Mazel

Masky:

Rebekka Leve

Kostýmy:

Rebekka Leve

Po úmorné slaďárně Navždy spolu působila tahle netradiční romance jako balzám na duši. Kim Kold je v roli nesmělého hromotluka naprosto odzbrojující, takže mu celou dobu držíte palec, ať mu už konečně nějaký ten vztah klapne. A rozhodně je už na čase, protože ta jeho máti by obstála i v obsazení posledního snímku M. Night Shyamalana. Tomuhle já říkám romanťárna ze života. Kdybych přimhouřil oko, tak tam ten pátý kotouč nejspíš naložím.(12.2.2016)

Mazel je film, na který jsem se od první chvíle těšil, ikdyž nejsem fanda dánským, nizomenských a belgických filmů. Ale Mazel mi přišel jako skvělý nápad! Spojit kulturistu s malinkou thajkou, přeci může být zajímavá podíváná. A vskutku byla! Především ze začátku je skvělé sledovat hromotluka Kima Kolda, jak je nesmělý a víc než se ženami, si rozumí s činkami. Je to zkrátka sympaťák!!! Dále zde máme jeho děsnou matku a děsivou zároveň, brrr. A pak pár přátel. Načež se Denis rozhodne jet do Thajska, aby poznal svou vysněnou dívku. A tady začíná Mazel malinko pokulhávat. Místo toho aby se Denis aspoň trochu odvázal na své dovolené, tak je pořád takový smutný a málo komunikativní. Nadruhou stranu je potřeba uznat, že po celou dobu Kim Kold nevystoupil ze své role ani na vteřinu a to si také zasluhuje jistý obdiv! Ale právě to, že se právě něco stane s jeho charakterem a posune film dál se neděje a tím se ztrácí dynamika filmu a některé scény pak člověku přijdou zbytečně protahované bez toho správného vyústění. Podruhé používám slova nadruhou stranu, kdyby to točili američané, tak z toho vznikne ohraná komedie viděná tisíckrát. I tak jsem čekal, že nám Mazel nabídne něco více! Jinak si myslím, že je to lehce nadprůměrné dánské drama...(12.10.2012)

"Takže ty si cestoval ako sexturista do Thajska..." Znova zo severu, znova dokonale. Aj keď český preklad zďaleka nie je doslovným prekladom originálneho názvu je preklad Mazel naozaj výstižný. 38 ročný kulturista žije sám so svojou mamou v rodinnom dome a známosti s nežným pohlavím mu robia trochu problém, resp. nevie nájsť tu pravú. V Thajsku "no problemo", tak sa vydá na cestu...Film je podaný civilne až dokumentárne, jednoducho úplne presvedčivo. Komornejšie ladenie snímku mi vôbec nevadí, práve naopak. Kulturista podal naozaj slušný výkon, zo všetkých svalnáčov , ktorých som mal možnosť na plátne vidieť je určite najtalentovanejší. Viac ako vyrovnaným výkonom žiari jeho mama, tá to dotiahla úplne k dokonalosti. Prísne slová, vyhrážky a hlavne výbuch hnevu, ktorý si vybila na synovej izbe nedávali jej synovi veľmi na výber. Jeho smutný pohľad na rozhádzanú izbu, strhané plagáty, trofeje...ma dojímal spolu s ním. Žiadna streľba, výbuchy a iné umelé prísady , iba príbeh zo života, ktorý je príjemným osviežením. Presvedčivé, dojímavé, stopáž tak akurát, pekná hudba...Objektívne silné štyri hviezdy, ale nevadilo mi na filme nič, zaujal ma, tak prečo mu nepridať? Vikingovia si zaslúžia...100%.(12.11.2013)

Oproti filmu Fúsi, ktorý taktiež sleduje hanblivého, asociálneho brumíka, je Teddy Bear zatupelo bez pocitov a psychologických detailov. Akoby chceli tvorcovia emocionálnou plytkosťou rozprávania paralelovať intelektuálnu prostotu hlavného hrdinu. Na druhú stranu je ale scenáristicky čistý a bez zbytočných odbočiek vedený do oslobodzujúceho cieľa.(13.1.2016)

Včera večer jsem měl jedno veliké, až skoro obrovské dilema. Dívat se na čutálisty a nebo si pustit tento film? Zvolil jsem variantu B a teď už vím, že jsem udělal velmi dobře. Mazel v podání Kima Kolda měří něco kolem dvou metrů a odhadem váží něco kolem 120 kg. Záda má jako přistávací dráhu na letadla, sílu jako býk, jen s tou svoji maličkatou, uřvanou vlastní mámou, s tou si chudák nějak neví rady. Místo soutěže do Německa, o které svojí matičce zalže, odlétá do Thajska, s pevným odhodláním najít si tu vysněnou ženu, která by ho doprovázela životem, což samo o sobě v téhle zemi není žádný problém, jen to chce najít takovou, se kterou by tomuhle dřevorubci, se srdcem na dlani, bylo opravdu dobře. Velmi slušné čtyři hvězdy s přihlédnutím k již zmíněné muskulatuře hlavního hrdiny, hudbě a také k celkovému vyznění snímku, které je velmi přirozené a nenucené. Je to taková variace na podobný severský film Číňan, s poněkud jiným koncem.(14.6.2014)

• - Kim Kold (Dennis) měří 193 cm a jeho váha se pohybuje kolem 140 kg. (žvanimírek)

• - Mnoho postav je ztvárněno neherci. (Terva)