Mazel

Morten Kjems Juhl

Adam Nielsen

Scénografie:

Thomas Bremer

Jeden z dlouhé řady severských titulů ovlivněných Triersovým Dogmatem 95. Reálné prostředí, ruční kamera, uvěřitelný a svým způsobem banální příběh zbavený jakýchkoli dekorativních a manipulativních prvků typických pro zábavné filmové fikce. Snímek sugeruje pocit dokumentu. Denis sice vyvolává respekt svou obří vypracovanou postavou, jenže v partnerských vztazích se mu nedaří a je ve vleku dominantní manipulativní matky. Léta neúprosně běží a Denis se rozhodne uniknout ze zdánlivě pohodlného prostředí mamahotelu za každou cenu. Odcestuje až do Thajska, aby našel lásku a nový domov. Střetnutí s matkou je proto naspadnutí. Mazel je vlastně obsahově hodně obyčejný snímek a nejsem si jistý, jestli by fungoval stejně úspěšně, kdyby v hlavní roli nefiguroval nepřehlédnutelný Kim Kold v roli hromotluka s dobrým srdcem, co dojímá svou neohrabaností. Celkový dojem: 60 %.(27.1.2016)

Hora potetovaných svalov, ale v zovretí svojej detskej izby. Tak som chcel dať štyri hviezdy, ale ten odfláknutý záver, keď medvedík stráca všetky sympatie, a film vyznieva do prázdna, to ma veľmi sklamalo. Dobre rozohraná hra s cestou do raja za (skutočnou) láskou, zaujímavé momenty, trochu očakávané, ale živé, a potom sa to skazí. A nakoniec je z toho akoby návod na použitie života pre neskorých tridsiatnikov v Dánsku, kde už nezoženú žiadnu voľnú ženu.(12.1.2016)

Tělo člověka je jako schránka na poklady. Každá má jiný tvar, a každá skrývá něco jiného. A pro každého má ten který poklad zcela jiný význam. Teddy Bear je film o nutnosti nahlížet na člověka z více úhlů. O složitosti hledání vlastního místa a štěstí. A přitom je to naprosto jednoduchý film, žádné umění. Jen se na to hezky dívá...(8.7.2012)

Festival Kamera OKO Ostrava 25.9.2012: Dánská vztahovka, která by mohla být natočená kdekoli, hlavně teda v Itálii. Nicméě se toho chopili Dánové a hezky vyobrazují vztak matky a syna. Kdy matka je typickou krkavčí matkou a nedovolí svému synovi (který je 4 větší než ona - kulturista) vůbec nic a zejména vlastní život. V téměř 40ti letech se ovšem Mazel rozhodne se vymanit a někteří to těžce nesou.(29.9.2012)

Po úmorné slaďárně Navždy spolu působila tahle netradiční romance jako balzám na duši. Kim Kold je v roli nesmělého hromotluka naprosto odzbrojující, takže mu celou dobu držíte palec, ať mu už konečně nějaký ten vztah klapne. A rozhodně je už na čase, protože ta jeho máti by obstála i v obsazení posledního snímku M. Night Shyamalana. Tomuhle já říkám romanťárna ze života. Kdybych přimhouřil oko, tak tam ten pátý kotouč nejspíš naložím.(12.2.2016)

• - Kim Kold (Dennis) měří 193 cm a jeho váha se pohybuje kolem 140 kg. (žvanimírek)

• - Mnoho postav je ztvárněno neherci. (Terva)