Reklama

Reklama

Justin: Jak se stát rytířem

  • Španělsko Justin y la espada del valor (více)
Trailer 2

Justin je středověký chlapec z dobré rodiny a v království, kde žije, panuje zákon a pořádek. Osvícená královna zde zavedla spolu se svým kancléřem, Justinovým otcem, nekonečné množství předpisů a hlavním náboženstvím je byrokracie. Na věci, které se dříve řešily mečem a soubojem, je tu po ruce vyhláška či nařízení a rytíři byli z království vykázáni. Otec naplánoval Justinovi výnosnou kariéru právníka, ale Justin má úplně jiný sen: stát se rytířem. Vždyť jeho děda byl jedním z nejslavnějších a nejudatnějších. Rozhodne se odejít z domova a vydává se za dobrodružstvím, na jehož konci vidí brnění, meč a věčnou slávu. Potkává odvážnou a prostořekou dívku Taliu, zmateného kouzelníka a především starého šermíře a dvojici mnichů, kteří začnou Justina ve starobylém klášteře opravdu cvičit na opravdického rytíře.
Představa Justina jako chrabrého rytíře začíná být jen o malou trochu pravděpodobnější, když se objeví opravdová výzva. Do království se vrací Sir Heraclio, kdysi vyhnaný rytíř, se svou armádou a s touhou se pomstít a nasadit si korunu. A protože rytíři byli ve jménu pořádku vyhnáni, pochlapit se musí alespoň učedník...Justin. S chytrou a statečnou dívkou Taliou, která se Justinovi tak nějak asi začíná líbit, a s kouzelníkem, který umí do pěti počítat, ale dál už ne, stojí Justin před svým prvním velkým úkolem. Zachránit království. Naštěstí je tu ještě krokodýl Gustav. Ačkoliv starý krokodýl má být moudrý a rozvážný, Gustav má stejně jako Justin svůj sen: Chce být drakem. A mít na své straně draka a jeho leteckou podporu se může hodit. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (72)

ChloeQueen 

všechny recenze uživatele

Neříkám, že šlo vyloženě o špatný počin, to v žádném případě, ale chyběla tomu taková ta pověstná animácká (čti hollywoodská) jiskra, ta velkolepost. Od příběhu jsem čekala o něco málo víc, třeba větší rozbroje mezi "hodnými" a "zlými" rytíři, z toho se dalo určitě vytěžit víc. Co si budeme povídat, 3 hvězdičky jsou i tak velmi dobrým hodnocením, za které se tento animák a jeho tvůrci rozhodně nemusí stydět. :) ()

Lachtaan 

všechny recenze uživatele

Vím, že jsem si kdysi mylně myslel, že je Justin obyčejným americkým animákem, konkurujícím v kině současným obecně známým kolegům jako Univerzita pro příšerky nebo Turbo. Až těsně po zhlédnutí jsem se obeznámil s faktem, že jsem právé strávil hodinu a půl s ryze španělským filmem, vůči kterým jsem míval vlastně neopodstatňené předsudky. A světe div se - i když se u nás tenhle rytířský animák nejspíše nikdy nedostane do širšího podvědomí, já si ho vskutku užil. ()

Reklama

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Hey, lads, proč tak špatné hodnocení? Ano, graficky to není Disney (Pixar už umřel), ale příběhem, nápady a humorem to nakopává ty Disneyácko/Pixarovské srágory z posledních let do řiti až na kost - vzpomeňme na Brave! ~~~ Příběhem se toulá hrstka magorů, kteří ale mají sic předvídavý, přesto pohádkový příběh, který nenudí, není trapný a jinde okoukanými vyčpělými klišé (které tu samozřejmě jsou) si tu s noblesou takříkajíc zapaluje doutníky. Celkem zajímavé a myslím i neotřelé nápady se středověkými odkazy na dnešní svět a technologie (notebook, mobil, navigace...) a narážky na filmy včetně jejich vlastních "ohraných písniček" (např. smyčka bezpečnostní kamery nahrazená obrazem :) z toho dělá překvapivě fungující a koukatelný animák, který mě bavil. Těch narážek na mnohé další filmy je požehnaně a nevěřím, že jsem si je jen vymyslel :) (chudák Bubo tady dostal větší roli než ve vlastním ubohém pokračování Titánů). ~~~ Uznání do Španělska. Disney si může ta svoje technologicky vypiplaná auta. letadla, rebelky a další havěť strčit... ~ 3,5* ()

kinghome 

všechny recenze uživatele

Musí se ocenit to, že Španělé umí natočit kvalitně graficky zpracovaný animák, jenže tím to asi končí. Ono to není úplně nejhorší, jen se snaží až moc hrát na komediální stránku a to jim nejde. Jinak je to klasický animák pro děcka, nic co by vybočovalo, prostě přímí děj, který se nedá zkazit, ale už ani nepotěší. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Musí se tomu nechat, že to má docela pěknou grafickou stránku, ale příběhově je to průhledné od začátku do konce. Nic moc zde nepřekvapí. Film má dost postaviček, které mohou být zábavné, ale také dost těch, které jsou spíše otravné. A mě bohužel většina z nich otravovala. Na evropský animovaný film, docela dobré, průměrné. ()

Galerie (60)

Zajímavosti (2)

  • Během produkce filmu mohla všechna oddělení, která na filmu pracovala, přijít se svým názorem a promluvit si přímo s režisérem o jakémkoliv narativním nebo vizuálním aspektu filmu. (FFilipCZ)

Reklama

Reklama