Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Terva
  ***

  Mňamka. Ještě, že jsem měl popkorn.(7.4.2013)

 • ajuska
  ****

  Především jedna neobvyklá rada: než začnete film sledovat, pořádně se najezte. Je to totiž neuvěřitelná přehlídka paštiček, koláčků, dortů, rybích polévek a lanýžů. Za tím vším se ale zároveň skrývá lehký příjemný příběh, který vůbec nenudí, i když se z devadesáti procent odehrává 
v bezprostřední blízkosti sporáku. Film je svižný, s dobře napsanými dialogy a postava Hortense patří svým přístupem k životu k nejsympatičtějším filmovým hrdinům. Hlavně scény jejích letmých setkání s prezidentem jsou skvělé.(29.11.2012)

 • evapetra
  ****

  Báječné kuchařce Hortense se dostane pocty, o které může většina mistrů jejího oboru jenom snít. V novém zaměstnání bude osobně vařit francouzskému prezidentovi. Nadšeně se ujímá svojí úlohy, vyvařuje hlavě státu nejrůznější laskominy podle oblíbené kuchařské knihy jeho dětství a shání po celé Francii ty nejkvalitnější suroviny. Nemá to ovšem vůbec lehké. Jak to tak bývá, když člověk něco opravdu umí, stává se Hortense předmětem závistli. Musí bojovat s nepřízní šéfa hlavní kuchyně Elysejského paláce a navíc je peskována za přílišné výdaje .Do toho se vloží osobní lékaři prezidenta ,kteří jí vyčítají, že lahodná, ale těžká a tučná strava neprospívá prezidentovu zdraví. I když dívák nemůže pokrmy, které Hortense připravuje, ochutnat, skvostně připravená jídla, servírovaná na nádherném starožitném porcelánu, jsou alespoň pastvou pro jeho oči.(31.1.2015)

 • crackonosh
  *****

  Může mít film, ve kterém se pořád jenom vaří, nějaký děj? A potřebuje ho? Nádherná oslava vaření, jídla, Francie a jedné paní, která si jde za svým a podmaňuje si lidi ze svého okolí. Lanýže, omáčky, dorty a politikaření. Když jsem šel do kina, měl jsem jenom minimální očekávání, ale tenhle vizuálně-gastronomický zážitek mě naprosto uspokojil. Neuvěřitelně sympatická Catherine Frot. Pokud nejste foodie a nečte místo románů kuchařky, klidně si odečtěte jednu hvězdu. Do tašky si pro jistotu vemte svačinu, bude se vám hodit.(25.2.2013)

 • LenkaAK
  ****

  Kouzelný film odehrávající se ve francouzském Elysejském paláci, kde se stárnoucí prezident Mitterrand snaží najít ztracenou chuť francouzské kuchyně. K tomu mu má pomoci šéfkuchařka Hortense, která povýšila vaření na umění a kamerové záběry na její výtvory nenechají chuťové buňky v klidu. Jako žena to ovšem nemá ve výhradně mužském prostředí lehké a její situaci stěžuje i narůstající byrokracie. Příběh trochu ze zákulisí politiky, více o vaření a chvále francouzské kuchyně, ale především podle skutečné události by bylo škoda nechat si ujít.(25.11.2012)

 • - Založeno na výjimečném skutečném příběhu osobní kuchařky prezidenta Francoise Mitteranda. [Zdroj: Film Europe] (Jeremy.jk)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace