Tony Arzenta

• Itálie Tony Arzenta (více)

Rozhodnutí mafiánského nájemného vraha Tonyho Arzenty (Alain Delon) pověsit kvůli rodině svou práci na hřebík má za následek krvavou tragédii. Šéfové se totiž pokusí přivést zabijáka k rozumu tím, že brutálně zavraždí jeho manželku a dítě. Tony Arzenta (Alain Delon) je víc než jen obyčejný nájemný vrah. Je to jeden z nejlepších profesionálních zabijáků, jaké má mafie ve svých řadách. Ta si cení hlavně jeho výjimečných schopností, odvahy i neochvějné loajality. Tony se však jednoho dne rozhodne se svou prací seknout. Chce začít nový život, trávit víc času s milovanou ženou a synem, kterého zbožňuje nade vše. Mafie si ale nemůže dovolit nechat Tonyho odejít. Ví toho příliš mnoho. A nyní ohrožuje její bezpečnost. Jediný způsob, jak by se mohl z osidel mafie dostat, je nohama napřed... (Cinemax)

crjules

Tady mi prislo, ze si Italove chteli natocit gangsterku podle kolegu Francouzu.Jenze.. obsazeni Delona jim samo o sobe dobry film neudela. Takze z ucty k Alainovi *** ()

bravo1

Delon sám v souboji s béčkovou režií, scénářem, herci (u rozhovorů těch Taliánů člověk usínal - a že jich tam bylo) a hudebním doprovodem (docela často jsem měl pocit, že hudební doprovod byl složen pro úplně jiný film). V tomto dramatu když padne rána, připravte se na stejný zvuk, jak když padne rána v komedii s Budem Spencerem (zřejmě došlo k zapůjčení zvuků), při automobilové honičce je záběr hluboko pod kapotu káry, kterou řídí Delon, asi aby bylo ukázáno, jaká je to poctivá italská práce... ()

Muf911

Taková stará klasika, kterou jsem nikdy před tím neviděl. Děj byl podle typické šablony a nepřekvapilo nic, co bych neviděl ve spoustě jiných filmů. Ale mělo to svoji zvláštní náladu a poezii, občas docela dobré honičky, cestovalo se přes kus Evropy a hudba byla taky docela příhodná. ()

Winster

Zajimavy film, ktery ale pusobí tak nějak levne/divne. Ale Delon opět hraje jako o zivot, takze se na film da koukat celou dobu. ()

vito_s

Automobilové honičky na jedničku, Alain Delon taky, včetně typického "delonovského konce filmu", k tomu skvělá pulsující 70tková hudba Gianniho Ferria, syrové násilí, zkrátka typ filmu, který se už dnes nevidí (hlavně co do úrovně zpracování). ()

Choucas

Výborná věc, nedá se hodnotit jinak než 5 hvězdičkami. Delon v nejlepší formě, zcela odlišné od Delonovi klasiky , přesto to opravdu stojí za to. V této formě mne Delon zaujal ještě více než normálně.Námět je více než tradiční pro tento žánr, ale forma podání je velmi nekompromisní, často z toho jde až mráz po zádech když vidíte ty hromady mrtvejch, to promyšlený zabíjení - atmosféra je vskutku skvělá. Delonova chladnost při zabíjení je prostě fenomenální, Naprosto brilantní jsou automobilové honičky, v krásných autech. Jeden z nejlepších Delonových filmů, neprávem opomíjený. Hodnotit ani nelze jinak. ()

Scott67

Šéfové se pokusí přivést zabijáka k rozumu tím, že brutálně zavraždí jeho manželku a dítě? Kdo napsal do popisku filmu tento nesmysl? Ti se tak vůbec nerozhodli. Rozhodli se ho oddělat. To, že v tom autě vybuchla jeho rodina, byl důsledek nešťastné shody okolností. Kdo ten film viděl, tak nemůže takovou blbost napsat. Jinak klasická sedmdesátková záležitost. Přehlídka dobových designových interiérů. Taky ukázka toho, že nebylo třeba potoků krve, když chtěl člověk natočit gangsterku. Sešrotování Fiatu 600 s kamarádem hlavního hrdiny uvnitř, bez jediné kapky krve je toho důkazem. Scéna je velmi působivá i bez toho. Honička s auty jedna z nejlepších. Konec nevyhnutelný. Prostě dobré. ()

gggggg

Slušné mafiánske krimi, ktoré ale zďaleka nebolo tak napínavé, ako by sa mohlo zdať. Film bol zdĺhavý, chýbal mu nejaký dejový zvrat a tiež nejaké poriadne vyvrcholenie na konci. ()