• dobytek
  ***

  Je docela zvláštní vidět Funése ve filmech z časů, kdy to ještě nebyl ten rtuťovitej mužíček, jak ho všichni známe a máme ho kvůli těm rolím rádi. On tady hraje takovýho roztržitýho nešiku, kterej má ovšem z prdele kliku, takže ze všech problémů nakonec vybruslí. Trochu se to podobá postavám, se kterejma později v 70. letech udělal díru do světa Pierre Richard. Jinak film je už dost nahlodán zubem času, takže některý scény a situace, který tehdy patrně byly považovány za humorný, už dneska humorný nejsou ani po flašce vodky a krabičce Zoloftu. Jestli ale máte Funése aspoň trochu rádi, tak vás film asi nezklame. Zejména jeho sebevražedný pokusy na začátku jsou výborný. Později film trochu ztrácí dech...(27.10.2018)

 • MJMilan
  ****

  Jeden z těch méně známých filmů, který by v Louisově kariéře neměl být opomenut a každý milovník malého velkého Francouze by ho určitě vidět měl. Pokud by tento film byl natočen, až by byl Louis známým, určitě by patřil u českých diváků k velice oblíbeným. Louis je tu ve vynikající kondici s celkem solidní hřívou :-))(29.12.2013)

 • Snorlax
  **

  Scénář k této prostinké komedii patrně značně zaspal svoji dobu, být natočen o čtvrt století dříve, asi by patřil k běžnému průměru. Takto se jedná o uboze trapnou zápletku, které k životu nepomůže ani Funèsova přítomnost. A jak mě dokázal Funès přesvědčit ve svých filmových začátcích v charakterních rolích a výborně pobavit v následných komediích, zde mi i on připadal poněkud trapný. Jedna hvězdička za hudbu a jedna z úcty k první hlavní roli velkého mistra komedie.(12.2.2012)

 • ORIN
  ***

  Nedivím se, že s tímhle Louis de Funès díru do světa neudělal. Mdlá, neskutečně dlouhá komedie (zdejší obsah celkem detailně popisuje, co se ve filmu během téměř dvou! hodin odehrává) o neúspěšném hudebníkovi, jenž je víceméně v pozici scénáristy a sám si píše svůj vlastní příběh. Jakmile se ale věci dají do pohybu, už je nemá pod kontrolou a tím mají vznikat napínavé a vtipné situace. Nápad jistě dobrý, provedení nebylo (úplně) dobré.(23.11.2014)

 • Oskar
  ***

  První hlavní role Louise de Funés se pramálo podobá těm pozdějším. Pierre Coussin je neúspěšný hudební skladatel, odvržený ženou, na kterou neměl. Chce se zabít. Každý pokus o sebevraždu je nějakou zlomyslnou náhodou zmařen a jediným východiskem se zdá zadat tento úkol profesionálovi. Pierre je opravdu smolař a český název filmu tak dává větší smysl než u známějšího Smolaře, s kterým si ho tu zřejmě značná část hodnotících plete. Film je koncipován víceméně jako groteska, řetězící jednotlivé komické situace, a Louisova postava je z rodu melancholických loserů Charlieho Chaplina nebo Bustera Keatona; jen s tím rozdílem, že se zde hodně mluví, pokřikuje a tu a tam i zpívá. Mezi méně známými Louisovými kousky patří k tomu lepšímu, přesto je rozumné mnoho neočekávat. Humor už částečně vyčpěl a částečně byl zmařen trapnou potřebou některých vedlejších herců vzkazovat světu "my jsme taky komici, umíme koulet očima". Moje titulky najdete zde 60%(1.10.2010)

 • - První film, kde hrál Louis de Funès hlavní roli. Dostal za ni vůbec první ocenění - Velkou cenu smíchu (1957). (andi666)