Roky ve vězení mu mohou vyvážit už jen ukradené diamanty, ale podsvětí nezapomíná... „V kapse mám 1000 franků, na sobě šaty starý deset let, ale něco mi říká, že mám vydržet..." říká hlavní hrdina filmu Bojovník Jacques Darnay, kterému soud vyměřil patnáct let za přepadení klenotnictví, při kterém byl majitel zabit a zmizely diamanty v hodnotě čtyř milionů franků. Darnay je propuštěn předčasně, protože policie doufá, že ji dovede k ukradeným diamantům. Jediný, kdo byl tehdy zatčen, byl Darnay a policie tuší, podsvětí to ví, že on nevraždil. Nicméně diamanty chtějí všichni. (Česká televize)

PTuranyi

Príbeh jedného lúpežného prepadnutia aj keď sa vo filme o ňom dozvedáme len retrospektívne. Plody tejto udalosti však všetci aktéri žnú až teraz, keď je ten ktorý ukryl diamanty prepustený z väzenia. Alain Delon využíva svoj šarm dokonale jeho hlavný hrdina je tvrdý chlapík, ktorý sa nenechá len tak obrať o plody svojej práce.  A krásne ženy mu podliehajú bez veľkej námahy. Opäť cítiť francúzsku striedmosť a režisér sa nevyžíva v akčných scénach za každú cenu. Všetko prebieha uvážlivo a s náležitou atmosférou. 70% ()

gizi

První polovina je sice takový vláčnější rozjezd, ale v druhé části se to jen lepší. Nechybí drsné scény, špetka humoru, skvělý komisař "Colombo", trocha pěkných nahých dívčích těl a hlavně tomu chybí americké přehnanosti. Zkrátka evropská krimi klasika. Jen ta délka by se dala trochu zkrátit. 75%. ()

Johgas

Jako velkou příznivkyni A.D. mě to zklamalo. Takové mi to přišlo - až neuvěřitelně naivní, jednoduché a hlavně na mě to neúčinkovalo. Scénka s kopáním hrobu dobrá, asi nejlepší z filmu. Ženy krásné, to si A.D. vybral dobře, ale zase mi to teda přišlo jako trochu navíc. A oficiální text distributora - to je jako normální prozradit zápletku? Naštěstí jsem ho nečetla, kdybych četla, tak jsem sledování filmu v půlce vzdala, protože by vás nic nepřekvapilo. ()

tata22

Překvapivě slušná detektivka s Delonem. Moc ho nemusím ale faktem je, že hrát umí. Takové filmy ze staré školy, které si na nic nehrají a představují jen slušné a poctivé řemeslo mám rád. Jen víc takových... ()

Pignon

Na klasické Delonovské klišé to bylo vlastně dost dobré. Taková milá nostalgie. Ten bush, který měla Anne mezi nohama, mi nedává spát. ()

Cesty timem

Byly tu 4* ode mne a hle. Po xtém shlédnutí a stále bavilo, tak nemohu jinak a přidávám pátou. No japabyne za hudbu, nádhernou mladou Anne Parillaud, za to, že AD ta role sedne jako pr na hr a to jeho charisma zužitkované na maximum... ()

jan152

Filmu je 32 let, tak budu trochu shovívavý. Odpustím tolik šťastných náhod a prozradím, že největší radost jsem měl ze šťastného konce a ze sladkého připomenutí, že tehdy nosila děvčata bobra a nebyla celá potetovaná jak omalovánky. ()

PORTER44

Průměrná krimi s Delonem který se vrací s vězení aby si vyzvedl svoji kořist z loupeže za kterou seděl jenže v patách má jak gangstery tak komisaře,občas se objeví přestřelka a rvačka ,takže docela dobrá podívaná. ()

andy60

Typická "delonovka" - šarmantní propuštěný vězeň, který si chce vyzvednout diamanty ukryté při poslední loupeži. Zájemců je ovšem víc a tak o mrtvoly není nouze. Stejné je to s milenkami - tu nejhezčí si nechal na konec (Anne Perillaud). Nic převratného se nekoná, ale kdo chce 2 hodiny napínavé podívané, neměl by být zklamán. ()

rebel2009

Zachraňte bobry!!! Klasická francouzská nekorektní kriminálka, která by v dnešní hyperkoretni době neměla šanci na vznik, je tam vše, násilí, sexismus, porno i zápletka. ()

randalll

Delonovka a oddychovka. Na tu dobu klasika. Trošku větší šmrnc by filmu slušel, nicméně musím uznat, že se to vcelku dalo. ()

supg

Krásné ženy a hudba a k tomu Delon se svým standardním výkonem. Slušná krimi, která má už dnes po 40r trochu občas směšné dialogy. Možná, kdyby nebyl tak lehce předvídatelny zrádce, dal bych 4. ()

milos.bradik

Nemám rád filmy, kde jsou hlavními hrdiny zločinci, gangsteři nebo vrazi a měli by budit naše sympatie. Přesto existují výjimky jako Butch Cassidy a Sundance Kid nebo Podraz. Tento film mezi ty výjimky nepatří i když má dobrou atmosféru, Delon hraje svůj standard a jsou tam i krásné ženy. Takže u mne má tento film 50 %. ()

Portyc

Krásná francouzská vzpomínka na dobu, kdy svět byl ještě v pořádku. Holky nosily bobra a nenosily podprsenku a nebyly pokérovaný od hlavy k patě. Chlapy a ženský se rozlišovaly jen podle toho, co mají mezi nohama a nebylo nic mezi tím. V hospodách a restauracích se smělo kouřit. Francouzská a italská auta byla krásná, spolehlivá a měla karburátor. K tomu výborná hudba. Jeden z nejlepších filmů s Delonem. ()