Sto krvavých akrů (festivalový název)

• Austrálie

Kate Croser

Scénografie:

Tony Cronin
  • *CARNIFEX*

Trojici priateľov Sophie, Wes a James sa po ceste na koncert pokazí auto. Snažia sa ho opraviť, ale akosi sa im to nedarí. Po krátkej chvíli okolo prechádza sedliacky "típek" s menšou dodávkou, ktorého poprosia o odvoz. Spočiatku váhavý mladík nakoniec prikývne, no Wes a James musia sedieť v zadnej časti návesu. Keď sa už konečne zdá, že sa na partiu usmialo šťastie, nečakane v dodávke nachádzajú mŕtvolu muža. Komu to trojica vlastne nastúpila do auta? Je to brutálny vrah, alebo je pravda "trošku" komplikovanejšia? Pomerne dosť som sa na tento snímok tešil. Sľuboval som si podobný zážitok ako pri "Tucker and Dale vs Evil". Bohužiaľ. Tento film nedokáže spomínanému snímku konkurovať ničím. Ani vtipom, ani hororovými prvkami. Dokonca musím povedať, že som sa miestami dosť nudil. Za pozornosť stojí jedna gore scéna a dva, tri pekné zábery. Veľmi málo vzhľadom na veľké očakávanie. Záver dramatoticko, patetický. P.S., počkajte si na poslednú scénu po krátkych titulkách :) - 50%.(24.11.2013)

Australskou tvorbu mám docela rád, zvláště když v ní figuruje jméno John Jarratt. Ten si zde sice odskočil ještě před natočením Wolf Creek 2, ale jen co se vedlejší role týče a moc se před kamerou neohřál. Což bylo sice mírné zklamání, ale co se dalo dělat. Musíme si tak vystačit s dvojicí buranských bratrů, kteří moc charismatu nepobrali, o to víc však hodlají prorazit ve výnosném byznysu s organickým hnojivem. A jelikož se jedná o černou komedii, byla nám slibována řada humorných situací okořeněných o trochu té krve a gore. Jenže i po této stránce nakonec tak nějak ostrouháme. Dojde sice na několik brutálnějších scén, ale žádná jatka nečekejte. Tento kousek je totiž průměrný po všech stránkách a to doslova. Jak co se hereckých výkonů a obsazení týče, tak i kvality humoru, morbidity, ujetosti a gore. Nenáročný divák by se však pobavit mohl. Hlavně žádná velká očekávání! Je však potřeba rovněž říci, že nudit se u toho taky moc nebudete, protože tvůrci si pro nás připravili i několik opravdu peprných momentek a „light“ nechutností.(12.7.2020)

• Malarkey

U takových filmů, jako je Sto krvavých akrů, se dá očekávat naprosto cokoliv. Především jsem zvědavej, jestli se dočkám nekorektní zábavy, která by mě mohla bavit. Nestalo se tak a spíše jsem koukal na klasický horor plný vědomě debilních lidí, které tam postupně vraždí v neméně debilních momentech. Takže klasika. Viděno na základě Challenge Tour 2015(17.4.2015)

Tak skvělý námět, a tak pohnojený. Bratři Morganovi produkují hnojivo, po němž je obří úroda. Stačilo jednou přidat tělo z automobilové havárie, a tajný recept byl na světě. A což teprve, když semelete těla živá! Čím více se budou mrskat, tím více budou žlázy pracovat. A výsledek? Takové množství draslíku, jakému žádná plodina neodolá. Bohužel je ale tahle černá komedie z větší části utahaná nuda, jako by vše zpomalovalo žhavé australské slunce. Celkově 2*, jednu ale přihodím za poslední čtvrthodinu, kdy se konečně vše rozjelo. Kufr auta plný živých mrtvých,useknutá ruka v hubě psa, palné zbraně, rýč a sekáček na maso, jedna mrtvola, druhá, třetí a šťavnatá potitulková scéna. Pravda, drtička na těla nezahálí, ovšem gore mohlo být výživnější. A je fajn, že sex zůstal tentokrát z větší části mimo kameru, jelikož co si budeme povídat, Nancy už měla nejlepší léta za sebou...(18.5.2020)

Presne takto si prestavujem hororovú komédiu,tu je presne vyvážený pomer komédia horor ani jedného nie je viac ani menej.Krvavé,svižne a veľmi zábavné.Drsné hlášky,drsný hrdina ktorému sa to drsne vymklo z pod kontroly a začne drsne všetkých zabíjať.Z hereckého obsadenia musím vyzdvihnúť drsného vidláka A.Sampsona,ktorý to uhral s prehľadom a A.McGahan ktorej tato rola veľmi pristala ale aj všetci ostatný boli dobrý.(9.4.2014)

• - Filmovalo sa v okolí mesta Adelaide, ktoré je hlavným a najľudnatejším mestom štátu Južná Austrália. (MikaelSVK)

• - Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna krátka scéna. (MikaelSVK)