Justin: Jak se stát rytířem

• Španělsko

Justin y la espada del valor

Justin and the Knights of Valour

Justin, malý veľký rytier

Animovaný / Rodinný

Španělsko, 2013, 90 min

Vizuálně moc pěkné animované dobrodružství, které v mých očích nejvíc sráží přehnaný infantilní expresivní humor určený pro mrňouse, do klukovského rytířského příběhu často zbytečně našroubovaný. Jako né, že by žádné vtípky nepobavily, ale spolu s absencí snahy vymanit se z ohraných pohádkových šablon prostě Justin nevyleze nad příjemných 60%, i když je mi to trochu líto.(7.1.2014)

• kinghome

Musí se ocenit to, že Španělé umí natočit kvalitně graficky zpracovaný animák, jenže tím to asi končí. Ono to není úplně nejhorší, jen se snaží až moc hrát na komediální stránku a to jim nejde. Jinak je to klasický animák pro děcka, nic co by vybočovalo, prostě přímí děj, který se nedá zkazit, ale už ani nepotěší.(28.2.2014)

Dobrý soundtrack - to je základ úspěchu každého animáku. Další osvědčenou metodou, jak pobavit, jsou dobře zpracované postavy s různými (v ideálním případě vtipnými) charaktery. Kůň je sice kopírka z "Na Vlásku", ale formát funguje. Dále tu je šílený schizofrenický čaroděj s rozdvojenou osobností a nebo třeba gay pomocník/klaun hlavního záporáka. Příběh nijak nepřekvapí, klasický nalajnovaný tisíckrát přežvýkaný, vyprávějící o outsiderovi, který se stane hrdinou. Ale stále to funguje a je jedno jestli tím hrdinou je Auto (Cars), Letadlo (Planes), Šnek (Turbo) a nebo zrzavej synáček, kterej měl jít na práva, ale chce se stát rytířem. Na 4* to není, ale na slabší 3* ano. Pobavil jsem se, animáky mám rád a klobouček dolů před Španěly, že se pustili do díla konkurenceschopného americkým animákovským velkomagnátům.(10.12.2013)

Levnější, leč zábavný animák, který bude bavit spíš starší diváky a odrostlejší děcka, protože přeci jen rytířská tématika mi nepřijde nijak zvlášť valná pro dnešní špunty.Ten náš odpad asi po půl hodině a já to fakt dokoukal dobrovolně, protože mě to prostě bavilo.Vtipů moc není, je to hrozivě vykradené (kuň z Na Vlásku fakt mazec), ale příběh mě prostě chytnul a i když to byl ´´hloupý´´ animák, dostal jsem po něm zase chuť na Skyrim.Tržby hovoří za vše, moc úspěšné to nebylo, animace taky neohromí, na druhou stránku v záplavě všech těch Pixaráckých bezduchých mrdek jako Auta 2, Letadla a Letadla 2 je tohle svěží, hravé a s příběhem co nepřinutí rodiče po půl hodině sežrat papírovou krabičku od popcornu.69%.(4.8.2014)

Animace budov a scenérií byla krásná a povedená, budovy vypadaly jako opravdové. Nevadilo mi, že animace je statická. S postavičkami je to už slabší, ale jsou vyobrazeny přesně dle jejich daného charakteru. Když je někdo hajzlík, tak tak vypadá. Takže se s tím malí divaci snadno identifikují. Jsou tu dobré nápady a vtipné momenty. Není to ale zase nic převratného ani objevného. Příběh se drží dobře osvědčené klasické šablony. Všechno dobře odsejpá, není tu hluché místo. Je to ale určeno především menším divákům, kteří se z toho možná i poučí. Španělé se rozhodně neztratí. Viděna bohužel dabovaná verze. Tady ten dabing nebyl až tak dobrý.(1.3.2018)

• - Během produkce filmu mohla všechna oddělení, která na filmu pracovala, přijít se svým názorem a promluvit si přímo s režisérem o jakémkoliv narativním nebo vizuálním aspektu filmu. (FFilipCZ)

• - Film finančně podpořil Antonio Banderas. (Terva)