Ace.A.T.L.

Klasická snaha o navázání na úspěšnýho předchůdce. Je jen škoda, že se to stejně klasický sklouzne do řešení vztahů, bydlení, generačních rozdílů a neudrží se rebélie z jedničky. Pár honiček s PČR nemůže vykompenzovat to GRÓ z Gymplu. Nebylo to úplně blbý, ale ani úplně vyhovující. Za mě 3* a PODÍVEJTE SE NA TO ()

hony23

Kluci z Gymplu dospěli. Stále sprejují, řeší problémy s policií, rodiči, učiteli i s holkami. Bohužel takřka zmizel humor, Vejška přináší jen smutnou generační výpověď. Tvůrci tak dodrželi tradici, že pokračování úspěšného filmu bývá slabší, i když tentokrát to zas až takovým průserem neskončilo. ()

fafejt001

Tak o čem to bylo ??? O chlastu , fetu , souložení , aroganci ke všemu , o vandalismu , O NIČEM !!!!! Prostě bída s nouzí . Co bude dál pane Vorel ???? Uvidíííme . . . . Přeji vše dobréé . . . . . ()

albytch

Jak mi to vždycky dokáže hnout žlučí když se ve filmu ocitá nějaká pelešnice...Oproti gyplu to trošku zvážnělo, docela(snad)dobré zakončení postav ()

PECHY15

Seber trošku hudby pro lidi co neumí zpívat, přidej Rytmusovy zlatkopky a posyp spratkovitostí z Bastardů. Podávej s korupcí. ()

superzurda

Film má ohromné herecké kontrasty. Na jedné straně nejmarnější Vorel junior a na druhé excelentní Mádl s excelentním Krausem. Ten když se objevil na scéně, tak jsem se musel vždy smát. Možná trochu krátké, ale ono asi nebylo moc co vypovídat. ()

zigy

Nejprve názor mé maličkosti, která ovládá pouze kupecké počty a na VŠE by se tudíž nikdy nemohla dostat (respekt všem poctivým absolventům VŠE!). Přes svůj matematický analfabetismus jsem však absolvent gymplu.....:) Film Gympl byl o dost zábavnější, Vejška je totiž docela depka podporovaná raperskou hudbou ("jsme děti prázdnoty" - jo, to sedí...) Nicméně Vejška je fajn film, a to hned z několika důvodů - 1) konečně zjistíme, jak to na VŠE doopravdy chodí:) 2) Vorel snad každou holku, kterou do filmu dostane, automaticky svlíká, 3) Výstupy Krause jsou prostě úžasné - "to jsi si nemohl dopředu zjistit, kdo z nich bere a kdo ne?" Býdža v lihu je naopak dost otravná.... P.S: nepochybuji, že Chýlková si svůj hysterický výstup po těch letech manželství s Krausem opravdu užila. Tak, recenze je hotová a teď s obavami očekávám reakci jisté absolventky VŠE...a reakce je následující:...:) "Na VŠE to vůbec takhle nechodí, žádný úplatky, žádný plagiáty a žádný kamarád na záchodě v době zkoušky. To si zase Vorel vymyslel, stejně jako si už vymyslel v Gymplu, že tam chodí úplná sebranka, která by se na gympl nikdy nemohla dostat ! ! !" ................Ponecháváme na čtenáři čsfd, aby zhodnotil, kde je pravda:) ()

RealHonza

Ne že by se to tu nedalo čekat, ale trochu se bojím, aby se české komedie neinspirovali americkými, kde vítězí drogy/sex/chlast/sprostá_mluva a čím víc, tím je to víc cool & in, že? Ale jinak docela dobré. ()

AngryPotato

Gympl a Vejška jsou dva naprosto nesrovnatelné filmy. Ač se o to Vejška místy dost snaží, kvality Gymplu nedosáhla ani zdaleka. Bohužel. A to to přes veškeré trailery,promo a vcelku chytlavý soundtrack od mistra textů Vladimíra 518 vypadalo velmi nadějně. Autoři se tu strašně soustředili na věrohodnost vysokoškolského života, až jej úplně zabili. A v neposlední řadě, nemůžu si pomoct, ale Tomáš Vorel ml. opravdu neumí hrát. Je to jako sledovat umělou celebritu v béčkovým sitcomu. Film zachránila bez diskuze Eva Josefíková a duo Mádl-Kraus. Příjemně překvapil i Jakub Kohák, kterému role profesora překvapivě sedla. Hold časy graffitů už nejsou tak IN, jako tomu bývalo v časech Gymplu. ()

Maraboy

Zatím co Gympl byl celkem dobrý a člověk se občas zasmál ,tak tady vám zvedne náladu tak maximálně občasným záchvatem Jan Kraus jinak je to jako na sedativech, kdy se ze sígra (Tomáše.V jr) stal přizdisráč a abstinent. Ani se mě nechce rozepisovat ,je to takovej ocumlanej bonbón co vám nabídne kamarád těsně před vyplivnutim. Taková nedělní jendohubka co vám ale moc úsměvu na tváři nevykouzlí. ()

tykadelko odpad!

Tak jestli tato "komedie" má společného něco s "vejškou", tak já jsem nikdy nestudovala a jsem absolutní trotl.... nejen že se to VŠ vůbec netýká - kolik lidí z VŠ chodí sprayovat zdi,že... ale prostě...celkový děj je uplně divný, mimo...zazobaný tatínek, vypatlaný syn, ožralá matka, syn v kriminále.... a nakonec letí do usa a mádl jde studovat do anglie.. to je na mě asi moc... O.o odpad ()

beeleg

Současný český filmový střední proud: Viewegh a Hřebejk, což je taková Škoda Fabia 1.2 - pravděpodobně do cíle dorazím, ale moc si nepojezdím. A pak Troška který se ale ničemu přirovnat nedá bez toho, abych daný objekt neurazil. Vejška je zajímavou alternativou k výše zmíněným. Co se provedení a herců týče...žádná sláva. Skvělé bylo prostředí, noční Praha, kluby. Celkově trochu depresivní ale líbilo se mi to. A taky mám rád graffiti. 70% ()

Saxos

Od Gymplu k Vejšce žádná změna. Nikam jsme se nepohnuli. Film táhne tak maximálně Mádl s tatíkem Krausem. Vhodná music. ()

ludovit14

Tak toto CZ dielo ma vskutku milo prekvapilo. Príbehovo viac ako dobre. Film má veľkú výhodu, že má krátku stopáž a tým pádom sa vyhol hluchým scénkam či nezmyselným dialógom- takže réžia naozaj dobra, film má slušné (svieže) tempo! A všetci zainteresovaný podali dostačujúce herecké výkony, a aj hudba bola ,,cool''. HOD:70%.PS: slušné dielo. dobrá práca! ()

FILMOVKA

Překvapilo mě, že si Vorel dělal sám kameru, i když podle stylu u předchozích filmech asi svého kameramana nepotřeboval, protože po této stránce mi to přijde stále výborné. Dokonale zachycuje život tědlech mlaďasů. Ale dějově naprosto o ničem a nebavilo mě to. Důvod proč jsem to jakštakš dokoukal byla už zmíněná kamera, díky které to bylo koukatelné. ()