Reklama

Reklama

Proutníci

  • Česko Swingers (více)
Trailer 2

VOD (1)

Komedie o svobodných, nezaměstnaných hercích žijících v zapadlé části Hollywoodu během 90. let, kdy se na scénu vrací swing. Mike touží po lásce, a tak se jeho kamarád rozhodne udělat všechno proto, aby ho vtáhnul zpátky do víru života. Komedie o pěti dvacátnících, kteří se snaží popasovat se záhadami života a ženami, se odehrává v zapadlých uličkách Hollywoodu a tamních skrytých klubech během devadesátých let minulého století. Je to příběh vyprávěný jazykem "koktejlového národa", dospívajících dvacátníků a vyznavačů retro swingu - tanečního hnutí, které vzalo Hollywood útokem a začíná strhávat celý národ. Mike je na dně, protože před půl rokem nechal svou přítelkyni v New Yorku a s vidinou lepšího hereckého uplatnění se přestěhoval do Hollywoodu, kde však našel jen samotu a smutek. Od té doby se Mike zmítá mezi zoufalou nadějí na návrat staré lásky a ještě zoufalejší snahou začít nanovo. Ale toho už má Mikeův kámoš Trent i ostatní proutníci z jeho party až po krk. Je na čase vtáhnout Mikea zpátky do víru života! (Cinemax)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (54)

zelvicka. 

všechny recenze uživatele

Hrozně tápu mezi 3 a 4 hvězdičkami. Na film jsem koukal po částech (časové vytížení) a některý scény tak čišely trapností, že jsem měl zavřený oči. Spíš ale proto, že jsem se v tom kolikrát viděl a mozek připomene okamžiky, kdy jsme si s Mikem byli až příliš podobní. Nicméně ty scény mělý být trapný, zahanbující, charaktery otravný a zároveň uvěřitelný a svým způsobem sympatický - věřím, že to všechno byl záměr. Výsledkem je pro mě pak lehce utahaná komedie, která se nesnaží trhat bránici každých 5 minut absurdními hláškami a událostmi, ale v závěru pak pobaví nenucenou absurditou života, o jejíž pravdivost se herci postarali na jedničku. Tak a teď tomu ty 4 hvězdičky dát musím. ()

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Zážitek seslaný "Americkým nezávislým létem". Kluk, který právě dostal kopačky a kamarádi, kteří se cítí být nanejvýš fundovaní ho vytáhnout z deprese, vymetají bary a mejdany, podniknou i výlet do Las Vegas, kde si jak jinak než s prázdnými kapsami hrají na něco, co nejsou a rozumují o věcech, o kterých nemají páru. Jon Favreau v roli citlivého zoufalce hraje jako by nevnímal kameru a jeho frustrace byly skutečné. ()

Reklama

Lopic 

všechny recenze uživatele

Pokud se chete potkat s totálním zoufalcem, Mike je ta správná volba. Ať už je kdekoliv, pořád myslí na svojí bejvalku, scéna se záznamníkem byla zářným příkladem. V momentech, kdy byl v baru s kámoši, sem ho moc dobře chápal. Vincu Vaughnovi role perfektně sedla a jeho postava byla super protiváhou Mika. No a Heather Graham byla moc milá a i kvůli ní se mi konec hodně líbil. " Who's that? I don't know, man." ()

Klajnik 

všechny recenze uživatele

Z těch raným Limanových filmů je GO možná přístupnějším, ale rozhodně horším filmem, protože nemá žádnou výpovědní hodnotu a na bázi entertainmentu též nefunguje. Swingers jsou filmem o zoufalým muži, kterému se nedaří, nedokáže se vzpamatovat z rozchodu a proto ze sebe v mnoha případech dělá šaška. K tomu se váže trapnost, jenž je v mnoha scénách přítomná a dělá podívanou trochu nepříjemnou. Kvůli tomu nebudu film srážet. Ta trapnost dává smysl a silně se váže k tomu, o čem film vypovídá. Není to ten druh trapnosti, který divák s trochou vkusu cítí u sledávání nevkusných komedií (viz: Dítě Bridget Jonesové, Why Him?...) Swingers však byli konceptováni jako malý konverzační film, což na 2/5 stačí. Stále je to však nepříliš uspokojivej film, kterej potenciál tématu rozchodu a sebezotavování nevytěžil tak, aby snímek mohl být působivější záležitostí. ()

pepo 

všechny recenze uživatele

Asi prvy Limanov film, ktory ma nenastval znicenym potencialom (aj ked si viem predstavit, ze Smith by z toho vytlkol este viac). Sled krutych (a s odstupom casu vtipnych) zivotnych pravd podavavanych uprimne a bez sentimentu. Herci super, atmosfera tiez. Akurat ta citacia Tarantina posobi ako past na oko. Finale krasne odpozorovane zo zivota. Som rad, ze nie som jediny, kto si tym presiel. 8/10 ()

Galerie (13)

Zajímavosti (5)

  • V dialogu o videohře si hrdinové stěžují na absenci krvácení hráčů a hokejových bitek, ovšem hra, kterou hrají, "NHLPA Hockey 93", obsahuje krvácení i bitky. Obojí bylo odstraněno v další verzi "NHL 94", o které vedou dialog, přestože hrají verzi předcházející. (Castrator)
  • Skóre videohry se nelogicky zvyšuje a snižuje. (Castrator)

Reklama

Reklama