Justin: Jak se stát rytířem

• Španělsko

Justin y la espada del valor

Justin and the Knights of Valour

Justin, malý veľký rytier

Animovaný / Rodinný

Španělsko, 2013, 90 min

nevím, je to něco mezi 2-3 hvězdama, na tomhle animáku si určitě dal někdo hodně práce s přemýšlením ale připadalo mi to jako sledovat učebnici filmování, co všechno musíme dát do kotlíků aby vznikl úspěšný film. Vtipné scénky, obecně zde jsou místa, která nemají smysl. Nerozesmějí, spíš sem si říkal jo tohle asi mělo někoho rozesmát, ale zase dvakrát to zabralo. Jinak jde o částečnou parodii na pohádky, svět, hihlandera a tak. Mladej kluk chce bohatou holku a nakonec přijde na to, že vlastně miluje krásnou vesničanku. Přitom zabije zloducha, zachrání království...(11.1.2015)

Nadpriemerný španielsky komedionálny 3D animák, ktorý sa môže oprieť hlavne kvalitnú animáciu a tradične zaujímavý príbeh. Spracovanie postáv (hl. hrdina, jeho družka, kúzelník, hl. záporák) má viacero trhlín a príbeh je priehrštím tradičných klišé, ktoré však čiastočne kompenzuje vtip, resp. pokusy o vtip. Hodnotenie: 60%(22.4.2014)

Nečekaně hodně solidní. Animace není kdoví jaká (chytře si tvůrci pomohli statickým pozadím a bohatě to stačí), ale má svůj styl. Já byl ale hlavně nadšený z témat o toho mirkodušínovství. To je rytířkost (i když jak říká Pes Clegane, takoví rytíři nejsou) jak má být. Občas to bylo i vtipné. K dokonalosti scházelo vytěžení pár témat, která byla jen lehce zmíněna (zákony vs spravedlnost a nejednoznačnost záporáka) a vyhnutí se pár trapností. Rozhodně bych ale film doporučil každému malému děcku, ať ví, co je správné a co ne.(21.3.2014)

Víceméně příjemné překvapení. Animace fajn, příběh fajn, stopáž fajn, jen mi tam občas vadil ten až moc aktuální humor. Ne, že by byl nějak špatný, ale prostě mi to tam občas dost nesedělo. Ale zase to vytahují skvěle vybraní herci na namluvení postav (hlavně Cosmo a Dance). Takových celkových 76% :)(17.2.2014)

• Zerisska

V kině jsem byla s malým 6 letým bráškou a 7 letým bratrancem. Dětem se pohádka líbila, moc nedokázaly dát najevo jak, ale nestěžovaly si, takže účel nejspíš splnila. Ale přestože jsem i já větší dítě, jejich radost jsem z pohádky nesdílela. Od začátku do konce mi nepřišla snad ani jedna scéna vtipná a ke konci jsem už v konec vyloženě doufala. Takže pro děti nejspíš dobrý, ale dospělí se unudí.(31.3.2014)

• - Film finančně podpořil Antonio Banderas. (Terva)

• - Během produkce filmu mohla všechna oddělení, která na filmu pracovala, přijít se svým názorem a promluvit si přímo s režisérem o jakémkoliv narativním nebo vizuálním aspektu filmu. (FFilipCZ)