Justin: Jak se stát rytířem

• Španělsko

Justin y la espada del valor

Justin and the Knights of Valour

Justin, malý veľký rytier

Animovaný / Rodinný

Španělsko, 2013, 90 min

Musí se tomu nechat, že to má docela pěknou grafickou stránku, ale příběhově je to průhledné od začátku do konce. Nic moc zde nepřekvapí. Film má dost postaviček, které mohou být zábavné, ale také dost těch, které jsou spíše otravné. A mě bohužel většina z nich otravovala. Na evropský animovaný film, docela dobré, průměrné.(2.8.2017)

Animovaná verze slavné parodie Heatha Ledgera Příběh rytíře, samozřejmě s odlišnostmi, které ale stojí za to. Syn advokáta s rytířskými předky nechce na práva, ale ohánět ses mečem po vzoru děda, tvrdohlavě si jde za svým, za doprovodu různě praštěných souputníků i protihráčů - a hádejte, jestli se tím rytířem stane nebo ne. Nejlepší postava je drak, pardon, krokodýl s létající technikou. Vtipné pokoukání.(6.9.2014)

• pepa3rd

Podobná temata opravdu můžu a tak jsem se těšil na cosi na způsob Příběhu rytíře v animované a trochu střeštěnější podobě. Bohužel, dále od skutečnosti jsem být snad už nemohl. Na nápad poměrně chudá kostra příběhu jen těžko zaplňuje svět, kde zákon a pořádek nesouzní s rytířskými ideály a každý rytíř si návrat starých časů vykládá po svém. Postavy jsou hodně klišovité a třeba takový kouzelník "mnohojmen" je vysloveně otravný. Jedinou opravdu povedenou složkou je slušně odvedená animace. Celkově v celku průměrná podívaná, která brzy upadne v zapomnění. 50 %(26.2.2014)

Nečekaně hodně solidní. Animace není kdoví jaká (chytře si tvůrci pomohli statickým pozadím a bohatě to stačí), ale má svůj styl. Já byl ale hlavně nadšený z témat o toho mirkodušínovství. To je rytířkost (i když jak říká Pes Clegane, takoví rytíři nejsou) jak má být. Občas to bylo i vtipné. K dokonalosti scházelo vytěžení pár témat, která byla jen lehce zmíněna (zákony vs spravedlnost a nejednoznačnost záporáka) a vyhnutí se pár trapností. Rozhodně bych ale film doporučil každému malému děcku, ať ví, co je správné a co ne.(21.3.2014)

Animace budov a scenérií byla krásná a povedená, budovy vypadaly jako opravdové. Nevadilo mi, že animace je statická. S postavičkami je to už slabší, ale jsou vyobrazeny přesně dle jejich daného charakteru. Když je někdo hajzlík, tak tak vypadá. Takže se s tím malí divaci snadno identifikují. Jsou tu dobré nápady a vtipné momenty. Není to ale zase nic převratného ani objevného. Příběh se drží dobře osvědčené klasické šablony. Všechno dobře odsejpá, není tu hluché místo. Je to ale určeno především menším divákům, kteří se z toho možná i poučí. Španělé se rozhodně neztratí. Viděna bohužel dabovaná verze. Tady ten dabing nebyl až tak dobrý.(1.3.2018)

• - Film finančně podpořil Antonio Banderas. (Terva)

• - Během produkce filmu mohla všechna oddělení, která na filmu pracovala, přijít se svým názorem a promluvit si přímo s režisérem o jakémkoliv narativním nebo vizuálním aspektu filmu. (FFilipCZ)