mu měla pomoci. Jeho útěk ale brzy není tajemstvím, zjistí to malá holčička Paula, u její rodiny dříve bydlel. Ta se se svým kamarádem Danielem vydá po jeho stopách. A do toho se ještě přimotá Luc de Sac, jehož trápí nehorázná smůla a je přesvědčen, že mu od ní pomůže pouze kouzlo, ke kterému potřebuje srdce bílé gorily. Docela solidní podívaná, menším dětem by se film mohl líbit.(13.2.2013)

• Brylin

Snížek, bílý kožíšek je průměrný, tuctový film, který ničím nepřekvapí. Na druhou stranu většině dětí dokáže vnutit své hlavní poselství - jiný neznamená zlý nebo špatný a všichni by se měli zaměřit na to, co je spojuje, ne na to, co je rozděluje. Klišé je ovšem přespříliš - chytré děti, hloupí či nevšímavý dospělí, outsider v hlavní roli, jež si ovšem nakonec všechny získá, hlavní padouch je neschopný packal... Silnější dvě hvězdičky.(10.2.2013)

• Stallone

I když to nejbližší multikino máme přes 60 km, snažíme se ho s mojí krásnou přítelkyní (modelkou) navštěvovat pravidelně. Nakoukáno tam toho máme opravdu hodně. Snížek, bílý kožíšek byl zatím jediným filmem ze kterého jsme během promítání odešli. To se opravdu nepovedlo. Nezajímavý příběh bez nápadu. Panu scénáristovi a režisérovi chybí potřebný um. Doporučuji na nedělní deštivé odpoledne. Za nápad bílé gorily symbolicky jedna hvězda.(19.11.2016)

Je to částečně animovaný dětský film o bílé opičce, co se snaži integrovat se do majoritní gorilí společnosti. Samozřejmě je to hlavně pro menší děti, takže se to nedá hodnotit pohledem dospělého, ale co mě potěšilo byla barevná retro atmosféra 60. let a hezké dobové dopravní prostředky. Animace je na dnešní dobu slabší, asi Španělé neměli zas tak velký rozpočet. Aspoň že gorilka i panda červená vypadají roztomile.(19.10.2013)

• - Film byl nominován na španělskou filmovou cenu Gaudí Award v kategorii nejlepší animovaný film a nejlepší vizuální efekty. (JARDAHONDA)