Bjorn se vrací do Kattegatu. Harald se chce pomstít Olafovi. V Kyjevě se Ivar a Igor dozví zajímavé zprávy o princi Dirovi... (TV Prima)

Frajer42

Spoilery! 90 % epizody se točí kolem pohřbu bývalé královny krásy a mojí druhé nejoblíbenější postavy celého seriálu. Na můj vkus bylo toto rozloučení příliš kýčovité a přeslazené, ale chápu, že bylo nutné, aby si v rámci seriálu přišla na své i něžná pohlaví a přecitlivělí buzeranti. K dokonalosti už chybělo snad jen to, aby přicupitala a pronesla svá slova Bohdalka. My krásní a tvrdí alfa samci si snad přijdeme na své v nadcházejících epizodách. Pohřeb byl jako již tradičně zpracován moc hezky, jen už jsme viděli to stejné asi po patnácté, takže už to nemá ono kouzlo. Děj se pohnul asi o milimetr. ()

Arkanoid

Nájdu Lagerthino telo. Hvitserk ujde, no jeho žena ho nájde. Pohreb je veľmi honosný, dokonca je dobrovoľne obetovaná mladá žena, o ktorej poctivé prijatie do Valhally sa postarajú traja mladí muži a anjel smrti. Na prebiehajúci pohreb prichádza Bjorn a má na ňom predslov. V Rusku sa Olegovej žene splní sen na jeho pokyn a zradcovia sú zasa o niečo múdrejší. Pohreb zabral hrozne veľa času a napriek pekným ceremóniám udržiaval len náladu postáv s vyrovnávaním sa so stratou a nikam ďalej sme sa v tejto dejovej línii samozrejme nepohli, čo na mňa pôsobilo veľmi pomaly. ()

Trevor

Dôstojná rozlúčka s Lagerthou zabral skoro celú epizódu, Ubbe s Bjornom sú rozhodnurý pomstič jej smrť, netušia však že zvláštne správanie Hvitserka súvisí práve s jej smrťou. Igor zatiľa v Kyjeve korčuľuje a Ivar sa už chystá na pompézny návrat do Kattegatu, ak sa splnia Hvitserkove slová príde priamo z neba - na balóne, na ktorom ho naučil lietať Oleg. Mohol by to byť zaujímavý moment. ()

Pichloza

Co mám říct? Tohle bylo perfektní rozloučení s nejslavnější štítonoškou historie a hrdinkou mnoha žen Lagerthou. Řeči Torvi, Ubbeho, Gunhild a Bjorna byly emočně silné a pohřeb měl dobře vystavěnou depresivní atmosféru. Zapálení lodě s tělem Lagerthy, její odchod s Valkýrami a závěrečné shledáním s Ragnarem jsou vizuálně v kombinaci s kamerou, hudbou a vytvořeným vztahem k postavě vrcholem celé epizody. Vítej ve Vallhale Lagertho a vítej zpět vedle Ragnara. ()

Arsenal83

Úplne hluchá časť, prázdna, s jednou témou, na to trebalo 45 minút? Keď už dôstojná rozlúčka, tak to bola smrť Ragnara (S04E15). Ten jeho predslov na záver, tá hudba okolo toho, to bolo jedna z najdojemnejších scén v seriálovej histórii. Lagerthu odpravili len tak obyčajným nímandom a potom trištvrte hodinu len blábolia o tom ako ju milovali a pomstia. Čistá vata, táto postava si zaslúžila isto viac. ()