Sto krvavých akrů (festivalový název)

• Austrálie

100 Bloody Acres

Horor / Komedie

Austrálie, 2012, 91 min

John Brawley

Kate Croser

Scénografie:

Tony Cronin

Spíše zklamání. Těšil jsem se. Nakonec jsem dostal hodně slušné řemeslo, které u mě ale nefungovalo moc ani jako komedie a ani jako horor. Líbilo se mi chování postav který se chovaly naprosto idiotsky ale záměrně, i pár gore scén bylo slušných, ale film ve mě nic nezanechal jsem jsem na konci pokrčil ramenama a pustil si jinej film. Slušně natočené ale o ničem. Hodně slabé 3*.(30.3.2018)

Sedlaci z Australie ma potesili a ich hnojivo, ktore potrebovalo nevyhnutelny draslik ma tiez pobavil:) Film mal krasny spad a nic nebolo prehnane v hektolitroch krvi. Podivne duo bratov a este podivnejsia teticka, ktora nemala zabrany si to uzivat s jednym z nich bolo nechutne, aj ked to moc neukazovali. Ale len pri tom zmieneni, ako si to uzivali je dost nechutne. Gore zaberom tiez neuniklo nic a pomletie tela vo velkom mlynceku bol tiez ponuknuty priestor a ked sa ho este niekto pokusa zachranit od pohromy bolo komicke. Hlavne v tej chvili, ked uz zo samotneho tela len zostali iba nohy upevnene v remenoch. Vo filme tych hororovych scen neni vela, skor to zachranovalo dobre zakomponovane dobrodruzstvo okolo mladych typkov, ktorym islo hlavne o samotny zivot, ktory im visel na vlasku. Este ked sa do toho zamiesali drogy u jedneho typka, tak je o zabavu postarane v podobe lovu na cloveka. Vsetko to pekne prebiehalo do zaverecneho finale, kde aj po ubehnuti tituliek ukazali taku miniscenku, ze na zachranu neni predurceno, aby sa tak stalo. Australsky hororik ma tie svoje spravne gule a jeho scenar bol vkusne zaranzovany a nenudil ma. Bolo vidiet, ze to bola dobre odvedena praca, ktora ma u mna pozitivne hodnotenie.(11.4.2014)

• kinghome

Pár buranů, co se snaží podnikat a moc jim to nejde. Jak málo stačí k tomu, aby se někdo rozhodl natočit film. Vykrádačka Tuckera a Daleho, která nepřináší nic novýho a po chvíli začne nudit. Škoda hlavních postav který jsou na pěst a všechny jsou hrozně debilní, nesympatický s vůbec mě nebavili a chtěl jsem, aby všichni umřeli, teda až na sfetovanýho chlápka, kterýmu jsem se párkrát zasmál, jinak to bylo o ničem. Jestli se budete v sobotu večer hodně nudit a nebudete mít jinou komedii, na kterou se koukat, tak jděte radši spát, protože tohle za to nestojí.(5.4.2014)

Presne takto si prestavujem hororovú komédiu,tu je presne vyvážený pomer komédia horor ani jedného nie je viac ani menej.Krvavé,svižne a veľmi zábavné.Drsné hlášky,drsný hrdina ktorému sa to drsne vymklo z pod kontroly a začne drsne všetkých zabíjať.Z hereckého obsadenia musím vyzdvihnúť drsného vidláka A.Sampsona,ktorý to uhral s prehľadom a A.McGahan ktorej tato rola veľmi pristala ale aj všetci ostatný boli dobrý.(9.4.2014)

Už bych se opakoval, že jsou Australáci současným králem hororu, ale i Sto krvavoučkých akrů to zas a znova jenom potvrzuje. Přísady jsou tradiční- skvělý prostředí australskýho vidlákova, sympatičtí záporáci (tady ta dvojka, to jsou bratříčci k pohledání), no a skvělá redneck mjůzika, nevím, někdy mi asi stačí málo, abych se vrchovatě pobavil. A nejnechutnější scéna? Orální sex, definitely :-)(30.5.2016)

• - Filmovalo sa v okolí mesta Adelaide, ktoré je hlavným a najľudnatejším mestom štátu Južná Austrália. (MikaelSVK)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna krátka scéna. (MikaelSVK)