Příběh jedné americké rodiny, která se záhy po přestěhování do jihovýchodní Asie ocitne uprostřed státního převratu. V krajině, kde každý cizinec je okamžitě zatčen a popraven, se zoufale snaží dostat na bezpečné místo. (A-Company CZ)

DEXTER099

Od tohoto filmu jsem toho mnoho nečekal ,ale o to víc mě překvapil...nenechte se hned zmást těmi recenzemi jako je například ta co říká,že je to film s mnoha klišé a ,že se tyto filmy točili dříve.Pro mě je to naopak jedno z největších ne li největší překvapení letošního roku.Děj vás zavede nejspíše do Thajska kde Owen Wilson (jen tak na okraj-podle mě zvládl přechod od komedii kde většinou účinkuje skvěle a řadím tento film k jeho nejlepším) získá místo jako inženýr na opravu místní vodárny.Jenže...místním se jaksi nelíbí,že vše důležité ovládají Američané... a tak zrovna v den příletu onoho inženýra někdo z hnutí proti tomuto nadnárodnímu diktátu spáchá atentát na premiéra.Když k tomu přihodíte postavu Pierce Brosnana,který pracuje pro tyto nadnárodní zájmy a de facto spoluvytváří tyto občanské války tak dostane dobrý příběh.Jo a zapomněl jsem dodat,že Piercovi tato role sedla a působil na mě,že si jí náležitě vychutnal.Film dostává ještě větší rozměr tím,že vše sledujete jakoby s pozice onoho inženýra jeho boj o život jeho samotného a celé jeho rodiny.Jelikož je Američan a navíc třídní nepřítel ,protože je spojený s vodárnou co by spouštěcím čudlíkem k odpálení tohoto konfliktu ,tak není divu,že po něm parta krve žížnivých asiatu jde opravdu sveřepě.Tento film opravdu doporučuji.Navíc v době imigrantu,kde názor,že jsou tyto lidé úplně z jiné kultury a tím pádem těžko zapadající sem k nám.Za mě celkově 85% a pět hvězd. ()

Pepinec

Takový jarní film je to. Až tě v zápalu březnové romantiky pošle k šípku poslední pěkná holka v okrese, budeš potřebovat něco přesně ve stylu Převratu - náhodný tip, minimum informací, dobrodružnou svižnou jízdu, žádné kecy nazbyt, trochu šablon, trochu improvizace, prostě sto minut na plno a nazdar! No a pak hurá do vedlejšího města, třeba tam čeká další takové povstání... ()

Morholt

Před lety zdrhal Owen Wilson před Srby a teď si hodil to samé v bleděmodrém. Jen Balkánce nahradila jakási asijská svoloč a přibyla manželka s protivnými fakany, kteří útěk značně komplikují. Na začátku jsem sice ocenil, že se šlo rychle na věc a režie nezdržovala nějakou předehrou, ale zhruba po půlce se to utíkání stalo jednotvárným a nudným. Wilson není špatný herec a určitě by se dokázal prosadit i mimo komediální žánr, ale tudy to určitě nepůjde. 30% ()

DaViD´82

Standardní apokalyptická epizoda Živých mrtvých; akorát tedy s Asiaty místo zombíků. Tento dojem je ostatně umocněn televizní výpravou a otřesnými zpomalovačkami. Nemluvě o obsazení celé rodiny. Wilson na "páprdu od vedle, který je okolnostmi nucen najít v sobě macho stránku pro dobro své rodiny" nemá, Lake Bell je nijaká způsobem, že i šedé kancelářské myšky jsou proti ní celebrity z nejzářivějších a o dcerkách "otravné a otravnější" raději ani nemluvě. Což zamrzí dvojnásob, protože čistě po žánrové stránce tomu spád upřít nelze a v několika málo scénách je adrenalin vyšponován způsobem, že nějaký ten gram váhy napětím vypotíte. ()

Wacoslav1

Solidní, akční, Rková záležitost jejíž hlavní devízou je velmi svižná první půlka. Škoda, že v té druhé už to nemá takový drajv a hlavně kdo se těší na Brosnana, tak bude asi lehce zklamán. Nestárnoucí Pierce se tu všeho všudy objeví zhruba na 15 minut a i když si svůj part odehraje z přehledem, tak mohl dostat větší prostor. Wilson jako milující otec celkem uvěřitelný takhle se má prostě chlap v podobný situaci zachovat. Takže na konec celkem dobrý, ale mohlo to bejt lepší. Občas mi trochu vadila i ta příliš akční a zběsilá kamera. Trochu to zklidnit a sem tam použít stativ by neškodilo. Vidím to na lepší průměr, ale dalo se z toho vytěžit ještě větší peklo.60% ()

• Filmovalo sa predovšetkým v Thajsku, Kambodži a záverečné scény aj vo Vietname. (MikaelSVK)
  • Annie (Lake Bell) sa počas scén barikádovania v hoteli menia medzi prestrihmi menia topánky. Keď sa schováva v kúpeľni, je obutá, keď odtiaľ beží zaterasiť vchodové dvere, je vyzutá, a keď beží otvoriť dvere, je zase obutá. (Real Tom Hardy)
  • Možný dôvod zmeny názvu filmu z pôvodného "The Coup" (v preklade prevrat), je práve to, že rok po natáčaní v Thajsku v krajine nastal prevrat. (Real Tom Hardy)

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

Owen Wilson – konkurence pro Ramba?

15.05.2012

Tak to asi těžko, ale i on bude čelit brutální vojenské síle v jihovýchodní Asii. Konkrétně v akčním thrilleru The Coup, který podle scénáře svého bratra Drewa natočí John Dowdle (oba jsou podepsaní… (více)

Časové pásmo bylo změněno