Big (TV seriál)

• Jižní Korea

Big

Komedie

Jižní Korea, 2012, 16x60 min

Seriál, jehož velikost popisuje samotný název. Není sice největší, ale je pořád dostatečně velký na to, aby oslnil spoustu diváků. Děj není komplikovaný, herecké výkony jsou více než přijatelné a interakce mezi postavami je příjemná. Skvělý komediální seriál s prvky romantiky. ■ Yoo Gong opět dokazuje jak skvělý herec to je. Navíc ten jeho úsměv mě dokáže pokaždé, tak pozitivně naladit.(26.11.2015)

• Ceres

Velmi soucítím se smeidlerem co tu napsal, měl jsem z toho podobné pocity. Tohle drama mě nedokázalo něčím výrazným přitáhnout, pár vtípků občas bylo počas epizody to ano (tradice stříhání vlasů nezbedných dcer mi připomenula pár dobrých zážitků z Koreje), ale to nestačí, čekal jsem něco kvalitnějšího, pro mě to byla většinou nuda. Utrpení, kteří hlavní představitelé v rolích předstírali, tak jak jsem zakusil doopravdy během sledování tohoto drama. Příběh teda nic moc, ta naivita a dětinskost hlavní dvojice byla iritující, zvláště Lee Min-jung. Holt toto není moc pro chlapy, holky ty si budou vychvalovat toto drama až někam, ale já ne, prostě nic moc, spíše nic než moc, sorry. A za ten závěr by si někdo zasloužil pořádně nakopnout.(12.7.2013)

Kvôli Gong Yoo a jeho hereckému výkonu sa to oplatí pozrieť (či lepšie povedané, preskočiť na jeho scény), ešte sa mi páčil vzťah KKJ a GDR ("What time is it? It's 10:10. For me, it was 10:10 all day"), ale inak nič. Bizarne zvolená hudba pre scény, akurát pre pár scén bol dobre použitý soundtrack. Nezachránili to ani referencie na popkultúru, ktoré mi prišli skôr nútené než prirodzené. Totálne blbá hlavná ženská postava, vedľajšie postavy takisto utrpenie - dve mrchy a ostatné postavy také nijaké. Jednanie postáv bolo často iracionálne, no aj napriek často vyskytujúcej sa iracionalite, som sa veľa-krát pristihla v slzách (možno to ale bolo od celkovej únavy). Hlavná pointa o zázraku nebola dovysvetľovaná, pričom stopáž dramy je príliš dlhá a príbeh sa iba vliekol. A koniec je čisté fiasko, vtrepané do posledných 10 minút, kde nám ukazujú irelevantné scény, pričom jedna z kľúčových postáv je úplne vynechaná.(26.1.2017)

Big, tak toto je pro mě korejská seriálová perla. Kolikrát má člověk chuť pustit si něco celé od začátku?! Každá postava je ve mně nesmazatelně zapsaná, protože každá scéna, vtip mě odrovnal. Všichni byli bezvadní; rodina hrdinky /její bratr XD, "America!"/, učitelský sbor /pan učitel rovná se pro mě "Růže" XD/, Ma Ri z Ameriky atd. Někdy jsem vřískala až do roztrhání bránice. /Hmm a americké sitcomy? Kdeže ty loňské sněhy jsou?!/ Min-jung Lee byla skvělá a Yu Gong? Ten ve mně asi už navždy zůstane v roli Kang Kyung Joona, teenagera. Kdyby přede mnou někdy vystoupil tímto způsobem, tak nebudu mít problém mu nevěřit! On to prostě byl kluk s tělem třicátníka XD. /Už jen ty pohyby, ksichty, chování, myšlenkové pochody... XD/ Bylo tu zároveň tolik dojemných situací, které v tom komediálním prostředí pak vyzněly mnohem silněji než ubrečené dorama od začátku až do konce.. Na 16 dílů nadprůměrně nadupanej seriál, žádný pocit protahování. Od herců přes scénář, OST, prostředí,.. bylo to prostě geniální. Druhá třetina krásně gradovala a vše se stávalo napínavější a silnější. (...) 19. 11. 2012 Po vyprchání maximálního nadšení mírně přehodnocuji posledních pár vět. Je pravda, že to režisér udělal fikaně, aby se mělo o čem diskutovat, ale máte pravdu, šlo to ukončit líp, šikovněji... Musím uznat, že to někoho fakt může zklamat.(15.9.2012)

Scénáristky ségry Hong se opět vyznamenaly. Big vás okouzlí nadprůměrným humorem, řadou dojemných scén i atmosférou s kapkou fantasy. Jak už bylo řečeno, Yoo Gong tu předvádí neskutečné herecké výkony. Troufnu si říct, že je to dost možná jeho nejlepší role vůbec. Min Jung Lee vedle něj nijak extra zazářit nemohla, ale rozhodně obstála. Vedlejší role mají pestré charaktery, takže ani s nimi se divák nenudí. Z toho, co jsem zatím viděla, tenhle kousek patří ke třem NEJ z loňského roku.(1.2.2013)