Mazel

• Dánsko 10 timer til Paradis (více)
všechny plakáty

Téměř čtyřicetiletý Denis se živí se jako profesionální kulturista a ve svém věku je stále starý mládenec. K seznámení mu chybí dominantnější povaha i správná příležitost. V posilovně se mu nedaří a celou situaci rozhodně nevylepšuje fakt, že bydlí pod jednou střechou se svou vetchou, ale panovačnou matkou. V momentě, kdy se Denisův strýc ožení s dívkou z Thajska, rozhodne se rovněž skoncovat se samotou. Odjíždí do Thajska, aby našel „pravou lásku“. Ale nevěsta se v sexuálním turistickém ráji s názvem Pattaya nehledá tak snadno... Denise čeká dlouhá a strastiplná cesta erotickými podniky, aby na konci našel ženu, která pod jeho vypracovaným svalnatým tělem objeví i jeho křehké srdce. Originálně pojatá romance autenticky i s humornou nadsázkou zachycuje různé podoby lásky, ale především citlivě zobrazuje niternou potřebu po blízkém člověku, touhu po opravdové lásce. (oficiální text distributora)

terezahol

hvězdičku dolů za občasnou rozvleklost, jinak čtyři za to, jak se podařilo vykreslit odpornost a vůbec všechno fuj - ošklivě svalnatým hrdinou, na něhož se nedalo dívat, počínaje, přes jeho tupost, neschopnost rozhodnout se a být trochu chlap, po citově vyděračskou a do sebe zahleděnou matku. Thajsko tu vypadalo, jak si ho představuju, ani ne tolik ráj slunce a oáza u moře, ale spíš hluk, chaos, turisté, motorky. Jazyková bariéra a neohrabaná komunikace všech se všemi se podle mého povedly vykreslit dobře ()

Paserak

Musím se přiznat, že jsem se rychle vcítil do pocitů hrdiny filmu. Jeho vztah s matkou je děsící a zároveň vlastně běžný. Matka bojící se osamění fixuje syna, syn fixován k matce. Jinak mě bavila pasáž cestování po Thajsku. Připomnělo mi to dávný výlet. Nebyli jsem tedy v Pattayi,ale byl oto stejné.... Film není tikající bomba a nebude trhat rekordy, ale velmi příjemně osvěžil filmový rozhled po Evropě. Jak jsem pochopi, jedná se o propracovanější příběh Dennise z režisérovi minulosti. ()

sugars

K tomuto snímku bych řekl že je o nudném životě kulturisty,který žije s maminkou,ale časem pochopí že mu toto v životě nestačí a chce to změnit. Hlavní role kterou byl čtyřicetiletý kulturista Denis za celý film řekne opravdu málo většinou se to točí okolo slov (ano samozřejmě,ne,ne nechci a omlouvám se a možná ještě par krátkých dialogů :-) ),ale u tohoto filmu to není ani zas tak potřeba nějakých dlouhých dialogů.I přesto bych tento snímek hodnotil jako jistým způsobem zajímavý. ()

Carnosaurus

Hodně depresivní podívaná. Parádní romantický film u kterého jsem se modlil, aby byl tak předvídatelný jako jeho američtí bratříčci, protože jsem přímo vzýval happy end, a to se mi u amerických romanťáků většinou nestává. Klobouk dolů. ()

tomas_j

Velice příjemný specifický snímek s romantickou tématikou. Kdo někdy zažil obdobné tlaky a citové vydírání, které uplatňovala matka hlavního hrdiny, asi chápe složitost a nepřímost jeho chování. Najít totiž správnou obranu není jednoduché. Thajská partnerka byla sympatická a neuvěřitelně trpělivá :-) ()

Katcha_89

Nenápadný komorní film, který vás chytne za srdce a i když je poněkud jednoduchý, není to zde na škodu a hlavní hrdina je vážně sympaťák... ()

migl

Dánsky nenápadný snímok ktorý ani neohúri ale ani neurazí. Rozpráva príbeh o citlivom bodybuilderovi Dannym ktorý sa snaží vymaniť s "objatia" svojej despotickej matky a nájsť si svoju životnú partnerku. Je to aj výpoveď aj o tom že nie každý kulturista je tupý elitárny narcista, ale môže byť aj citlivý normálny chlap a kulturistiku berie v prvom rade ako šport ()

Jincom

Tenhle film mi opět dokázal, že lze diváka zaujmout i bez hromady akčních scén, technických vychytávek apod. Prostě milé, skoro minimalistické dílo, které pobaví, dotkne se, donutí k zamyšlení a rozhodně jej chcete dokoukat. Zajímavá sonda do pro mě úplně neznámého světa kulturistiky. ()

Alvin

Zřejmě stejná herecká přípravka jakou prošel Arnie. Ten měl ale kliku, že jí absolvoval zrovna když v Holywoodu řádila akční horečka, jenže dneska už i ten největší svalouš musí vzít roli v kdejakém psychologickém dramatu. Ale zas úplně marné to nebylo, ani drama, ani komedie, takové seversky neostré a krapet se to vleklo, asi jako když se stočtyřicetikilový mazlík v chladném zimním ránu na předměstí Kodaně šourá ulicí do své posilovny a doufá, že cestou narazí na tu pravou lásku. ()

Naby

Kupodivu jde o docela zajimavej pocin. I pres to, ze se cely film nese v hodne stydlivych tonech, ktere se uz dnes moc nenosi, tak narozdil od hlavniho hrdiny je cely film vlastne dost vyrecny. Namluvi se tam toho tak malo, ze jsem to dal bez problemu i anglicky ;-). Kdo si rad odpocine u romaticky stydliveho filmu zobrazujici celkem realny pribeh, tak urcite nevahejte. Celkem 4,1* ()

klon55

Skvělý film. Zábavný, dojemný a hlavní hrdina je prostě neodolatelnej Mazel. Kulturista s něžným srdcem, kdo by ho nechtěl :-) ()

Turtle

Sice jednoduché ale chytne za srdce. Překvapivě slušné hlavní herecké výkony a to hlavně u Denisovy pasivně-agresivní matky. Po špatných zkušenostech s jinými severskými filmy jsem se trochu zdráhal ale žádné pětiminutové záběry tmy se nekonaly. ()

Mike_Zet

Autenticita filmu je zde krásně vidět, příběh je jednoduchý, ale to vůbec nevadí, postavy jsou totiž mnohem silnější a dodávají na hloubce. Hlavní hrdina je sympaťák jako hrom a když příjde do posilovny je jako malé dítě co příjde do hračkářství. Vztah mezi matkou a synem je zde krásně vykreslený. A zbytek už radši neříkám, přesvědčtě se raději sami. Snad už jen, že i pod velkým hrudníkem se skrývá křehké srdce. ()