Justin: Jak se stát rytířem

• Španělsko Justin y la espada del valor (více)

Justin je středověký chlapec z dobré rodiny a v království, kde žije, panuje zákon a pořádek. Osvícená královna zde zavedla spolu se svým kancléřem, Justinovým otcem, nekonečné množství předpisů a hlavním náboženstvím je byrokracie. Na věci, které se dříve řešily mečem a soubojem, je tu po ruce vyhláška či nařízení a rytíři byli z království vykázáni. Otec naplánoval Justinovi výnosnou kariéru právníka, ale Justin má úplně jiný sen: stát se rytířem. Vždyť jeho děda byl jedním z nejslavnějších a nejudatnějších. Rozhodne se odejít z domova a vydává se za dobrodružstvím, na jehož konci vidí brnění, meč a věčnou slávu. Potkává odvážnou a prostořekou dívku Taliu, zmateného kouzelníka a především starého šermíře a dvojici mnichů, kteří začnou Justina ve starobylém klášteře opravdu cvičit na opravdického rytíře.
Představa Justina jako chrabrého rytíře začíná být jen o malou trochu pravděpodobnější, když se objeví opravdová výzva. Do království se vrací Sir Heraclio, kdysi vyhnaný rytíř, se svou armádou a s touhou se pomstít a nasadit si korunu. A protože rytíři byli ve jménu pořádku vyhnáni, pochlapit se musí alespoň učedník...Justin. S chytrou a statečnou dívkou Taliou, která se Justinovi tak nějak asi začíná líbit, a s kouzelníkem, který umí do pěti počítat, ale dál už ne, stojí Justin před svým prvním velkým úkolem. Zachránit království. Naštěstí je tu ještě krokodýl Gustav. Ačkoliv starý krokodýl má být moudrý a rozvážný, Gustav má stejně jako Justin svůj sen: Chce být drakem. A mít na své straně draka a jeho leteckou podporu se může hodit. (oficiální text distributora)

Zombiepod

Pohodová oddychová rozprávka z produkcie Antonia Banderasa, ktorá neponúkne nič viac od toho, čo od nej očakávate. Uletené postavy a podarené vtipy nie sú natoľko výrazné, aby mohol Justin konkurovať animákom z dielne Pixaru či Disney, no príbeh pre najmladších je ako stvorený, a po grafickej stránke sa nedá nič vytknúť. Trochu menej vláčnosti a rozprávkového stereotypu, mohli sme mať fantastický stredoveký animák. ()

Lavinia

Animovaná verze slavné parodie Heatha Ledgera Příběh rytíře, samozřejmě s odlišnostmi, které ale stojí za to. Syn advokáta s rytířskými předky nechce na práva, ale ohánět ses mečem po vzoru děda, tvrdohlavě si jde za svým, za doprovodu různě praštěných souputníků i protihráčů - a hádejte, jestli se tím rytířem stane nebo ne. Nejlepší postava je drak, pardon, krokodýl s létající technikou. Vtipné pokoukání. ()

germiny

Víceméně příjemné překvapení. Animace fajn, příběh fajn, stopáž fajn, jen mi tam občas vadil ten až moc aktuální humor. Ne, že by byl nějak špatný, ale prostě mi to tam občas dost nesedělo. Ale zase to vytahují skvěle vybraní herci na namluvení postav (hlavně Cosmo a Dance). Takových celkových 76% :) ()

Daryl.Dixon

Průměrný animák, kde zapomenutý člen rodiny Weasleyových chce místo hůlky mávat mečem. Je to spíše pro menší děti, které se budou u vzájemného bouchání postav do hlav asi bavit, ale pro mě tam bylo těch zábavných momentů poměrně málo, takže průměr. ()

N00bz0r odpad!

Pozor! Obsahuje spoilery! To jsme to dopracovali až sem? Nerd žijící v Nerdiville, který již nechce být nerdem uteče z domova. Zajde do vyhlášené hospody kde potká nasranou barmanku (pravděpodbně mistrini kunfu a street fightingu) a schizofrenického magora, který ho zavede do výcvikového tábora pro rytíře. Zde ho (asi za 3 dny) 3 senilní dědci vycvičí na chrabrého válečníka, jemuž se (se svými 50kg a svou barmankou) podaří odrazit útok celé "armády", kterou vede nabušený stařík a jeho pravá ruka "teplý filuta". Seriozní blbost, při které se snad i to 6ti leté děcko přede mnou nudilo. Vtip 0, příběh 0, napětí 0 ()

Don Maty

Graficky snáď najkrajší animák tohto roku. Tak sympatické postavičky som nevidel snáď nikdy. Vzhľadovo sympatické. Na animákoch vždy oceňujem prostredie v ktorom sa odohráva. A toto ma dostalo. Ja ľúbim rytierov ;)...4* PS: Normálne som zvýšil hodnotenie tohto filmu o percento. Šupa!! :D ()

Alex126

Mně se to tedy moc nelíbilo. Nemluvě o podprůměrné grafice, musím hodnotit i příběh, který stojí opět za pěkný houby. Přesto všechno to však nebylo úplně špatné a ty 3 hvězdy si to zaslouží. ()

Zerisska

V kině jsem byla s malým 6 letým bráškou a 7 letým bratrancem. Dětem se pohádka líbila, moc nedokázaly dát najevo jak, ale nestěžovaly si, takže účel nejspíš splnila. Ale přestože jsem i já větší dítě, jejich radost jsem z pohádky nesdílela. Od začátku do konce mi nepřišla snad ani jedna scéna vtipná a ke konci jsem už v konec vyloženě doufala. Takže pro děti nejspíš dobrý, ale dospělí se unudí. ()

Bossi123 odpad!

Co se týče animace, myslím, že se tvůrci vyšvihli, co se týče příběhu, za mě velké zklamání. Postrádá jakoukoliv originalitu - vzpurný syn utíká z otcovského domu, aby tak unikl plánům svého "zlého" otce, který z něj chce mít právníka. Cestou za svým snem Justin prožívá nejrůznější dobrodružství. Scény, které mají být vtipné (viz scéna z krčmy s "čarodějem), jsou dle mého skutečně trapné (což však může být způsobeno tím, že je film určen pro jinou věkovou kategorii než jsem já). Do snímku jsou také vkládány rádoby nenápadně vtipy určené spíše pro dospělé publikum než pro děti, což mi přijde zbytečné. ()

Merenre

Zezačátku to nevypadá moc nadějně, ale pozděj se to docela rozjede. Kdyby se ubralo na zbytečné infantilnosti, tak by to bylo ještě mnohem lepší. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

lubica1995

Tak toto nie. Nedalo sa na to pozerať. A nie preto, že animácia nie je tak dokonale prepracovaná ako napr. Disney, ale jednoducho preto, lebo to bolo strašné. Akoby niekto videl všetky rozprávky za posledných 5 rokov a spracoval ich do jednej hodiny a pol trvajúcej nápodoby ROZPRÁVKY. Rozprávky?? Bola som veľmi sklamaná. ()

teseth

Zdařilá animace, která dojíždí na né moc promyšlený příběh, který nevím jestli chce parodovat, zesměšnit nebo se brát vážně. Místy je to vtipné, místy strašně klišoidní a občas schizofrenní, ale je to koukatelné což se o některých "super" animáčích, které vznikají každý rok čím dál víc, nedá říct. ()

Draconic

Jedno pořád ale nechápu. V takových příbězích se do hlavní role většinou zasazují ty nejubožejší existence, aby dětem dodaly naději, že každý může něco znamenat. Takže použít syna bohatého právníka v byrokratickém státě bylo trochu podivné. Jeho naříkání vyznělo jako strýček Skrblík, který je smutný, že nemá dost velký trezor pro všechny ty svoje dolary. Vždyť, kdyby šel na ty práva, tak by z něj byl bůh. No pak by ten film byl asi o ničem. Stejně tak nechápu, odkud se vzal čaroděj se zdvojenou osobností a kde se naučila servírka bojovat stejně dobře, jako vycvičený muž (a to že měla sourozence není vysvětlení) o draku nemluvě. Aspoň že padouch byl správně zlej. Daleko víc jsem se teda bavil u Lovců draků. Ale to všechno je nutné brát s rezervou zvlášť, kdy tento film pochází z národa, jehož největší příspěvek do světové kultury (podle mě) je Corrida a Antonio Banderas. ()