Příběh vypráví o skupině britských atletek, o jejich tréninku, nevraživosti, osobních životech, zklamáních i úspěších. (sitans)

emma53

Po několika filmech, kde figurovalo hlavně pánské osazenstvo jsem se tentokrát rozhodla pro změnu a pustila si Fast Girls. A tak jako v podobných filmech, jsem i tady očekávala, že dámy zcela zákonitě do sebe zatnou své drápky a to je vždy velmi zajímavá podívaná:-) Mé očekávání se částečně splnilo, ale jinak je to trochu šablonovitý příběh s předvídatelným koncem. Přesto ho řadím mezi ty příjemné a oddechové filmy, na které je fajn se občas podívat. A prima soundtrack k tomu. 70% ()

Kamca_

Zajímavý pohled do zákulisí vrcholových atletek. Nenudila jsem se ani vteřinu. Herecký obsazení se mi líbilo, hudba taky. Mráz po zádech nechyběl. Film měl pár much, ale dalo se to přehlídnout. A vzhledem k tomu, že atletiku už pár let sleduju a dokážu se do toho zažrat, tak mi tohle téma hodně sedlo. 80%. ()

lillien

Jsem fanoušek sportovních filmů a atletiky, běhu zejména. Proto přidávám ještě jednu hvězdu, jinak by mi vadilo příliš mnoho věcí. Rivalita soupeřek byla trošku hozená do příběhu o popelce. Chudá černoška ze slumu z problematické rodiny, která trénuje v omšelých podmínkách s amatérským fanda koučem, kontra uhlazená blondýnka s bohatým papá obklopená všemi vymoženostmi vrcholového sportu (mimochodem ta jediná nevypadala jako skutečná sprinterka, její obsazení jsem nepochopila). Snaha o zatraktivnění příběhu berličkami jako jsou večírky, cool hudba pro mládež a tlačení na city mi taky moc neimponovala, ale pro někoho, kdo se bude na film dívat nikoli kvůli atletice, ale spíš pro zábavu, to bude naopak stěžejní. Nemůžu filmu upřít jistý pozitivní náboj, ale zacílení na spíš pubertální skupinu diváků je příliš zjevné a u sportovních filmů mi to přijde trochu unfair. ()

castor

Úsměvné (myšleno stejně vtipné jako hloupé) kočkování dvou sprinterských rivalek z jednoho týmu – poměrně nekontrolovatelné holky, co vyrostla v 1+1, ale chce doběhnout někam, kde je líp, a princezny, kterou taťka úspěšně tlačil nahoru, až jí z toho začalo být ouvej. Výsledkem je sportovně-sociální drama z prášku, které je šablonovité hadr, předvídatelné snad ještě víc. Samozřejmě trénink a zákulisí špičkových britských sprinterek vypadá kapku jinak. A štafety (technika štafetové předávky a souhra mezi jednotlivými sprintery není jen tak) se musejí trénovat, ne neustále odcházet z týmu. Přesto je jasné, že jde o odpočinkový film, který cílové publikum neurazí. Herecky fajn. ()

Morholt

Sportovní kýč se vším všudy, tentokráte z altetického prostředí. Ale i tak se na to koukalo dobře. Sprinterky se zase tak často po plátenech a obrazovkách neprohánějí, takže film zase nevypadá tak okoukaně. Sociální rozdíl mezi oběhma holkama nepostrádá tradiční ostrovní rukopis, takže i tady jsem spokojen. A nakonec se povedlo i obsazení a výborně zahrála především mě neznámá Lenora Crichlow. Bonusem jsou vydařené závody a nikdy by mě nenapadlo, jaká je předávka kolíku při štafetě věda. Slušná práce. 75% ()