ostravak30

Je mi moc líto, že u posledního Funèsova filmu musím dát dvě hvězdy, ale jinak to opravdu nejde. Humor se vytratil zcela, zajímavost děje taky a ani kreace největší hvězdy filmu už nejsou takové jako dřív. Z filmu tak zůstaly jen ty krásné nohy a postavy četnic. Bohužel děj chvílemi postrádá logiku a chvílemi už to není humor zábavný, ale trapný. Škoda, že tvůrci nedodržují zlaté pravidlo filmu: v nejlepším se má přestat! ()

Pitryx

Hodně smutné rozloučení s četnickou sérií. Tohle si rozhodně nezasloužili. Raději se mělo skutečně natočit další plánované sci-fi s touto partičkou než tohle. Ne, že by se člověk nezasmál, to netvrdím, ale je to hodně slabé. Škoda, přeškoda. ()

Milivoj

Cruchot ztratil jiskru v oku a nemůže za to jen jeho zestárlý představitel. Jiskru totiž nemá ani příběh který nám předkládá. Tohle pokračování sice není tak špatné jako Četník ve výslužbě, ale mnoho neschází. Teda ne že bych se nebavil nebo se na ty holky nedalo koukat, ale už to tak nějak není ono a filmu chybí živelnost prvních dílů. Navíc mě nakrklo, když se najednou objeví francouzské titulky a já zjistím, že opět zklamal dabing a fakt, že postavy v té chvíli mluví anglicky (ne že by to teda bylo pro děj extra podstatné) zcela ignoruje. To nemám rád. ()

MORION

pomoooc, pomoooc, pomoooc.. musel som to pauznut, inak by som skoncil v krcoch pod stolom :DDD ..sluchatka mi spadli niekolkokrat :)) ()

(fjw)

Nechápu co je Vám? Tohle je opravdu legrace:) Scény s muškou nebo velká dopravní havárie jsou geniální:) ()

smrtubohem

Já nevím. Vždycky jsem se u Četníků bavil stejně dobře, ať to byl první nebo šestý díl. Klesající tendence pětky a šestky je znát, ale né tak moc, abych nehodnotil celou sérii jako výbornou. Zde už je sice Cruchote bledej a strhanej, ale to neznamená, že není stejnej jako dřív, jen už nevypadá tak agilně a svěže. Dějově slabší, ale nejvíc ze všeho mi vadí absence staré party (Fougasse a dalších). Kdyby to udrželi v původní sestavě, asi by bylo hodnocení o dost vejš ;) ()

MIchael90

Poslední (6.) film ze série četníků ze Saint-Tropez mě velmi mile překvapil. Čekal jsem jen velký odvar z předchozích dílů a Funése ve své poslední roli v ne nijak oslnivé formě - viděl jsem však pravý opak! Na rozdíl od předchozího dílu s mimozemšťany je tenhle díl zajímavý už od počátku, kdy přicházejí mladé policistky na strážnici.. Ano, jsou zde i otravné vtipy, to když se opět podle stejného vzorce hádají a překřikují již po sté Cruchot s Gerberem, ale zbytek rozhodně nezklame. Bezchybné jsou zejména scény, kdy Cruchot v zápalu akce naráží stále a stále na matku představenou, která si o něm myslí už jen věci nejhorší, pekelná jízda již vzpomínané hlavy kláštera, tanec na křižovatce, či další hromady nedorozumění a poblouznění mladými policistkami.. Prostě a jednoduše, mě se tenhle díl velice líbil a ani na chvíli jsem se u něj nenudil! Čest památce Jeana Giraulta a Louise de Funése, kteří zemřeli oba dva téhož roku.. Film za 4/5! ()

theFtip

K četníkům jsem si nikdy nenašel cestu, ani jeden z dílů mi nepřišel moc vtipný, byly nudné a myslel sem že film už běží celý den a vtom zjistím že teprve hodinu.... Nic pro mě ()

martins

Rozloučení s hereckou kariérou Louise de Funese se moc nepovedlo. Možná, kdyby skončil v roce 1980 s filmem Lakomec, byla by to důstojná tečka, ale takhle budí poslední jeho film rozpaky. Četnice jsou sice lepší než mimozemšťané hlavně pěkná je Catherine Serre a po jedné absenci se vrací Claude Gensac do roli paní Cruchotové a posilou je určitě i výměna Patricka Prejana za toporného Rambala , ale kouzlo původní série už vyprchalo. Cruchot je sice pořád hlavní postavou, ale jako by ta poslední scéna na lodi, kdy četnice zlikvidují celý gang samy dávalo tušit, že štafetu přebírají jiní. Navíc scénář o tajném kódu umístěný v náramcích četnic a po které pase mezinárodní gang je klišé, stejně jako moderní technika PC se starými četníky také koresponduje. Poprvé a podruhé se mi film líbil, ale poté už nadšení zmizelo. ()

Stanmi

V záverečném díle slavné četnické série čeká naše známé četníky hned několik změn. Hned v úvodu se přestěhují do nové, moderní četnické stanice, kde se k nim záhy připojí nové posily - čtyři mladé a slíčné četnice... Inu co si budeme povídat, snímek Četník a četnice není žádný komediální zázrak, kde by se člověk smál od začátku do konce, ale na druhou stranu je to nenáročný a oddechový film, který dokáže pobavit a člověk zde má navíc poslední možnost vidět před kamerou slavného Louise de Funès. Ten i zde hraje svým typickým nezaměnitelným stylem (společně s tradičně skvělým dabingem Františka Filipovského), ale bohužel čas se nedá zastavit (přece jenom od Četníka ze Saint Tropez uběhlo již 18 let), takže jak Louis de Funès, tak Michel Galabru, Guy Grosso a Michel Modo už by asi v reálu byli nějaký ten pátek ve výslužbě. Oproti minulému dílu se vrátila Claude Gensac v roli Cruchotovy manželky Joséphy a novou hereckou posilou četnické stanice se stal Patrick Préjean, který ztvárnil četníka Perlina. Nechybí samozřejmě kriminální zápletka, slunné prostředí, jeptiška v Citroenu, hudba Raymonda Lefevrea a režie Jeana Giraulta. Četník a četnice sice není tím nejlepším dílem této série, ale především díky sympatickému hereckému obsazení i tak dokáže nabídnout slušnou porci zábavy. ()

Gig

Stejně jako poslední díly Clusoa už nejsou to pravé ořechové, protože už prostě mužík v uniformě není ve své formě, ale i scénář nestojí za nic. Tady se sází na vyčerpanou značku a na to, že do kina či k televizím přivede diváky pohled na krásná mladá děvčata. Jinak krom únosu se tam snad nic neděje. Kdybych to neviděl v excelentním dabingu Františka de Funes, tak bych šel k jedné hvězdičce a možná i k odpadu. Ona vůbec celá série pro mě skončila s odchodem Fugase a tam to mělo taky skončit, tedy ve výslužbě. Stejně jako Policejní akademie, tedy pro mě variace na francouzské četníky, skonila čtyřkou a odchodem Mahonyho. ()