Justin: Jak se stát rytířem

• Španělsko Justin y la espada del valor (více)

Justin je středověký chlapec z dobré rodiny a v království, kde žije, panuje zákon a pořádek. Osvícená královna zde zavedla spolu se svým kancléřem, Justinovým otcem, nekonečné množství předpisů a hlavním náboženstvím je byrokracie. Na věci, které se dříve řešily mečem a soubojem, je tu po ruce vyhláška či nařízení a rytíři byli z království vykázáni. Otec naplánoval Justinovi výnosnou kariéru právníka, ale Justin má úplně jiný sen: stát se rytířem. Vždyť jeho děda byl jedním z nejslavnějších a nejudatnějších. Rozhodne se odejít z domova a vydává se za dobrodružstvím, na jehož konci vidí brnění, meč a věčnou slávu. Potkává odvážnou a prostořekou dívku Taliu, zmateného kouzelníka a především starého šermíře a dvojici mnichů, kteří začnou Justina ve starobylém klášteře opravdu cvičit na opravdického rytíře.
Představa Justina jako chrabrého rytíře začíná být jen o malou trochu pravděpodobnější, když se objeví opravdová výzva. Do království se vrací Sir Heraclio, kdysi vyhnaný rytíř, se svou armádou a s touhou se pomstít a nasadit si korunu. A protože rytíři byli ve jménu pořádku vyhnáni, pochlapit se musí alespoň učedník...Justin. S chytrou a statečnou dívkou Taliou, která se Justinovi tak nějak asi začíná líbit, a s kouzelníkem, který umí do pěti počítat, ale dál už ne, stojí Justin před svým prvním velkým úkolem. Zachránit království. Naštěstí je tu ještě krokodýl Gustav. Ačkoliv starý krokodýl má být moudrý a rozvážný, Gustav má stejně jako Justin svůj sen: Chce být drakem. A mít na své straně draka a jeho leteckou podporu se může hodit. (oficiální text distributora)

Dracconnis

Výborný film, který je ale spíš víc zaměřený na menší publikum, než většina amerických snímků, i tak jsem se bavil. Sice tu bylo jen pár okamžiků, kdy jsem se srdečně rozchechtal, ale i tak. Dobrá animace, srovnatelná s americkými filmy, příběh, který mi přišel jako rozdělaný na dvě části a hlavně švihlý schyzofrenický čaroděj, který si myslí, že umí kouzlit. Jediné, co mi trošku vadilo, je minimum vtipných momentů u kterých bych se válel smíchy. I tak jde o dobrý film, který ukazuje, že ani španělští animátoři nejsou úplné nuly a mohou se rovnat těm z Ameriky. ()

Dr.Zed

Velmi slušný animovaný film nevytvořený v Hollywoodu. Vtipný a příjemný děj, který pobaví jak dospělé tak i děti. Myslím si, že Španělé měli dobrý nápad a dovedli ho ke zdárnému konci. Vizuální vzhled je bezvadný, příběh chytlaví, i když místy trošku zapletený, ale vtipný a i špetka romantiky tam je. Dlouho jsem přemýšlel, jestli dát plný počet bodů, ale nakonec jsem dal krásných 80% (Kino, 3D, dabing) Ale pěkný konkurence Hollywoodu. :-) ()

Mach Tom

Kůň co se chová jako pes a ve světě kde byl zabit zřejmě poslední drak, musí zaskakovat krokodýl s plamenometem. Chvilkami to dějově připomínalo Hvězdné války a už jsem čekal, kde zlý rytíř pronese větu "Jsem tvůj dědeček" no nestalo se, přesto film byl protkám humorem který se mi líbí a místy si člověk musí uvědomit, že je to film pro děti. Po Planetě 51 naštěstí drží standart. Takže u mě rozhodně 80% ()

rados.barus

Parádní animovaná pohádka se skvělou hudbou, která nebyla vytvořena v Hollywoodu. Zpracování postav nebylo vůbec špatné a krokodýl s plamenometem místo draka určitě nezklamal. I když je to pohádka určena především pro děti, dokázal jsem se u toho pobavit a určitě doporučuji. ()

Shadowrat

Snažil jsem se naladit na notu tohoto filmu, ale nepodařilo se. Dějově je dost chaotický, postavy mě nijak neoslovily až na schizofrenického čaroděje, který mě překvapivě pobavil. Myslím, že hodinová stopáž by filmu slušela více, děj by nebyl tak vláčný a svižnější tempo by snad dalo rychleji zapomenout na to, že jste se na to dívali. A prosím, nesrovnávejte ho s Brave, to si Brave nezaslouží. ()

Bobymovie20

Pěkná animovaná oddechovka ze španělské dílny, což je trochu nezvyklé ale o to větší překvapení a důvod se na film podívat. Má to příběh, je tam humor prostě vše co má dobrý animák mít... Přiznám se, že denně na filmy pro děti nekoukám ale tohle jsem chtěl vidět a celkem mě to potěšilo. 7/10 ()

Aresko123

Tak toto bola jednoznacne najslabsia rozpravka za poslednu dobu. Animacia nic moc, 3D nic moc, dej nic moc. Celkove slabucka rozpravka... ()

r3musko

asi by som nemal hodnotiť niečo čo som ani nedopozeral do konca. ale fakt že mám rád animáky spolu s faktom že som sa na to nevydržal pozerať hovorí za všetko ()

Laslo

Tak konečne rozprávka ktorá ma nesklamala ale skôr naopak ma prekvapila.Čakal som že to bude mať vyššie hodnotenie ale nemá...ale nenudí proste dobrá akčná rytierska jednohubka. ()

KubajsV

Slušný a nápaditý animák, který v některých částech trochu nudí publikum s tím, jak se táhne příběh. Zajimavá animace, která se španělům povedla. Celkově je příběh nápaditý, akorát nevyužívá potenciál jakéhosi dobrodružství při cestě rytíře samotného. To je škoda. Pro mě příjemné překvapení, ale bohužel s malými chybkami. 3/5 ()