Manželská rána

Dobrodružstvo s mojím ex

Komedie

Francie / Velká Británie, 2013, 90 min

• dwbmb

Proč si tohle dělám. Nejspíš proto, že mám pro Hopkinse menší slabost díky staršímu Skoč až zítra, který mi utkvěl v paměti svou lehce hypnotickou bizzare atmosférou. Tentokrát zjevně žral hypnotika přímo Hopkins, když stvořil tohle dílko, které je taky bizzare, ale svou naprostou dementností. "Co by asi udělaly skutečné osoby, kdyby byly v takové situaci? Aha...no tak napíšeme pravý opak". A scénář byl na světě. Koukání na vypnutou obrazovku by mě bolelo míň. Jedna hvězda za Emmu, je to pořád číča!(20.10.2014)

Je to takový malý film, který od první scény navodí pohodovou atmosféru a lehký úsměv, že se sice nesmějete od ucha k ucha, ale skvěle se bavíte. Postavy příjemné, kterým fandíte, slizký záporák a občas zvrat, který nečekáte. Sem tam sice přehnané, zřejmě se záměrem připomenout Brosnanovu bondovskou kariéru, a lze to odpustit, a přitom pořád vtipné. Brosnan skvělý, připomínal mi zde svou rolí Remingtona Steela, Emma Thompsonová se k němu hodila.(17.7.2015)

Nebrumlejte, ale já dám čtyřku. Přesně tohle jsem očekávala a vůbec nic jsem neřešila. Chtěla jsem relax a tady jsem ho dostala ve velké dávce. Vždyť sledovat tenhle šaramantní pár Pierce (hrál oproti 007 milého trubku a bojítka) a Emmy je samo o sobě moc příjemné. A jejich škádlení, hraná nevraživost, usmiřování a atd. bylo v téhle nenáročné komedii přece příjemně úsměvné. Že to bylo ulítlé, předvídatelné, klišovité a podobně mně vůbec, ale vůbec nevadilo. Dnes jsem to hodila za hlavu. A jen tak mimochodem, ta herecká dvojka, Timothy a Celia, která za nimi přijela do Francie uskutečnit ten "hloupý, šílený, pitomý, ale brilatní" plán, byli náhodou taky super. Takže já s tou čtyřkou neváhám ani chvilku a Emma se umí vážně kouzelně pitvořit :-)(4.1.2015)

Jednoznačně nejlepší komedie za posledních pár let. Svižné tempo, vtipné dialogy a excelující dvojice Thompson-Brosnan. Asi nedoporučuju mladší generaci, ale nám čtyřicátníkům, kteří se snažíme zahnat chmury a nepřipouštět si stárnoucí tělo, padne jako ulitý. Viděla jsem film asi 5x a pořád v něm objevuji něco nového.Pro mě nejlepší scéna jednoznačně: hlavní hrdinové po flámu v posteli.Nic originálnějšího a pravdivějšího jsem nikde jinde neviděla. Moc nepřemýšlejte nad scénářem, některé scény jsou trochu přitažené za vlasy, ale odpuštěno kvůli celkovému dojmu.(9.10.2014)

• Aljak

Úplne zbytočný a ničím výnimočný film, ktorý "zaujal" akurát tak absurdným scenárom. Ja vážne nechápem ako sa herecký tandem Pierce Brosnan a Emma Thompson vôbec dajú nahovoriť na takúto bezduchú a prehnanú romantickú komédiu. Najhoršie, že celá tá "komédia" pôsobila nanajvýš trápne a o tej úbohej dramatizácií radšej ani nevravím. Nemalo to nápad, ani dôvtip, no proste nič. A navyše, každému je jasné ako táto klišé záležitosť napokon celá skončí...(18.10.2014)