Justin: Jak se stát rytířem

• Španělsko

Justin y la espada del valor

Justin and the Knights of Valour

Justin, malý veľký rytier

Animovaný / Rodinný

Španělsko, 2013, 90 min

Nadpriemerný španielsky komedionálny 3D animák, ktorý sa môže oprieť hlavne kvalitnú animáciu a tradične zaujímavý príbeh. Spracovanie postáv (hl. hrdina, jeho družka, kúzelník, hl. záporák) má viacero trhlín a príbeh je priehrštím tradičných klišé, ktoré však čiastočne kompenzuje vtip, resp. pokusy o vtip. Hodnotenie: 60%(22.4.2014)

• Durgas

Ale áno, pre detského diváka to môže byť ďalší príjemný animák, ale mne už liezlo krkom to všadeprítomné rozprávkové klišé, z ktorého sa to nie a nie vymaniť. Ešte k tomu vykradnutý kôň z Tangled, divná hudba... Zaujímavá postava bol schyzofrenický čarodej, akurát spôsob podania mi zasa podozrivo pripomínal Gluma. V konečnom dôsledku bol zážitok z pozerania celkom príjemný, ale vyššie hodnotenie sa tomu proste dať nedá.(23.9.2014)

• pepa3rd

Podobná temata opravdu můžu a tak jsem se těšil na cosi na způsob Příběhu rytíře v animované a trochu střeštěnější podobě. Bohužel, dále od skutečnosti jsem být snad už nemohl. Na nápad poměrně chudá kostra příběhu jen těžko zaplňuje svět, kde zákon a pořádek nesouzní s rytířskými ideály a každý rytíř si návrat starých časů vykládá po svém. Postavy jsou hodně klišovité a třeba takový kouzelník "mnohojmen" je vysloveně otravný. Jedinou opravdu povedenou složkou je slušně odvedená animace. Celkově v celku průměrná podívaná, která brzy upadne v zapomnění. 50 %(26.2.2014)

Hrozne nudný animák. Dej je stereotypný a predvídateľný bez štipky nápadu. Humoru je tiež veľmi málo, aj keď pár vtipných scénok by sa tu našlo. Celé mi to pripadalo akési nedorobené a halabala narýchlo textovo zbúchané. Popravde, najviac som si užil grafiku, tá bola nádherná. Inak som celý film odzíval. Konečné poučenie pre deti bolo tiež slabšie. Za tri hviezdy, ale s odretými ušami. 50/100(26.3.2014)

Víceméně příjemné překvapení. Animace fajn, příběh fajn, stopáž fajn, jen mi tam občas vadil ten až moc aktuální humor. Ne, že by byl nějak špatný, ale prostě mi to tam občas dost nesedělo. Ale zase to vytahují skvěle vybraní herci na namluvení postav (hlavně Cosmo a Dance). Takových celkových 76% :)(17.2.2014)

• - Během produkce filmu mohla všechna oddělení, která na filmu pracovala, přijít se svým názorem a promluvit si přímo s režisérem o jakémkoliv narativním nebo vizuálním aspektu filmu. (FFilipCZ)

• - Film finančně podpořil Antonio Banderas. (Terva)