Big (TV seriál)

Big

Komedie

Jižní Korea, 2012, 16x60 min

• Radek.SCH

Tak asi na dlouhou dobu poslední dorama, co vidím. Člověku stačí 2, 3 seriály a už je těch brečících Korejek nabaženej až až. Očividně to na některé místní uživatele neplatí. (Jejich věc, já si mládí budu k*rvit jinak.) Strašně slabé, vydržel jsem 7 dílů a musel jsem se na to prostě vybodnout (ještě jsem kouknul na poslední díl, jestli jsem o něco nepřišel a ono ne). Komedie je to jenom pár prvních dílů, pak se to (u korejských doramat tradičně) zvrtne v romantické melodrama plné potoků slz a házení klacků pod nohy hlavní dvojci (dost uměle natahované), aby se mělo 16 dílů co řešit. Strašně schématické a mleté pořád dokola. Je to v podstatě to samé co Coffee Prince, You're Beautiful, High School apod. Vždy jen s mírnou obměnou výchozí situace (ať už je to zatajení pohlaví [chjo], či výměna osobností, nebo cokoliv jiného), vždy to spadne do těch samých vod. Trojúhelník tvořený hezounkou tvářičkou a dvěma chalány. Spousta trpitelského SEBEOBĚTOVÁNÍ. Ne. Ne. A ne. Nikdy víc, prosím. - 40 %(18.5.2013)

Pohodový seriálek, který zcela ovládl vždy sympatický a okouzlující Yu Gong, skvěle mu sekunduje Lee Min-jung (Cyrano Agency, Midas) a neztratí se tu ani Suzy. Hlavní trojúhelník si vede herecky skvěle, dobře fungují i podpůrné a vedlejší postavy. Jak to už bývá korejským zvykem komediální rovina časem více ustupuje dramatické, romantické složce, ale vše tady funguje jak má. Nejen to, humor není vůbec trapný, nebo nějak zastydlý, kulturní narážky na Turgeněva, ruskou literaturu a kulturu obecně, Star Wars, Akta X, Mission Impossible atd. Skvělá scénaristická práce! Sestry Hongovy prostě ví, jak na to. K tomu si připočtětě jako plus vynikající hudební podkres s návykovými melodiemi. Jenže bohužel jednu chybku na kráse to má, poslední dva díly jsou jako finále slabé, spíše repetitivní Navíc chápu, že některé diváky mohlo zmást, co si mají o vyřešení celé situace myslet, ale ať už to byl lapsus zeshora, nebo nepochopený autorský záměr Big zůstává jednou z nejlepších sérií loňského roku, ke které se stojí za to i vrátit.(24.9.2013)

Přeloženo. (Gong Yoo je roztomilý. Lee Min-jeong je taková jako vždy, ať už je to klad nebo zápor. Zbytečně hodně se brečí. Občas se běhalo v kruzích, protože to bylo třeba natáhnout na 16 dílů. Nechápu, co mají všichni proti konci, protože ten mi přišel dobrý. Dá se na to rozhodně koukat, odpočinout, pobavit se. Líbilo se mi, že ústřední dvojice měla dost scén, kde spolu hodně mluvili. Občas mě štval střih, protože to ne vždycky sedělo. Hudba ucházející – klasický doprovod romantických komedií. Lepší 3*.)(15.3.2014)

Kvôli Gong Yoo a jeho hereckému výkonu sa to oplatí pozrieť (či lepšie povedané, preskočiť na jeho scény), ešte sa mi páčil vzťah KKJ a GDR ("What time is it? It's 10:10. For me, it was 10:10 all day"), ale inak nič. Bizarne zvolená hudba pre scény, akurát pre pár scén bol dobre použitý soundtrack. Nezachránili to ani referencie na popkultúru, ktoré mi prišli skôr nútené než prirodzené. Totálne blbá hlavná ženská postava, vedľajšie postavy takisto utrpenie - dve mrchy a ostatné postavy také nijaké. Jednanie postáv bolo často iracionálne, no aj napriek často vyskytujúcej sa iracionalite, som sa veľa-krát pristihla v slzách (možno to ale bolo od celkovej únavy). Hlavná pointa o zázraku nebola dovysvetľovaná, pričom stopáž dramy je príliš dlhá a príbeh sa iba vliekol. A koniec je čisté fiasko, vtrepané do posledných 10 minút, kde nám ukazujú irelevantné scény, pričom jedna z kľúčových postáv je úplne vynechaná.(26.1.2017)

Než jsem se ponořil dostatečně hluboko do děje, tak se mně několik scén zdálo hodně "ztřeštěných", ale v pozdějších fázích jsem si už jen vychutnával velmi silný příběh. Kromě toho je příběh hodně propletený, někomu by se mohl zdát až překombinovaný, zejména k úplnému konci. Velmi pozitivně musím, hodnotit vynikající hudební doprovod, který vhodně dotvářel atmosféru.(9.5.2015)