Open Grave

• Velká Británie Open Grave

Muž sa prebudí v otvorenom hrobe plnom mŕtvych tiel. Postihla ho strata pamäti, a preto nevie, kto je, ako sa na toto desivé miesto dostal a či je vrahom tých obetí on sám alebo niekto iný. Zachráni ho tajomný muž a dostáva sa do domu plného cudzincov, ktorí taktiež trpia stratou pamäti. Pri odhaľovaní záhady, kto je vlastne vrahom, sa začína boj o život. (kubqo)

Havaj8

Ne tak úplně klasická zombie apokalypsa. Naopak to bylo nápaditý hned od začátku, kdy se v domě objevila parta lidí, která nevěděla vůbec, která bije a postupně si vzpomínali, do toho dějová linka. No rozhodně se z toho dalo vyždímat o hodně víc a i když to nemělo hororovou atmosféru, tak na poklidnej večer to stačilo... ()

M.i.k.e

solidní horůrek,který mě navnadil přítomností Sharlta Copleyho,lehce odradil místním hodnocením a nakonec celkem příjemně překvapil.Jistě existuje spousta lepších a i Open Grave se místy ocitá v lekhé zmatenosti,ale existuje i spousta horších,které nedokáží diváka udržet,natož zabavit.Otevřenému hrobu se to u mě povedlo a aniž bych to čekal,4 hvězdy si zaslouží...70% ()

bourec

Proč někdo tomuhle dá odpad,to je pro mě záhada.Sice nijak oslnivý,ale zpočátku sem byl zvědavej ,co se tam vlastně stalo.Proto sem trošku zklamanej z toho konce.Dost vodbytý.Ale jo,jinak bez újmy koukatelný,a i dobře vobsazený.60%. ()

Rodriguez

I když tento pokus má hodně slabá místa, tak z té druhé stránky je vcelku hodně zajímavý. A přes ten pomalý rozjezd mě nakonec ten závěr totálně rozsekal! 75% ()

dubinak

Na Open Grave jsem se těšila vcelku dost. Chtěla jsem se přesvědčit o tom, jestli López-Gallego nabral nových zkušeností od potěšujícího Apolla 18. Nejprve jsem absolutně netušila, co si mám o tom všem myslet. Scénář mi přišel z počátku až podezřele debilní a začaly se ve mně klubat trochu rozpaky, jestli si jen nezkracuji život další nezáživnou blbostí. Přece jen se hodnocení den ode dne snižovalo. Šanci jsem tomu ale dala a udělala jsem správně. Herci byli sice převážně nesympatičtí a jejich dialogy dělaly v celém příběhu akorát brajgl, ale pointou mě režisér potěšil jako už dlouho ne. Kvůli určitým zvrat(k)ům jsem do poseldní chvíle nevěděla, jak hodnotit. Dám tomu prozatím silné tři, později se možná vrátím a přidám. Nakonec nápad s otevřeným hrobem nedopadl až tak marně. ()

Aargh

Excelentní variace na jinak už provařený žánr. Dobří scénáristé ještě nevymřeli! LIVINGDEMENT dává odpad, to se už dá brát jako spolehlivé doporučení. ()

Mr.Ripley

Španělé na poli hororu se zkrátka poznají a tento žánrový experiment je toho důkazem. Pro všechny ostatní - nenechte se odradit hodnocením! World War Z je vedle tohohle komorního dílka sotva čtvrtinová. ()

Doudis19

Není zcela jasné, co především by se filmu mělo vytknout, je toho totiž spousta. Tak bez zbytečného vymýšlení: nelíbilo se mi to, nudilo mě to a "bombovské rozzuzlení mě rozhodně nepřekvapilo"! Konec. ()

ecceHOMMO

Prakticky až takmer do konca divák nevie o čo vlastne ide. Výsledok (vysvetlenie) síce spadá do klasického klišé, ale neuberá to na kvalite snímku. Ono prakticky ide o chaos, ktorý nie a nie spacifikovať. Niekto to bude považovať za zlátaninu, iných to môže nadchnúť, lebo snímok sám o sebe rozporuplný je. ()

ywo666

Solídna zábava. Hlavne prvá polka. Tá taživá nepríjemná atmosféra by sa dala krájať. A postavy nervózne napäté, neviete čo si o nich myslieť. Zo začiatku nás kurevsky zaujíma o čo ide. Pointa je trochu sklamanie. Ale som to ochotný prekúsnuť, lebo dopravcovanie s k nej je zaujímavé. A Sharlto je herecká špička. U neho čo úloha to klenot. A je jedno či sa jedná o malú alebo veľkú rolu, zlý alebo dobrý film, vždy je dopredu jasné, že jeho výkon poteší. UPOZORNENIE. Je to viac mysteriózny psycho thriller ako horor. Takže netraba pripravovať náhradné slipy a nitroglycerín. 75%. 4* ()

venison

Po sci-finkách "District 9" a "Europa Report" se tenhle opravdu zajímavý týpek Sharlto Copley objevil v souvislosti s hororem "Open Grave", který jsem nemohla vynechat..Pustila jsem si to s tím, že když to bude sklouzávat k debilitě, tak vypínám, ale nakonec jsem dokoukala s jedním dechem.. Klasické téma o zombících je tu zpracováno velmi netradičním způsobem, který je velmi koukatelný a vysoce záhadný.. Jeden z nejlepších hororů loňského roku! ()

Tereszka33

Tak jsem čekala co se z toho vyklube, zmateně hledala souvislost proč a jak a hle! ono to bylo i zajímavé. A hlavní aktér byl sympaťák. ()

VanTom

Probuzení v masovém hrobě se ztrátou paměti, skupinka pěti dalších podobně postižených individuí - úvod snímku náramně rozehrává průzkumnou partii plnou neznáma, napětí, nedůvěry, náznaků. A v béčkovějších vodách pokračuje k vydařené pointě, kterou jsem odhadl krátce po polovině, snad proto mi závěr přišel trochu natahovaný. Lepší ***. ()

zdenny

Už jen pocit, že se probereš v jámě se stovkami mrtvých těl, shora dostaneš lano, vyšplháš se a jako do azylu jsi uveden do jediného domu v okolí, kde ti dělá společnost několik podezíravých lidí, je deprimující. Když si navíc na nic nepamatuješ a zjištuješ, že ostatní také ne, je to o to horší. Když po obhlídce okolí nalezneš několik hrůzných mrtvol a zjistíš, že vrahy jsou pravděpodobně v nedalekém okolí nacházející se lidé nakažení velmi agresivním virem, je situace beznadějná. Rozjíždí se vyvraždovačka, ve které nikdo neví, zda se dožije další hodiny. Jedinou možností je vzpomenout si, kde a proč to jsem. Závěr filmu vše vysvětlí a vysvětlení je logické a alarmující. Na to, že se jedná o neznámý a levný film, se jedná o kvalitně rozehranou partii. ()

lykan9

Open Grave se musí uznat, že je narvaný sympatickými herci. Zejména Sharlto Copley a Joseph Morgan byli úžasní. Příběhově byla je tento horor také slušně odvedený, ale značně jsem tu postrádal napětí. Tak jsem se soustředil, o co vlastně jde, že jsem úplně zapomněl, že se dívám na horor a na konci jsem si uvědomil, že jsem chtěl vidět něco jiného a že mě sledování ve výsledku nijak neuspokojilo. Jinak bych dali možná hodnocení vyšší. Tři hvězdy však nejsou žádnou ostudou a určitě se nestydím tento film doporučit, protože aspoň za jedno shlédnutí stojí. ()

klima777

Žánrově spřízněný počin The Dead Outside jest daleko působivější a daleko méně předvídatelný, byť vyznívá velmi amatérsky (IMHO). Nicméně Open Grave zůstává slušným filmem. Slušným filmem bez překvapení... (2,5*). ()

Fox85

Rozhodně bych tento snímek nezatracoval, jako to tady činí někteří oblíbenější hodnotitelé. Má rozhodně svoje mouchy, ale je to podle mě jiný a (za mě) originální pohled na ... (doplňte si po shlédnutí, nebudu spoilovat). Herci také odvedli celkem solidní výkony, na oskara to není, ale na malinu taky ne. ()

Forsberg11

Opäť len taký priemer, ktorý občas pošteklí peknými zábermi a napínavými scénami (viac ako dve však neboli), ale ako celok v podstate nemá čím zaujať. Kým sa film stihne rozbehnúť do akých takých obrátok je už v podstate koniec. Škoda, lebo námet to nebol najhorší a aj poteciál tento film určite mal. Čo z toho keď 80 % stopáže tvorí pobehovanie hore dole po lese, hádanie sa a lezenie z jamy plnej mŕtvol. 60 %! ()

BMAJTZ

K tomuto filmu bych měl tři základní výtky. Není to horor, není to strašidelné a zápletku prokouknete už u úvodních titulek. Je třeba to vidět? Těžko říct, asi ano, ale nečekejte nic. ()

iXtr3m3

Rád by som dal vyššie hodnotenie, minimálne kvôli účasti Sharlta Copleyho a Thomasa Kretschmanna, ale aj tie tri hviezdy sú nakoniec len za odmenu. Skvelý potenciál, technicky postačujúce, atmosféricky zo začiatku zaujímavé, ale zostalo to ako keby pri pilote nejaké seriálu. ()