Proutníci

Trailer 1

Komedie o svobodných, nezaměstnaných hercích žijících v zapadlé části Hollywoodu během 90. let, kdy se na scénu vrací swing. Mike touží po lásce, a tak se jeho kamarád rozhodne udělat všechno proto, aby ho vtáhnul zpátky do víru života. Komedie o pěti dvacátnících, kteří se snaží popasovat se záhadami života a ženami, se odehrává v zapadlých uličkách Hollywoodu a tamních skrytých klubech během devadesátých let minulého století. Je to příběh vyprávěný jazykem "koktejlového národa", dospívajících dvacátníků a vyznavačů retro swingu - tanečního hnutí, které vzalo Hollywood útokem a začíná strhávat celý národ. Mike je na dně, protože před půl rokem nechal svou přítelkyni v New Yorku a s vidinou lepšího hereckého uplatnění se přestěhoval do Hollywoodu, kde však našel jen samotu a smutek. Od té doby se Mike zmítá mezi zoufalou nadějí na návrat staré lásky a ještě zoufalejší snahou začít nanovo. Ale toho už má Mikeův kámoš Trent i ostatní proutníci z jeho party až po krk. Je na čase vtáhnout Mikea zpátky do víru života! (Cinemax)

Trailer 1

Isherwood

Zvláštní rychlé tempo, jenž je režiséru Dougu Limanovi vlastní, se zpočátku do koncepce příběhu o hledání ztracené lásky dvakrát nehodí. Jenomže atmosféra rozjetých barových párty, v nichž se za pomoci „soucituplných“ kamarádů rozhodne hlavní hrdina utápět svůj smutek, se nedá zastavit a tak můžeme jenom sledovat, jak děj začne rychle odsýpat (i když je pravda, že při závěrečném zamyšlení se toho zas tak moc nestalo), herci začnou „řádit“ – Vince Vaughn asi ukecané týpky se sklenkou v ruce rád, a divák je naplno vcucnut do filmu, za což můžeme poděkovat jenom režisérovi. Ruční kamera (sám Liman), rychlý střih a dobré vedení scén, kterým však chybělo trochu více vypointovanosti, a sto minut uběhne v příjemném tempu. Je opravdu zvláštní, že o lásce se dá vyprávět i bez romantické sladkobolnosti. PS: A až po jisté životní zkušenosti je možno plně docenit toto skvostné dílo! ()

Faye

Vychutnat si trochu té životní marnosti se zoufalým kamarádem má jistě své kouzlo, ale vytáhnout z deprese takového nešťastníka, jako je Mike to je vážně o zdraví.Vláčet za zábavou člověka, který si myslí ..že nic nemá, že si nic nemůže dovolit ..nikdo ho nemá rád a na potkání vypráví o své nešťastné lásce. Naprosto dokonalá byla pro mě scénka, kdy Mike balí přes záznamník holku. Připomene se ..píp; znovu se připomene..píp; nechá na sebe telefonní číslopíp; svěří se s nešťastnou láskou..píp; požádá o rozhovor..píp; a rozejde sepíp. ()

kleopatra

Zážitek seslaný "Americkým nezávislým létem". Kluk, který právě dostal kopačky a kamarádi, kteří se cítí být nanejvýš fundovaní ho vytáhnout z deprese, vymetají bary a mejdany, podniknou i výlet do Las Vegas, kde si jak jinak než s prázdnými kapsami hrají na něco, co nejsou a rozumují o věcech, o kterých nemají páru. Jon Favreau v roli citlivého zoufalce hraje jako by nevnímal kameru a jeho frustrace byly skutečné. ()

H34D

Sympatická nezávislá tvorba, která příjemně balancuje mezi lehkou mládežnickou komedií a věrohodnou tragikomedií jako vystřiženou ze života. S pojmem "komedie" však přeci jen s mírou, humorných scén je poskrovnu (vede záznamník) a přímo na čisté pobavení, nebo rozveselení Swingers moc neposoulží, ať se o to veselá kopa Vince vaughn snaží jakkoliv... Doug Liman se příliš neblýsknul, jeho režie je obyčejná a průměrná a tak se Proutníci i přes určitou (ne zas příliš velkou) životní výpověď zdají poměrně splachovací. Takže, jak jsem řekl, balance snímku je zachována, ale na obě strany vah bych přiložil více. 6/10 ()

Xmilden

Prvotina od režiséra, který má na svém kontě pecky jako Bourne nebo Na hraně zítřka. Kdo by ovšem čekal akční nářez, byl by hodně zklamán. Tady se totiž řeší jak je těžký rozchod po 6 letech. Tou chodící hromádkou neštěstí je Jon Favreau. Průvodce světem, kde se balí holky mu dělá Vince Vaughn. Nejlepší scénou pro mě bude volání Nikky o půl 3 ráno chvilku po tom co náš hrdina zinkasoval u baru číslo. A hlavně následné otázky ostatních jestli už dotyčné zavolal. Zjišťuju že spoustu poměrně fajn devadesátkových filmů mě minulo a to zřejmě z důvodu že se v nich vůbec nestřílí. PS: Hraje se zde tuším, že NHL 93, které jsem kdysi hrozně rád pařil. 70% ()

• Skóre videohry se nelogicky zvyšuje a snižuje. (Castrator)
  • V dialogu o videohře si hrdinové stěžují na absenci krvácení hráčů a hokejových bitek, ovšem hra, kterou hrají, "NHLPA Hockey 93", obsahuje krvácení i bitky. Obojí bylo odstraněno v další verzi "NHL 94", o které vedou dialog, přestože hrají verzi předcházející. (Castrator)