Kluci z party

• USA The Boys in the Band (více)

První film, ve kterém gayové tvoří většinu. Osm přátel pořádá narozeninový večírek. Jsou to normální lidé, kteří žijí většinou vcelku obyčejným životem a od svého okolí se nijak zvlášť neodlišují - až na svou sexuální orientaci. Před sebou si nemusí na nic hrát, a tak se jejich večírek začne odvíjet v té nejlepší pohodě. Avšak přece jen nastanou situace, které nikdo nezamýšlel a nečekal. Jedním z "omylů" pořadatele Michaela je, že byl na oslavu pozván i jeho heterosexuální kamarád Alan. Podruhé to zaskřípe, když dárek pro oslavence Harolda, vnadný mladík Tex, přijde předčasně a zkazí tak připravený vtip s "Půlnočním kovbojem". Atmosféra večírku zvolna houstne... A nakonec dojde na takové odhalování charakterů, s jakým nikdo z přítomných nepočítal... Ve své době značně provokativní film režiséra Williama Friedkina vznikl podle divadelní prvotiny dramatika Marta Crowleyho. Je jedním z prvních filmových děl, které zobrazují tematiku homosexuality zcela otevřeně a ve kterém jsou prakticky všechny postavy homosexuální. (Česká televize)

Piškotka

Krásná sladká tragikomedie o homosexualitě, se kterou je někdo smířený a někdo stojí na homorozcestníku a chce uhnout k heterákům. Hra na pravdu, drásání starých ran a žití si nad poměry. Svetříkový Mickey se pěkně rozjel, aby propadl záchvatu úzkosti a strachu ze smrti. Jak řekl, život homosexuála na prahu třicítky opravdu nekončí, i když jeho zenit jakoby ano. Oslava narozenin se proměnila ve frašku a vzájemné osočování. Bylo zde také pěkně zobrazeno, jak Michaelův hetero kamarád odsuzuje Hankyho, který se oženil a založil rodinu, aby zjistil, že ho opravdové a nefalšované štěstí čeká mezi gayi. Nedokázal pochopit, že člověk se homosexuálem rodí. Domnívám se, že film byl skvěle herecky obsazen, Emory se krásně pitvořil a Midnight Cowboy bohudík nepřekonal skvělého J. Voighta. Vikuňový svetřík od Hermés bych si také nechala líbit:-) ()

sona123

Úžasný film, kde napětí nenápadně a plíživě stoupá, až všechno to potlačované a skryté zcela nekontrolovatelně vytryskne na povrch. Excelentní herecké výkony, výborná hudba, interiéry a kostýmy. Posledních 15 minut je slabých, což je trošku škoda, ale i tak jsou Kluci z party asi jedním z nejlepších filmů zpracovávajících téma a dilema homosexuality. Jo, tomu se říká večírek...s řádnou kocovinou na konci. Kocovina z filmu naštěstí není. ()

WinstonS

Divadelní adaptace každým coulem, často přehrávané dialogy (jde o stejné herce jako v divadelní hře), ale hlavně výborná atmosféra oscilující mezi laškovným začátkem a mrazivým závěrem. Ruku v ruce s přicházející bouří se prudce mění i nálada homosexuálního ansámblu trávícího společně narozeninovou party. Výborně napsaný scénář, klobouk dolů před autorem. ()

Mania

Moje první reakce je, že to byl neuvěřitelně sladký fim. Obzvláště první polovina byl hodně dobrá. Pak jak se postava Michaela začal víc a víc opíjet a víc a víc upadat do opileckých stavů - záchvatů, snímek pro mě začínal ztrácet to prvotní kouzlo. Nejspíš to mělo být vyvrcholení filmu, stejně jako zápletka, která se vlastně ani nerozpletla. Mě se však líbilo to kolem. Klid, který s filmu vyzařoval. Líbila se mi ta atmosféra. Koukám, film má být drama, no musím říct, že spíš komediální, protože je tam hodně vtipných scének. Konec se mi nelíbí, čekala bych trošku víc. Nejraději bych sem napsala přesněji, co se mi líbilo, co mě naprosto uchvátilo a co bylo mírně děsivé, ale nechci opět "spoilerovat". Film rozhodně stojí za shlédnutí. ()

Deleatur

Nekompromisní gay typografie. Z filmů, které jsem s touto tématikou viděl, asi nejlepší ve své úplnosti. Nemusím s nikým z nich souhlasit ani sympatizovat, ale oceňuju, že se s nikým a ničím nemazali a že to nebyly karikatury, ale životné postavy. 85% ()

Adiemus

Divadelní předloha se nezapře. Ale to není na závadu, právě tak jako neznámí, "nehvězdní" herci. Překvapení, že jde o americkou, nikoliv britskou produkci. Jen na okraj: Ang Lee natočil Zkrocenou horu o pětatřicet let později až po šestiletém úsilí. ()

FoxMulder

Nemůžu si pomoct, ale celý film mi připadal strašně o ničem... Pokoušeli se trůrci říct, jsem homosexuál a jsem na to hrdý? Nebo, jsem homosexuál a frustruje mě to? Nebo jen chtěli přiblížit homosexuály konzervativní americké společnosti, které na ně hleděla jako na nemocné, či zrůdy? Tahle tendenčnost a snaha o obranu z filmu dýcha... Není to špatně, ale ve výsledku to nakonec bude u odpůrců mluvit proti nim... I když je většina postav sympatická, Harolda jsem prostě nezkousl... Kvalitní práce je narušována místy zbytečně zdlouhavými scénami, kterým by slučelo prostříhat a film o něco zkrátit. ()

vox_populi odpad!

netrpím komplexom menejcennosti a nemám predsudky - len som biologicky zdravý jedinec s normálnou heterosexuálnou orientáciou a ako taký sa staviam kriticky k tvrdeniam liberálnej homoloby a stojím za vedecky podloženým faktom, že homosexualita rozhodne nie je geneticky daná. Preto beriem buzerantov ako chorých ľudí. A chorý je i námet tohto silne tendenčného filmu - pri najlepšej snahe som ho, na rozdiel od štvorpercentných nedokázal dopozerať :-D ()

jafuska

na tento film jsem se opravdu těšila, protože tyto typy filmy jsou moje srdeční záležitosti, bylo to příjemné sledovat jak se vyvíjejí vztahy, které vypadaly hodně stabilní a pak bylo v jeden okamžik všechno pryč, dala bych 5 hvězdiček, ale jediný co můžu vytknout, že je to holt už starý,,ale i tak se mě to líbilo, a doufám, že podobných filmů bude víc. ()

sun.eagle

Bravurně napsané a natočené se skvělými hereckými výkony. I přes pozdní hodinu jsem vydržel do konce, film si nezasloužil abych u něj usnul. I když to tak ze začátku nevypadá tak se film vyvine do sthujícího dramatu kde se nereší nic menšího než život a to co je v něm nejduležitější. ()