Mazel

• Dánsko 10 timer til Paradis (více)
všechny plakáty

Téměř čtyřicetiletý Denis se živí se jako profesionální kulturista a ve svém věku je stále starý mládenec. K seznámení mu chybí dominantnější povaha i správná příležitost. V posilovně se mu nedaří a celou situaci rozhodně nevylepšuje fakt, že bydlí pod jednou střechou se svou vetchou, ale panovačnou matkou. V momentě, kdy se Denisův strýc ožení s dívkou z Thajska, rozhodne se rovněž skoncovat se samotou. Odjíždí do Thajska, aby našel „pravou lásku“. Ale nevěsta se v sexuálním turistickém ráji s názvem Pattaya nehledá tak snadno... Denise čeká dlouhá a strastiplná cesta erotickými podniky, aby na konci našel ženu, která pod jeho vypracovaným svalnatým tělem objeví i jeho křehké srdce. Originálně pojatá romance autenticky i s humornou nadsázkou zachycuje různé podoby lásky, ale především citlivě zobrazuje niternou potřebu po blízkém člověku, touhu po opravdové lásce. (oficiální text distributora)

Greg25

Citlivé, plaché i citově něžné. Navíc v přímém kontrastu k realitě. Minimalsitické svým podáním, promluvami, záběry. Dobře natočené drama severské filmové školy. 75% ()

Nolanofil

Obrovský Dennis sa snaží nájsť lásku svojho života, pri tom mu v tom bráni, jeho plachosť a drbnutá, zároveň aj ním posadnutá matka. Je to pomalé a keď sa to začne dramaticky rozbiehať, je už aj koniec. Neužil som si to, len som hodinu a pól čumel na sympatického kulturistu, pár malých aziatiek a na nie najlepšiu matku roka, ktorá by si zaslúžila za svoju povahu, kľačať na hrachu v kúte minimálne doživotne. Príjemný film, s jednoduchým námetom a sympatickými nehercami. ()

PhillM.

Víc příběh, než film, což mě vždycky baví. Zajímavý námět, který byl zpracován nejlepším (nebo možná jediným) možným způsobem. Kim Kold je ve své roli skvělý, jeho výraz Bambi 1.01 krásně kontrastuje s hromadou svalů, která vyplňuje 80% veškerých záběrů :-) ()

BigMarthy

Nemohu si pomoci, ale Dánové zkrátka filmy umí. Každý rok je toho důkazem. Snímek mě připoutal k televizi železnými okovy, měl spád, od prvních okamžiků zaujal. Výborná práce s kamerou, čistá, seversky signifikantní. Mazel nepředstavuje soubor okázalých výbuchů emocí, projev postav směřuje spíše dovnitř. Herci nepůsobí černobíle, stejně tak ani děj. Sympatický Denis je introvertní kulturista, který netouží po prázdné noci strávené s cizí dívkou. Stejně tak se snaží své stíny zastírat lží. Jeho mohutná postava skvěle kontrastuje s drobnou matkou, která v domácnosti vládne silnou rukou a citelně se dotýká jeho duše. Zpočátku není schopen odporovat, ale postupem času film ukazuje pravou sílu lásky. Lásky k vyvolené dívce, stejně tak i lásky k matce, která chce svého syna jen pro sebe. Možná jsem prozradil až moc, ale tento zážitek byste si rozhodně neměli nechat ujít. ()

poet

Ideálny film pre všetky tie stratene existencie ktoré žijú s rodičmi ešte aj po 30tke :).. Hľadať lásku akurát v Thajsku mi skor prišlo úsmevne ako sa tam ten obor motal medzi miestnymi šľapkami. Ten sociálny rozmer filmu a vzťah k matke tu bol vykreslený podstatne lepšie ako hľadanie vzťahu v inom štate. ()

guruhonza

Není to možná nejkvalitnější film, ale kouká se na něj fakt skvěle. Kim je skvělej herec a navíc špičkový, velmi nadprůměrný, kulturista. ()

Saur.us

Romantika s kulturistou? Proč ne. Po seversku lehce napjaté a díky jeho matce i trýznivé drama obra, kterému nestačí pouze mateřská láska. ()

Hapretor

Je to o ničem, není to film, nemá to vlastně nic - až na Kima Kolda, což je sympaťák a pohodář každym coulem/svalem. Mám obavu, že hláška: "I am BodyBuilder!", se stane tak kultovní jako " I´ll be back!". ()

MickeyStuma

Dánský příběh o nezadaném kulturistovi Dennisovi žijícího dlouhá léta s matkou a toužícího po lásce velmi chytá za srdce. Citový příběh artovým stylem poukazuje na lidskost a duši i takových lidí, jako jsou právě kulturisté. Toto sportovní odvětví je však v příběhu druhořadé. Hlavní složkou je touha se konečně s někým seznámit a udělat proto vše. Jenomže v životě to není zase až tak jednoduché jak by se zdálo a tak dojde i na nepopulární soukolí života jako je lež vlastní matce, která má nad synem stále moc jako nad dítětem. Smíří se z faktem že syn náhle odejde a zůstane sama? Natočeno je to pomalým tempem, avšak s živoucí atmosférou budující právě onu lidskost a běh života. Herecký výkon Kima Kolda je nadmíru přesvědčiví a chytá za duši. Poukazuje hlavně na fakt, že i kulturisté mají svoji slabou životní linku a že i oni jsou citově založení. Tedy žádní tvrďáci a agresoři jak se všeobecně traduje. Příběh otevírá oči a hlavně mysl. Když si Dennis vztah skutečně najde, nejeden divák mu to přeje a rozmrzele se dívá na jeho matku, která o tom nechce ani slyšet. Životní příběh k zamyšlení, který byl už jednou zpracován coby krátká filmová povídka v roce 2007 zaměřená hlavně na vztah mezi synem a matkou, kde si svoji roli už vyzkoušel právě Kim Kold, stejně jako Elsebeth Steentoft jeho matku. ()

horovska

Příběh čtyřicetiletého profesionálního kulturisty, který není schopen se vzepřít psychickému teroru a citovému vydírání od své matky, se kterou žije. Mnohdy roztomilý a úsměvný film, některé scény jsou zas až mrazivě trapné. Tragikomický snímek bohužel postrádá tempo a obsahuje velké množství hluchých míst. V závěru se naopak jakoby vyvlíkne z gradace a trochu nesmyslně a předčasně končí happyendem. I tak patří k těm lepším, které jsem na MFF KV viděla. ()

Yancl

Velice opravdový a chytlavý film o mezilidských vztazích, který klade důraz na lidskou schránku, která je v tomto případě ztvárněna postavou kulturisty. Bodybuilding zde hraje vedlejší roli, což je dle mého škoda - podobných filmů je šíleně málo a poněvadž mám k tomuto koníčku velmi blízko, automaticky to u mě znamená palec nahoru. Film je po většinu doby pochmurný až smutný, chybí zde kapka humoru. Ale to nic nebere na silném a příjemném zažitku, který na mě "Teddy Bear" udělal. Přeci jen to je pro změnu takový "jiný" film, který se nebojí vážného tématu. [75%] ()

Pacek

Aha.......AHA! Pojdme si utřídit myšlenky. Poté, co jsem viděl původní krátkometrážní snímek, mi hlavou proběhlo...celovečerák by tomu velice slušel. Máme tu obrovskou krichličku svalů, Hulka, který ale uvnitř bojuje se závislostí na vlastní mamá. COŽE?! Že mě to bavilo? Ano, to je správná odpověd. Nemainstreamový počin, ze kterého vám přímo do zátylku dýchá dobro zamlklého sto dvaceti kilového Zoidberga, který touží po jediném.....po lásce. Kim je takový neherec, až tu roli ztvárnil dokonale. Jeho boj s terorizující matkou, která nevěří mužům byl ale ztvárněn poněkud.....fádně, nudně, nezáživně. Právě to byl pilíř celého filmu, který mu ale ubírá na citlivosti a emocích. A bylo hezké vidět Kima se smát. PS: JAK MUŽOU BÝT TY THAJKY TAK ZATRACENĚ MRŇAVÉ?!!! ()

loleknos

Introvert který není moc vybavený společenským citem (pro různé situace) a ještě ke všemu žije v jednom domě s mámou pěknou semetrikou. Celý děj je vcelku dost předpokladatelný a měl sem pocit jako bych se díval na film, u kterého vim od začátku jaký bude konec. Ale vcelku ušlo. ()

gemi

Dlouho jsem u filmu neměl takovou chuť proliskat hlavního hrdinu, a to i přes to, že je to profesionální sypač. Nevím, kdo je horší. Jestli on, nebo jeho příšerná mutr. ()

kenileja

Přiznám se, že dramata, osudné životní příběhy, snahy o soucit u diváka a vůbec, sondy do životů několika málo osob, mě většinou hodně zajímají a hodnotím je kladně. Mazel je ale výjimka. Přestože funguje stejně jako jiné, podobné sondy, u Mazla mi stejně něco chybí. Pravděpodobně nějaké hlubší citové zamyšlení nebo citová akce. V tomhle ohledu film poměrně drží pouze Mazlovo matka, ze které lze vyčíst mnoho i o životě Mazla, který toho za celý film nemusí moc říct. Příběh je jednoznačný, stručný, tichý a se skrytými emocemi. Asi to tak u kulturistů bývá. Hodnocením si však nejsem jistý. ()

Maniik88

Nemám rád romantické filmy, ale tento bol ozaj zlatý. Bol o "malom" macíkovi, ktorý je starý mládenec žijúci stále s matkou. Divili by ste sa, koľko veľa podobných charakterov poznám. Chalani, ktorí sú vymakaní, v posilke jednotky a keď majú prehovoriť s babou, odrazu sú z nich malí macíci, ktorí by boli radšej opäť v tej svojej posilke. Keďže som informatik, poznám desiatky chalanov, veľmi šikovných, ktorí sú top level v tom čo robia, no z oslovenia cudzej ženy majú priam panický strach. Z tohto dôvodu sa mi a aj mojej priateľke tento film páčil, pretože rozpráva príbeh tisícov ľudí, ktorí sa potrebujú vzoprieť osudu a niekedy aj svojim citovo vydierajúcim mamkám. Želám všetkým dobrým ľuďom, aby si našli tú svoju polovičku a svoje šťastie. Charizmatický herci, dobrá réžia, sem tam až trochu prehnané, no ako celok fajn film. ()

Expertt

Celekem slušně zpracovanej příběh s kulturistickým podtextem o poněkud zvlášním chlápkovi, kterej žije v 38 letech stále se svou matkou a který má problém s navazováním vztahů. Ve filmu je i celkem dobře a ačkoliv jen úzce nastíněna imitace života těchto sportovců (základní rysy). Jsou tu teda dost protlačovaný vajíčka a žádný maso, ale na druhou stranu se tu obejvily i nějaký doplňky stravy, což je třeba ocenit. Jenom jedna taková věc, kdo to kdy vidět rvát banány do lednice...nechal bych to po pár hodinách sežrat režisérovi, asi by čuměl jeslti tenhle trik se špičatym banánem nezná :-D :-D :-D ()