Reklama

Reklama

Snížek, bílý kožíšek

  • Španělsko Copito de Nieve (více)
Trailer 2

Malý gorilí sameček Snížek ví, jaké to je být jiný. Jeho sněhově bílý kožíšek ho odlišoval od tlupy goril, už když se narodil v hluboké džungli. Nyní žije daleko od svého domova, v ZOO v Barceloně, kde je pro návštěvníky tou největší senzací. Jenže ostatní gorily ho kvůli jeho jiné barvě odhánějí. Snížek má plán! Chce utéct a tajně navštívit mocnou čarodějku z cirkusu, která by mu mohla splnit jeho největší přání: být jako ostatní, stát se obyčejnou gorilou… S pomocí svých kamarádů – červené pandy Ailura, který si ovšem myslí, že je černý panter a chytré holčičky Pauly - se vydává do džungle velkoměsta. Za zdmi ZOO číhá nebezpečí! Luc de Sac je bezcitný darebák, kterého stále pronásleduje smůla. Je přesvědčen, že kletbu zlomí, jen když získá vzácný amulet – živou bílou gorilu! (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (20)

Radiq 

všechny recenze uživatele

Moc pro děcka. I to, co má byt vtipny, je spiš roztomily a místo fakt vtipnejch situací slouží jako náhrada ruzny gagy, pády a neštěstí. Ale jinak nápad s bílou gorilou celkem ok a zkloubení animace a hranyho se dycky libilo. Když jsme u té animace, tak ta byla docela povedená. A když sme u toho povedenyho, tak uplnej opak povedenyho, to byla ta hraná část. Nejen že byla uplně trapná a dementní, ale často nedávala smysl, postavy se chovaly uplně idiotsky, hráli idiotsky a cely to prostě bylo idiotsky. Výběr herců uplně katastforální, když nepočitám hlavniho padoucha, kterej zaujal aspoň vtipnym vzhledem (ale to je tak všechno). A tak nám zustaly akorát ty animovany roztomily zviřata... a jinak je to film fakt nudnej a já být režisér, tak bych se rači posral, než něco takovyho natočit... ()

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Jednou se stalo to, že se narodila gorila lišící se od ostatních goril barvou kožíšku. Tato gorila byla bílá. Albíni to v přírodě (ne tak v laboratořích) mají vůbec těžké. Ale ač v přírodě by nepřežila, v Zoo se stala jednou z hlavních atrakcí. V životě se dějí věci, jako že se vyvede ne zcela šablonovitý exemplář svého druhu, a ten to pak má v rámci svého sociálního okolí těžké a to je tak všechno, co si z toho lze odnést. Bílá gorilka z plakátu mi připadala roztomilá a chtěla jsem na film jít do kina, jsem ráda, že jsem to neudělala. ()

Reklama

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Jako první asi musím poznamenat, že bych se fakt nechtěla jmenovat Kebule :) Za další musím říct, že český dabing, hlavně tedy těch děcek, byl strašný, ale tak to nemůžu brát jako negativum samotného filmu. Bohužel v originále jsem to nesehnala - a že bych se na to ráda podívala ve španělštině. Je tu pár vtipných okamžiků, pár nádherných záběrů jako na park Güell apod. a pár příjemných postav a samozřejmě nějaké to ponaučení pro děti. Čekala jsem tedy něco lepšího, bohužel mě to lehce zklamalo, ale i tak to jsou krásné 3*. ()

Stallone 

všechny recenze uživatele

I když to nejbližší multikino máme přes 60 km, snažíme se ho s mojí krásnou přítelkyní (modelkou) navštěvovat pravidelně. Nakoukáno tam toho máme opravdu hodně. Snížek, bílý kožíšek byl zatím jediným filmem ze kterého jsme během promítání odešli. To se opravdu nepovedlo. Nezajímavý příběh bez nápadu. Panu scénáristovi a režisérovi chybí potřebný um. Doporučuji na nedělní deštivé odpoledne. Za nápad bílé gorily symbolicky jedna hvězda. ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

průměr nejprůměrovatější, je pravda, že duševně nezcela běžné děti, s kterejma jsem v kině byl se smáli a bavili, ale i tak se od jiných koutů kina slabým hláskem ozývalo "mamííí, když už to skončí?" Celkově by se dalo říct, že film rozhodně nudit nebude, ale že by unesl pozornost a diváka si podmanil, to taky rozhodně tvrdit nelze. Kéž by scénárista vyškrtl zápornou, klišovitou postavu, nebo ji alespoň základně překopal, protože každá scéna, kde se ona ona postava zjevila patří mezí nejnudnější z celého filmu, zato oba malí herci příjemně překvapili. Brát v potaz se, chtě nechtě, musí i velice pěkně podané poselství, že být jiný je úplně normální. Místy zábavné vtípky mířené na dospělého celkem pobaví (tedy pokud je onen dospělý znalý alespoň trochu fotbalu), Panda červená je taky skvělou postavou, škoda tedy ne zrovna nejlepšího scénáře. "bílý? Ještě si budou myslet, že fandím Realu!" ()

Galerie (61)

Zajímavosti (1)

  • Film byl nominován na španělskou filmovou cenu Gaudí Award v kategorii nejlepší animovaný film a nejlepší vizuální efekty. (JARDAHONDA)

Reklama

Reklama