Justin: Jak se stát rytířem

• Španělsko

Justin y la espada del valor

Justin and the Knights of Valour

Justin, malý veľký rytier

Animovaný / Rodinný

Španělsko, 2013, 90 min

Musí se tomu nechat, že to má docela pěknou grafickou stránku, ale příběhově je to průhledné od začátku do konce. Nic moc zde nepřekvapí. Film má dost postaviček, které mohou být zábavné, ale také dost těch, které jsou spíše otravné. A mě bohužel většina z nich otravovala. Na evropský animovaný film, docela dobré, průměrné.(2.8.2017)

• pepa3rd

Podobná temata opravdu můžu a tak jsem se těšil na cosi na způsob Příběhu rytíře v animované a trochu střeštěnější podobě. Bohužel, dále od skutečnosti jsem být snad už nemohl. Na nápad poměrně chudá kostra příběhu jen těžko zaplňuje svět, kde zákon a pořádek nesouzní s rytířskými ideály a každý rytíř si návrat starých časů vykládá po svém. Postavy jsou hodně klišovité a třeba takový kouzelník "mnohojmen" je vysloveně otravný. Jedinou opravdu povedenou složkou je slušně odvedená animace. Celkově v celku průměrná podívaná, která brzy upadne v zapomnění. 50 %(26.2.2014)

• Martrix

Justin neurazí, ale také nanadchne, protože jde o podivně sterilní dílko, které výjma krokodýla Gustava nenabídne nic, co by jste už neviděli jinde. Ale problém není to, že je Justin neoriginální. Potíž je v tom, že nemá atmosféru, příběh netáhne a výjma Talie tam není postava, která vyčnívá. Přesto je snaha tvůrců sympatická a kdyby nic jiného, tak pro ten slušný vizuál si dvě hvězdy zaslouží.(1.3.2014)

nevím, je to něco mezi 2-3 hvězdama, na tomhle animáku si určitě dal někdo hodně práce s přemýšlením ale připadalo mi to jako sledovat učebnici filmování, co všechno musíme dát do kotlíků aby vznikl úspěšný film. Vtipné scénky, obecně zde jsou místa, která nemají smysl. Nerozesmějí, spíš sem si říkal jo tohle asi mělo někoho rozesmát, ale zase dvakrát to zabralo. Jinak jde o částečnou parodii na pohádky, svět, hihlandera a tak. Mladej kluk chce bohatou holku a nakonec přijde na to, že vlastně miluje krásnou vesničanku. Přitom zabije zloducha, zachrání království...(11.1.2015)

"Dyť já ani nevím, co to je kočkovací průkaz. - Je mi líto, ale tvá kočka půjde do vazby." Místo rytířů zákonodárci aneb nádherná parodie na dnešní debilní politiku a zákony (v ČR je na tohle z posledních let nejlepší Bambitka) a vůbec dnešní konzumní společnost samozřejmě zaobalená do animáku pro děti, kde místo draků lítají krokodýlové, kde místo rytířství jdete na práva se svou holkou (bacha za prvé měl přítelkyni, žádné vidíš nevěstu těsně před svatbou, za druhé holky mohly jít studovat.. wau...), kde je normální jít do středověké hospody a objednat si kebab z tresčích jater, prasečí burger a hranolky, kde už existoval kamenný notebook, kde jeden z padouchů byl naprosto skvěle přiteplený se svým krokem a pohazování brky na čepce, kde se tančí moderní tanec (trochu mit o připomnělo tento taneček z Příběhu rytíře) a v neposlední řadě, kde všecky ženské měly neskutečně výrazné a kýčovité líčení... a hlavně... oční linky. Jinak ten kůň byl boží "Pusť ty osle. Vrať to ty jelito." 3-4*(1.3.2014)

• - Během produkce filmu mohla všechna oddělení, která na filmu pracovala, přijít se svým názorem a promluvit si přímo s režisérem o jakémkoliv narativním nebo vizuálním aspektu filmu. (FFilipCZ)

• - Film finančně podpořil Antonio Banderas. (Terva)