P.K. (Aamir Khan) pristáva na Zemi v indickej provincii. Pochádza z planéty podobnej Zemi, ale v určitých oblastiach dosť odlišnej. Hneď zo začiatku mu Zem ukáže svoju drsnejšiu stránku; chudák P.K. je okradnutý o svoj ovládač. Problém je, že len s pomocou neho sa môže dostať späť na domovskú planétu. Pri pátraní po ovládači spoznáva v Dillí Jaggu (Anushka Sharma), ktorá pracuje ako reportérka. P.K. ju začne zaujímať a ona sa rozhodne, že by bol vhodný na interview.
Film zobrazuje strasti mimozemšťana so stretom inej kultúry, náboženstva a spoločenských pravidiel, na aké bol zvyknutý. Tieto stretnutia občas vytvárajú aj komické situácie. (vander19)

MartinTerran

Vkusná komedie až z daleké Indie. Jasně je zde i romantické linka, ale zde je podstatná pro příběh našeho Návštěvníka. Musím s ním souhlasit je to tady zmatek, všechny ty kulturní pravidla a jazyk a ty lži - no děs! Humor mi zde pasoval, já se bavil a i přes značnou délku jsem se nenudil a čekal jak to dopadne. Hodnocení: 83/100. ()

Honzimir67

8,5/10 - Indická muzikálová komedická ujeťárna, kde se člověk směje spíš tomu, co nemělo být ani vtipné? A ještě s tak geniálním plot twistem a myšlenkou na konci? To mě poser bráško, tohle je masterpiece. ()

only_serials

Já v tom filmu něco buď totálně nepochopil a je to v tom případě naprosto geniální.. nebo jsem pochopil všechno a je to v tom případě uplně strašná blbost... netroufám si hodnotit, je to buď na 5, nebo na 1.. ale fakt netušim co z toho víc, tak to radši nechám být.. ()

Spielbergo

"Píkej" se po trošku úmorném a lopotném začátku naštěstí rozjede a když tu první půlhodinu překousnete, budete odměněni jedním z nejlepších filmů, které kdy byly natočeny. P.K. s neuvěřitelnou lehkostí a s naprostou samozřejmostí nakopává prdel všem světovým náboženstvím. Zároveň ale stejně lehce ukazuje, že samotnou boží existenci neodmítá a dává návod jak případného Boha hledat. Nepotřebujete k tomu nic a nikoho jiného, než vlastní srdce... Sci-fi téma je zde položeno skutečně jen jako základ a ve výsledku jde o velmi romantickou, velmi dojemnou a zároveň velmi svěží komedii, pro fajnšmekry navíc s hlubokým filozofickým přesahem. Tohle vám zkrátka v Hollywoodu nikdy nevznikne. ()

JollerCZE

Naprosto skvělý film. Režisérovi R. Hiranimu se podařilo dokonale skloubit zábavu, příběhovou zápletku i filosofování, co se náboženství týče. K tomu si připočteme skvělé herecké výkony a máme tu 2,5 hodiny nepřetržitě zábavného filmu. Nedivím se, že tohle je to nejlepší z Bollywoodu, protože kvalitou bych řekl, že by se P.K. mohl řadit i k nejlepším z Hollywoodu. Osobně mohu jen doporučit a zařadit film někam na špici kinematografického ledovce. ()

Olbi

Bollywood seslal na Zemi mimozemšťana s tváří Oldřicha Kaisera,když si onehdá povídal s telátkem...:) Klika,že nepřistál někde u Berouna,to by kvapem svištěl k Chocholouškovi..Kdyby věděl,kolik je v Dillí víry,nemotal by se tam jako Goro před Tokiem...:) Ještě,že ti Indové šoustaj v autech a ne doma....) Hezky zabalené a polechtá bránici. ()

ssscream

Asi mi přeskočilo, že dávám tak vysoký hodnocení. Po první půlhodině jsem si myslel, že to nedokoukám. Klasický indický (pro mě trošku kýčovitý) písničky zakomponovaný do příběhu (v jedné hodině jsou přibližně tři pětiminutovky) a navíc pojem natočení ... ehm .... dnešní náctiletí by použili slovo "crazy", na mě až moc. Kupodivu, kvůli mimozemšťanovi, který přistane na naši planetu a nezná místní zvyky a v podstatě se učí naši mentalitu (tedy tu indickou), často se díky tomu ve filmu objeví poměrně zásadní otázky způsobu života, nad kterými se skutečně musíme zamyslet, protože jsou k zamyšlení jsou. Někteří by mohli říct, že film je bojem proti Bohu, já si myslím, že film je převážně o lidech a o respektu. Ano, film je naivní, hodně naivní, ale ... jak říkám, nečekal bych, že tomu tak vysoké hodnocení dám. ()

pursuer

První blízká setkání s indickým Bollywoodem bylo příjemným překvapením a žasnutím nad skvělým řemeslným zpracováním. Až na občasné kobrtnutí a občasnou, zbytečnou MIDI muziku a hereckou nejistotu se jedná o kvalitní dílko z cizokrajné produkce, které nabízí zamyšlení nad absurditami lidských kulturních výmyslů. Ačkoliv ta půltřetí hodina se kousala těžko (a chápu filmové přestávky), stálo to za to. Lepší tři. ()

tucnakova odpad!

néééééééééééééé - tři idioti byli aspoň tři, ale na tyhle odstátý oči a vykulený uši se prostě koukat nedá ()

HennessyVSOP

Tohle je poměrně podstatná záležitost, doporučuji vidět a diskutovat s nějakým indickým kolegou / spolužákem / známým. Jedná se z hlediska dopadu / zrcadlení jejich společnosti o podobnou věc, jako jsou u nás např. Pelíšky. Jinak klasický bollywood včetně písniček a romantiky. ()

kokofek

No, musím dát nejvyšší hodnocení.Když jsem se v Indii dívala na televizi tak to co tam dávají se nedá s tímto filmem vůbec porovnat.Proto jsem nadšená,že indičtí režiséři taky umí něco jiného .Navíc jsem se bavila a i poznala některá místa v Novém Delhi.No i slza ukápla.Vřele Indii doporučuji.No jo až se tam bude moct jet samozřejmě. ()

Faethorius

Perfektná komédia ktorá rozumným spôsobom kritizuje rôzne náboženstva na tomto svete. Kto by to bol povedal, že zrovna indovia niečo také urobia. ()

Emperor1

"Jsou dva bohové. Jeden, který stvořil nás a druhý, kterého jsme stvořili my." Člověk se musel prokousat tou bollywoodskou exotikou a bizarním humorem, ale nakonec z toho vyšla slušná náboženská satira. ()

Preslav

Na nás západniarov asi nebude mať PK taký hlboký dopad ako na Indov. Kritizovať dlhoveký strnulý systém nespočetných náboženstiev chce práve v krajine ako je India riadnu dávku odvahy. No krajina sa predsa len asi mení, pretože PK je zatiaľ indický film s najvyššími tržbami v histórii. | Hlavná myšlienka, satyra zmýšľania ľudí v oblasti náboženstva a viery + mnoho cirkví a náboženstiev, ktoré práve toho svojho boha považujú za jediného pravého, vyšla na 1. Trošku rozpačito a zmätočne ale na mňa pôsobil začiatok, akosi mi nesedel k zvyšnej časti filmu. Napokon to celé riadne vylepšil až skvelý záver. Niektoré vtipy boli podarené, ale.... MALÝ SPOILER najviac ma aj tak pobavilo Ranbirovo drobné cameo v závere filmu. KONIEC SPOILERU. Aamir bol opäť úžasný, no po 3 idiotoch a Dhoome 3, kde si tiež zahral psychicky mierne odlišných ľudí, ma jeho stvárnenie Peekeya až tak veľmi nevzalo. A Anushka, prosím ťa, to čo si zo sebou spravila!? Veď si bola taká pekná a chutnučká... ale.. ale teraz sa na ten tvoj Jokerovský úsmev fakt nemôžem pozerať, prepáč :(. Každopádne, slabšie 4*. ()

Stupet

V životě bych nevěřila, že se mi může líbit nějaký indický film bez mého miláčka Shahrukha Khana. A hle může. Přestože tam hraje mnou nenáviděný Aamir Khan. Byla tam slabší hodinka, kdy mě to moc nebavilo, ale zbytek příběhu jsem žrala stejně, jako ony filmy se SRK. ()

mire.k

Komedie říznutá romantikou a dramatem. Typický bollywood. Pohodovka bez hluchých míst plná slušných nápadů. ()

elEStet odpad!

No a takto to vyzera, ked sa Indovia snazia natocit americku sracku typu blby a blbsi aby zarobili a uspeli na zapadnom trhu..... 150 minut sledovat vlastne sebaponizovanie a este sa na tom zasmiat, na to treba mat asi vazne vychodnu mentalitu...... Umelecky, ani herecky, ani myslienkovo nezaujalo..... skoda vyplytvaneho CO2..... ()