Storage 24

Horor / Sci-Fi

Velká Británie, 2012, 83 min

Odjakživa mám rád sci-fi horory o zlých emzákov, ktorý našu planétu navštívili s výsostne temnými úmyslami a zahubia každého príslušníka ľudskej rasy, ktorý im vstúpi do cesty. Okrem všeobecne známych, vysokorozpočtových filmov, pojednávajúcich o tejto tematike však nepohrdnem ani menej nákladnými, divokejšími kúskami z tohto súdka ako sú napríklad Altered, Alien Raiders a najnovšie aj priamočiary a na nič sa nehrajúci britský Storage 24, ktorý ma svojim prístupom určite potešil.(29.10.2012)

• mzss1

No to byl teda zážitek. Krátká stopáž filmu, vypadalo to tak na tři hodiny, ale stejně jsem to vydržel dodívat celé. První půlka filmu nehorázná nuda, kdy se stala jen jedna celkem nezajímavá scénka. V této první polovině filmu bylo nehorázné peklo sledovat konverzaci tupých lidí, píši lidí, ne herců. Ani jeden mě nebavil. Hororové prvky ? Nulové. Příšera ? Děs. Aspon jsem se párkrát zasmál, to je pravda, některé scény byly fakt k smíchu. Bohužel, žádné lepší nápady, žádná atmosféra, divná hudba. Nemůžu hodnotit lépe. Hodnotím na 3% = odpad!(7.12.2012)

• Dellamorte

Bohapustá kopírka na dávno videné a prachom zapadnuté veci ( FLY / ALIEN / Thing / Mutant - nie Species....), no spracované na úplne inej úrovni. Zmena rádoby prostredia ešte neurobí z filmu film. Úplne zbytočné filmové preháňadlo, čo je vlastne minimálne o level nižšie, ako jednohubka. Digi monster zase nesklamal.(6.10.2012)

„Myslím, že je to pryč."„Uááááá!" Několikapatrový sklad, skupina mladých lidí, z nichž někteří řeší osobní problémy, a zabezpečovací systém, který je kvůli výpadkům proudu uvězní uvnitř budovy. Z havarovaného vojenského letadla ale pronikne do labyrintu chodeb mimozemské monstrum. Hra na kočku a myš může začít! Tak nepokrytá kopie Vetřelce, až jsem se bavil. Už v úvodních titulcích zazní tóny připomínající hudbu J. Goldsmitha. Kromě pobíhání labyrintem a lezení větracími šachtami tu máme vetřelčí polibek Schelleye a nechybí ani zrádce, co je po zásluze potrestán podobně, jako tomu bylo ve Vetřelcích. Vedle toho se snímek ještě výrazně inspiroval Zlomkem sekundy(1992), především vytržením srdce. Kromě hlubokých šrámů dojde i na ukousnutí části hlavy, utržení čelisti a přetržení, kdy ležící torzo připomene pro změnu Bishopa. Závěrečný obraz vše vysvětlí. Levné, oddechové, ale místy napínavé. Na jedno podívání dobré.(3.7.2020)

• zolo23

Mám rád tento druh žánru ("monster" likviduje skupinu ľudí), ale už dosť dlho som kvalitný sci-Fi horor nevidel. Najväčšou slabinou Storage 24 je zbytočná, zdľhavá milostná zápletka hlavných hrdinov na úkor väčšieho priestoru pre "našeho" záporáka hybrida kobylky-muchy-kliešťa v skratke KO-MU-KL-a. Neviem či som mal halucinácie (film som pozeral dosť neskoro) ale nevedel som rozoznať či sa vo filme používali SGI-efekty, alebo sa používala technika posuvných obrázkov, pretože som mal niekedy pocit, že sa KO-MU-KL nejako zasekáva......skôr seká, aby som bol presný. Film tak na 2 hviezdy, ale za záverečnú "prekvapivo" blbú scénu jednu prihadzujem. A zároveň sťahujem pretože som si uvedomil, že Storage 24 na tú 3 hviezdu nedorástol :) Zaujímavý a trefný komentár užívateľ : drbimbo(30.11.2012)

• - Snímek se stal v USA největším filmovým propadákem roku 2013. Podle informací serveru Indiewire v amerických kinech vydělal pouze 72 amerických dolarů. V kinodistribuci USA byl však jen týden. V Británii nebo Turecku už si tak zle nevedl. (MI-380)

• - Charlie (Noel Clarke) a Mark (Colin O'Donoghue) přijíždí ke skladišti v anglické verzi Škody Octavie Combi 2. generace z let 2005-2008 s volantem na pravé straně. (Ficik)