Velice příjemný film, ve kterém nejen nahlédneme do zákulisí Elysejského paláce, ale i klasické francouzské kuchyně -a toho, co ji dělá jedinečnou pro každého gurmeta. Oslava kreativního kuchařského umění (nikoliv řemesla) !(2.1.2016)

Především jedna neobvyklá rada: než začnete film sledovat, pořádně se najezte. Je to totiž neuvěřitelná přehlídka paštiček, koláčků, dortů, rybích polévek a lanýžů. Za tím vším se ale zároveň skrývá lehký příjemný příběh, který vůbec nenudí, i když se z devadesáti procent odehrává
v bezprostřední blízkosti sporáku. Film je svižný, s dobře napsanými dialogy a postava Hortense patří svým přístupem k životu k nejsympatičtějším filmovým hrdinům. Hlavně scény jejích letmých setkání s prezidentem jsou skvělé.(29.11.2012)

• banguy

Nudný příběh a ještě nudnější herecké výkony, hlavní ženská postava mně byla naprosto odporná, celé to nějak drhlo *(30.12.2016)

• Honziss

Oddechovka bez nutnosti publika se nějak zapojit. Jídlo, kuchyň, jídlo, jídlo... Řekl jsem oddechovka? Myslel jsem příšerná nuda! //FFF, Světozor(28.11.2012)

Báječné kuchařce Hortense se dostane pocty, o které může většina mistrů jejího oboru jenom snít. V novém zaměstnání bude osobně vařit francouzskému prezidentovi. Nadšeně se ujímá svojí úlohy, vyvařuje hlavě státu nejrůznější laskominy podle oblíbené kuchařské knihy jeho dětství a shání po celé Francii ty nejkvalitnější suroviny. Nemá to ovšem vůbec lehké. Jak to tak bývá, když člověk něco opravdu umí, stává se Hortense předmětem závistli. Musí bojovat s nepřízní šéfa hlavní kuchyně Elysejského paláce a navíc je peskována za přílišné výdaje .Do toho se vloží osobní lékaři prezidenta ,kteří jí vyčítají, že lahodná, ale těžká a tučná strava neprospívá prezidentovu zdraví. I když dívák nemůže pokrmy, které Hortense připravuje, ochutnat, skvostně připravená jídla, servírovaná na nádherném starožitném porcelánu, jsou alespoň pastvou pro jeho oči.(31.1.2015)

• - Založeno na výjimečném skutečném příběhu osobní kuchařky prezidenta Francoise Mitteranda. [Zdroj: Film Europe] (Jeremy.jk)