Manželská rána

• Nizozemsko

The Love Punch

Komedie

Francie / Velká Británie, 2013, 90 min

Sympatická komedie s milými hrdiny, něco v duchu Honba za diamantem, jen v městském prostředí. Brosnan je stále šik a je příjemné ho vidět v komediální rovině, kdy si ze sebe střílí a dokonce je tam i malý parodický vtípek na Jamese Bonda. Není třeba víc rozepisovat, je to komedie, která potěší, je to hloupoučké, ale milé a nenáročný divák se rozhodně pobaví.(22.8.2018)

Je to takový malý film, který od první scény navodí pohodovou atmosféru a lehký úsměv, že se sice nesmějete od ucha k ucha, ale skvěle se bavíte. Postavy příjemné, kterým fandíte, slizký záporák a občas zvrat, který nečekáte. Sem tam sice přehnané, zřejmě se záměrem připomenout Brosnanovu bondovskou kariéru, a lze to odpustit, a přitom pořád vtipné. Brosnan skvělý, připomínal mi zde svou rolí Remingtona Steela, Emma Thompsonová se k němu hodila.(17.7.2015)

Já mám prostě rád, když si lidi ze sebe dokážou dělat srandu. Žánr gerontokomedií není bohatý na dobré kousky, ale tento mezi ně patří. Už jenom hereckým výkonem té čtveřice lupičů diamantů. Ano, všecky vtipy jsou laciné, ale je tu i docela dost takových těch "vtipů na okraj", které jsou třešničkou na dortu (narážky na Bonda a jiné). A hlavně charisma hlavních představitelů. Chemie mezi nimi funguje, parta výborná predestinuje i dobrou zábavu. Ptákovina, ale na odlehčení trudného žití ideální. 80%(8.1.2015)

• Aljak

Úplne zbytočný a ničím výnimočný film, ktorý "zaujal" akurát tak absurdným scenárom. Ja vážne nechápem ako sa herecký tandem Pierce Brosnan a Emma Thompson vôbec dajú nahovoriť na takúto bezduchú a prehnanú romantickú komédiu. Najhoršie, že celá tá "komédia" pôsobila nanajvýš trápne a o tej úbohej dramatizácií radšej ani nevravím. Nemalo to nápad, ani dôvtip, no proste nič. A navyše, každému je jasné ako táto klišé záležitosť napokon celá skončí...(18.10.2014)

Jednoznačně nejlepší komedie za posledních pár let. Svižné tempo, vtipné dialogy a excelující dvojice Thompson-Brosnan. Asi nedoporučuju mladší generaci, ale nám čtyřicátníkům, kteří se snažíme zahnat chmury a nepřipouštět si stárnoucí tělo, padne jako ulitý. Viděla jsem film asi 5x a pořád v něm objevuji něco nového.Pro mě nejlepší scéna jednoznačně: hlavní hrdinové po flámu v posteli.Nic originálnějšího a pravdivějšího jsem nikde jinde neviděla. Moc nepřemýšlejte nad scénářem, některé scény jsou trochu přitažené za vlasy, ale odpuštěno kvůli celkovému dojmu.(9.10.2014)