Justin: Jak se stát rytířem

• Španělsko

Justin y la espada del valor

Justin and the Knights of Valour

Justin, malý veľký rytier

Animovaný / Rodinný

Španělsko, 2013, 90 min

• Hapretor

Na animák dost nudné. Takové obyčejné. Vtípky vyčpělé. Hodně toho bylo natočeno, viděno a vymyšleno. Ale to není důvod pořád zkoušet být originální. I v oblasti filmu, kde je to už hodně těžké. Zde to tvůrci filmu vzdali hned ze začátku. V animovaném filmu se nemusí vůbec klást hranice fantazie. To jim asi nedošlo.(24.1.2014)

• milka

Hodně průměrný animák, který sice na evropské poměry útočí s celkem sympatickou animací, jinak ale vykrádá kde se dá. Z Na vlásku si tvůrci vypůjčili celkový styl a zcela totožného (!!!) koně, z Jak vycvičit draka zase toho létajícího aligátora či co to bylo...takhle bych prostě mohl pokračovat dlouho. Nápad žádný, příběh nudný, akce k uzívání a divák starší 12-ti let se zde vlastně ani nemá u čeho pobavit. A ani ty současné caparty téma rytířů bohužel asi moc neosloví. V tomhle případě je to vlastně asi i dobře.(22.2.2014)

Neříkám, že šlo vyloženě o špatný počin, to v žádném případě, ale chyběla tomu taková ta pověstná animácká (čti hollywoodská) jiskra, ta velkolepost. Od příběhu jsem čekala o něco málo víc, třeba větší rozbroje mezi "hodnými" a "zlými" rytíři, z toho se dalo určitě vytěžit víc. Co si budeme povídat, 3 hvězdičky jsou i tak velmi dobrým hodnocením, za které se tento animák a jeho tvůrci rozhodně nemusí stydět. :)(21.9.2013)

Nadpriemerný španielsky komedionálny 3D animák, ktorý sa môže oprieť hlavne kvalitnú animáciu a tradične zaujímavý príbeh. Spracovanie postáv (hl. hrdina, jeho družka, kúzelník, hl. záporák) má viacero trhlín a príbeh je priehrštím tradičných klišé, ktoré však čiastočne kompenzuje vtip, resp. pokusy o vtip. Hodnotenie: 60%(22.4.2014)

"Dyť já ani nevím, co to je kočkovací průkaz. - Je mi líto, ale tvá kočka půjde do vazby." Místo rytířů zákonodárci aneb nádherná parodie na dnešní debilní politiku a zákony (v ČR je na tohle z posledních let nejlepší Bambitka) a vůbec dnešní konzumní společnost samozřejmě zaobalená do animáku pro děti, kde místo draků lítají krokodýlové, kde místo rytířství jdete na práva se svou holkou (bacha za prvé měl přítelkyni, žádné vidíš nevěstu těsně před svatbou, za druhé holky mohly jít studovat.. wau...), kde je normální jít do středověké hospody a objednat si kebab z tresčích jater, prasečí burger a hranolky, kde už existoval kamenný notebook, kde jeden z padouchů byl naprosto skvěle přiteplený se svým krokem a pohazování brky na čepce, kde se tančí moderní tanec (trochu mit o připomnělo tento taneček z Příběhu rytíře) a v neposlední řadě, kde všecky ženské měly neskutečně výrazné a kýčovité líčení... a hlavně... oční linky. Jinak ten kůň byl boží "Pusť ty osle. Vrať to ty jelito." 3-4*(1.3.2014)

• - Během produkce filmu mohla všechna oddělení, která na filmu pracovala, přijít se svým názorem a promluvit si přímo s režisérem o jakémkoliv narativním nebo vizuálním aspektu filmu. (FFilipCZ)

• - Film finančně podpořil Antonio Banderas. (Terva)