Sto krvavých akrů (festivalový název)

• Austrálie

Kate Croser

Scénografie:

Tony Cronin
  • Malarkey

U takových filmů, jako je Sto krvavých akrů, se dá očekávat naprosto cokoliv. Především jsem zvědavej, jestli se dočkám nekorektní zábavy, která by mě mohla bavit. Nestalo se tak a spíše jsem koukal na klasický horor plný vědomě debilních lidí, které tam postupně vraždí v neméně debilních momentech. Takže klasika. Viděno na základě Challenge Tour 2015(17.4.2015)

Sedlaci z Australie ma potesili a ich hnojivo, ktore potrebovalo nevyhnutelny draslik ma tiez pobavil:) Film mal krasny spad a nic nebolo prehnane v hektolitroch krvi. Podivne duo bratov a este podivnejsia teticka, ktora nemala zabrany si to uzivat s jednym z nich bolo nechutne, aj ked to moc neukazovali. Ale len pri tom zmieneni, ako si to uzivali je dost nechutne. Gore zaberom tiez neuniklo nic a pomletie tela vo velkom mlynceku bol tiez ponuknuty priestor a ked sa ho este niekto pokusa zachranit od pohromy bolo komicke. Hlavne v tej chvili, ked uz zo samotneho tela len zostali iba nohy upevnene v remenoch. Vo filme tych hororovych scen neni vela, skor to zachranovalo dobre zakomponovane dobrodruzstvo okolo mladych typkov, ktorym islo hlavne o samotny zivot, ktory im visel na vlasku. Este ked sa do toho zamiesali drogy u jedneho typka, tak je o zabavu postarane v podobe lovu na cloveka. Vsetko to pekne prebiehalo do zaverecneho finale, kde aj po ubehnuti tituliek ukazali taku miniscenku, ze na zachranu neni predurceno, aby sa tak stalo. Australsky hororik ma tie svoje spravne gule a jeho scenar bol vkusne zaranzovany a nenudil ma. Bolo vidiet, ze to bola dobre odvedena praca, ktora ma u mna pozitivne hodnotenie.(11.4.2014)

• S.Quentin QUALE

Bohužel, těch pár úsměvů. které mi tihle dva trefení zemědělci na xichtě vykouzili, a pár slušných gore efektů stačí tak na ty dvě hvězdy. Škoda, film začal poměrně dobře, ale v dalším průběhu mě skoro přestal zajímat, aby pak skončil (co já vím proč) úplně překrouceně. Typově je to opravdu něco jako Tucker&Dale, ale kvalitativně zůstávají Akry stěží na dohled...49%(30.6.2013)

Presne takto si prestavujem hororovú komédiu,tu je presne vyvážený pomer komédia horor ani jedného nie je viac ani menej.Krvavé,svižne a veľmi zábavné.Drsné hlášky,drsný hrdina ktorému sa to drsne vymklo z pod kontroly a začne drsne všetkých zabíjať.Z hereckého obsadenia musím vyzdvihnúť drsného vidláka A.Sampsona,ktorý to uhral s prehľadom a A.McGahan ktorej tato rola veľmi pristala ale aj všetci ostatný boli dobrý.(9.4.2014)

Už bych se opakoval, že jsou Australáci současným králem hororu, ale i Sto krvavoučkých akrů to zas a znova jenom potvrzuje. Přísady jsou tradiční- skvělý prostředí australskýho vidlákova, sympatičtí záporáci (tady ta dvojka, to jsou bratříčci k pohledání), no a skvělá redneck mjůzika, nevím, někdy mi asi stačí málo, abych se vrchovatě pobavil. A nejnechutnější scéna? Orální sex, definitely :-)(30.5.2016)

• - Filmovalo sa v okolí mesta Adelaide, ktoré je hlavným a najľudnatejším mestom štátu Južná Austrália. (MikaelSVK)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna krátka scéna. (MikaelSVK)