Justin: Jak se stát rytířem

• Španělsko Justin y la espada del valor (více)

Justin je středověký chlapec z dobré rodiny a v království, kde žije, panuje zákon a pořádek. Osvícená královna zde zavedla spolu se svým kancléřem, Justinovým otcem, nekonečné množství předpisů a hlavním náboženstvím je byrokracie. Na věci, které se dříve řešily mečem a soubojem, je tu po ruce vyhláška či nařízení a rytíři byli z království vykázáni. Otec naplánoval Justinovi výnosnou kariéru právníka, ale Justin má úplně jiný sen: stát se rytířem. Vždyť jeho děda byl jedním z nejslavnějších a nejudatnějších. Rozhodne se odejít z domova a vydává se za dobrodružstvím, na jehož konci vidí brnění, meč a věčnou slávu. Potkává odvážnou a prostořekou dívku Taliu, zmateného kouzelníka a především starého šermíře a dvojici mnichů, kteří začnou Justina ve starobylém klášteře opravdu cvičit na opravdického rytíře.
Představa Justina jako chrabrého rytíře začíná být jen o malou trochu pravděpodobnější, když se objeví opravdová výzva. Do království se vrací Sir Heraclio, kdysi vyhnaný rytíř, se svou armádou a s touhou se pomstít a nasadit si korunu. A protože rytíři byli ve jménu pořádku vyhnáni, pochlapit se musí alespoň učedník...Justin. S chytrou a statečnou dívkou Taliou, která se Justinovi tak nějak asi začíná líbit, a s kouzelníkem, který umí do pěti počítat, ale dál už ne, stojí Justin před svým prvním velkým úkolem. Zachránit království. Naštěstí je tu ještě krokodýl Gustav. Ačkoliv starý krokodýl má být moudrý a rozvážný, Gustav má stejně jako Justin svůj sen: Chce být drakem. A mít na své straně draka a jeho leteckou podporu se může hodit. (oficiální text distributora)

Zombiepod

Pohodová oddychová rozprávka z produkcie Antonia Banderasa, ktorá neponúkne nič viac od toho, čo od nej očakávate. Uletené postavy a podarené vtipy nie sú natoľko výrazné, aby mohol Justin konkurovať animákom z dielne Pixaru či Disney, no príbeh pre najmladších je ako stvorený, a po grafickej stránke sa nedá nič vytknúť. Trochu menej vláčnosti a rozprávkového stereotypu, mohli sme mať fantastický stredoveký animák. ()

pepa3rd

Podobná temata opravdu můžu a tak jsem se těšil na cosi na způsob Příběhu rytíře v animované a trochu střeštěnější podobě. Bohužel, dále od skutečnosti jsem být snad už nemohl. Na nápad poměrně chudá kostra příběhu jen těžko zaplňuje svět, kde zákon a pořádek nesouzní s rytířskými ideály a každý rytíř si návrat starých časů vykládá po svém. Postavy jsou hodně klišovité a třeba takový kouzelník "mnohojmen" je vysloveně otravný. Jedinou opravdu povedenou složkou je slušně odvedená animace. Celkově v celku průměrná podívaná, která brzy upadne v zapomnění. 50 % ()

Durgas

Ale áno, pre detského diváka to môže byť ďalší príjemný animák, ale mne už liezlo krkom to všadeprítomné rozprávkové klišé, z ktorého sa to nie a nie vymaniť. Ešte k tomu vykradnutý kôň z Tangled, divná hudba... Zaujímavá postava bol schyzofrenický čarodej, akurát spôsob podania mi zasa podozrivo pripomínal Gluma. V konečnom dôsledku bol zážitok z pozerania celkom príjemný, ale vyššie hodnotenie sa tomu proste dať nedá. ()

MartinezZ

Hey, lads, proč tak špatné hodnocení? Ano, graficky to není Disney (Pixar už umřel), ale příběhem, nápady a humorem to nakopává ty Disneyácko/Pixarovské srágory z posledních let do řiti až na kost - vzpomeňme na Brave! ~~~ Příběhem se toulá hrstka magorů, kteří ale mají sic předvídavý, přesto pohádkový příběh, který nenudí, není trapný a jinde okoukanými vyčpělými klišé (které tu samozřejmě jsou) si tu s noblesou takříkajíc zapaluje doutníky. Celkem zajímavé a myslím i neotřelé nápady se středověkými odkazy na dnešní svět a technologie (notebook, mobil, navigace...) a narážky na filmy včetně jejich vlastních "ohraných písniček" (např. smyčka bezpečnostní kamery nahrazená obrazem :) z toho dělá překvapivě fungující a koukatelný animák, který mě bavil. Těch narážek na mnohé další filmy je požehnaně a nevěřím, že jsem si je jen vymyslel :) (chudák Bubo tady dostal větší roli než ve vlastním ubohém pokračování Titánů). ~~~ Uznání do Španělska. Disney si může ta svoje technologicky vypiplaná auta. letadla, rebelky a další havěť strčit... ~ 3,5* ()

majo25

Nadpriemerný španielsky komedionálny 3D animák, ktorý sa môže oprieť hlavne kvalitnú animáciu a tradične zaujímavý príbeh. Spracovanie postáv (hl. hrdina, jeho družka, kúzelník, hl. záporák) má viacero trhlín a príbeh je priehrštím tradičných klišé, ktoré však čiastočne kompenzuje vtip, resp. pokusy o vtip. Hodnotenie: 60% ()

• Během produkce filmu mohla všechna oddělení, která na filmu pracovala, přijít se svým názorem a promluvit si přímo s režisérem o jakémkoliv narativním nebo vizuálním aspektu filmu. (FFilipCZ)