Alfred (Jean Bellanger) je plachý a nešikovný a neodvažuje se přiznat Nicole (Catherine Erard), že ji miluje. Objeví se Don Juan (Jean-Marie Amato), který začne Alfreda intenzivně zasvěcovat do tajů lásky. Alfred se rychle učí a jednoho dne svede ruskou hraběnku (Louisa Colpeyn). Její žárlivý španělský manžel Célosso (Louis de Funès) se to dozví a následuje zběsilá honička. Nakonec se Alfred díky Don Juanovi odváží dát první polibek své vyvolené Nicole. (Cucina_Rc)

Willy Kufalt

Muži myslí jenom na to samé... Režisérský debut Yvese Roberta je velice milou fantaskní hříčkou o nesmělém zamilovaném mládenci Alfrédovi, před nímž se jednoho dne na ulici zjeví slavný Don Juan, který přichází za Alfrédem s velkou lekcí o nadvazování vztahů a provádění milostních hrátek. Komedie s poměrně jednoduchou zápletkou hýří svižným tempem a po celých 70 minut přináší řadu pěkných nápadů od vtipného zpracování historie svádění na pozadí velkých dějin, přes film ve filmu (Robertova krátká parodie o soubojích Dona Juana s jeho italským konkurentem Cassanovou) až po řadu režijně propracovaných scén jdoucích ve šlépějích klasické němé grotesky. Škoda jen, že autorka zdejšího obsahu nám vyzradila kompletní vyústění a protože jsem si ho přečetl předem, zůstal jsem ukrácen o velké překvapení jak ohledně děje, tak ohledně nečekaného příchodu jedné budoucí velké herecké hvězdy na scénu v druhé polovině. Přesto jsem se skvěle bavil, velmi často i hlasitě, celý čas to výborně šlapalo téměř bez hluchých míst, což mě příjemně překvapilo a po skončení ani nemám výhrad. Sice jde z dnešního pohledu spíše o malou filmovou jednohubku, které pětihvězdu neudělím, ale silné 4 hvězdičky bez problémů ano. [85%] ()

Martin741

Louis De funes este nez prerazil  Cetnikem ze Saint Trpez tocil len tieto jednoduche francuzske nizkorzpoctove  ludove komedie. S ani jednou neprerazil, a to je dobre ... mam to len ja pocit ze DeFunes je tu na databaze hodne precenovany   ?   55 % ()