Jsem nesmělý, ale léčím se

• Francie Je suis timide... mais je me soigne (více)

Pierre Richard jako muž, který kvůli lásce překoná nejen sám sebe... Pierre je vrchním pokladníkem v hotelu ve Vichy. Odjakživa bojácný, plachý a nesmělý muž, který nedokáže nikomu říct ne. Když se však jednoho dne srazí s krásnou Agnes, vášnivě se do ní zamiluje. Od té doby sní jenom o ní, ale v cestě mu stojí především jeho nesmělost. Pomáhá mu „zkušený“ Aldo, který se stává jeho soukromým učitelem v získávání ženských srdcí a sebevědomí. Protože ženy mají nejraději smělé a odvážné muže. Pierre se neváhá zaměstnat v hotelu, kde je Agnes hostem. Umývá nádobí a je ochoten udělat cokoliv, aby si ho jeho milovaná Agnes všimla. (Česká televize)

Tamdydam

No... nechtělo by to přece jenom taky trochu jiného, než jen situačního humoru? A vůbec, co je to za chlapa ten kudrnatej blonďák?...Ne, vážně, české pojetí Pierra Richarda a Pierra Richarda v originálním znění, to jsou dva úpně rozdílní lidé. A nějak jsem si na to nemohl po celou dobu zvyknout. Ale k filmu. Přišel mi vskutku až příliš banální. Jako nenáročná oddychovka ( něco ve stylu Jáchyme, hoď ho do stroje ) to má sice něco do sebe, ale když už, tak raději v českém pojetí, na nějž jsem ( pravděpodobně nejen já ) přecejen už zvyklý ()

kyLuke

Jedna z těch absolutně nejlepších komedií s Pierre Richardem. U této bláznoviny máte nutkavou potřebu smát se každých pět minut, nebo každému gagu, který zde dokonalý Richard předvede. Rozhodně jeden z vrcholů jeho kariéry, ve které předvedl, že může být nejen skvělý herec, ale i talentovaný scénárista a režisér. Výborné! ()

Spectacle

Jedna z nejlepších komedií, kterou Pierre Richard v 70.letech natočil. Některé vtipy ani po letech a x-tém zhlédnutí neztratily šmrnc, přičemž lví podíl na tom má "nahravač" Aldo Maccione. Pro mě klasika! ()

Pitryx

Už se u toho neřehoním tak, jako kdysi, ale přesto je to stále ta stará dobrá komedie, bez vulgarit a drog. Na svou dobu skvělý kousek a před dvaceti lety bych hodnocení jistě zvýšil. Aldo Maccione se zde projevil, jako plnohodnotný partner slavnějšího Pierre Richarda. 8544/8700///*** a půl ()

Dinsberg

Tady se Richard pohybuje v rovině, na které ho většina diváků zná a na kterou je nejspíš sám zvyklý. Situační gagy dotažené až do krajností jsou někdy lehce za hranicí dobrého vkusu, ale to spíš kvůli konceptu postavy než Richardovu hereckému výkonu. Možná jde o to, že muž by pro svou vyvolenou dokázala opravdu cokoli. Bohužel málokterá žena je jako Agnes a dokáže ocenit obětí, které muž při svádění činí. Pierrovo finální vyznání je stejně nešikovné jako on sám, ale stejně tak upřímné, vzhledem k tomu, že nebyl ochoten svou vyvolenou ani pozdravit. ()

mar11

Můj asi nejoblíbenější Pierrův film. Možná je to tím, že ve filmu poznávám tak trochu sám sebe, a i když jsem ho viděl minimálně desetkrát, tak se pokaždé bavím a kochám se komediálním nadáním mého milovaného blondýna z Francie. ()

knihovna

Jedna z nejlepších komedií s Pierrem Richardem. Viděl jsem jako mladý, líbila se mi. Viděl jsem i jako starý a opět se mi líbila. ()

majky19

Moc povedená komedie s Pierrem Richardem v titulní roli, v níž představuje nesmělého outsidera, který ale nakonec stejně dosáhne svého štěstí. Zdatně mu zde sekunduje i Aldo Maccione v roli pana Ferrariho, který je vlastně jeho průvodcem a který ho svérázným způsobem připravuje na situace, které ho mohou potkat a nakonec i potkají v reálném životě. Je to taková příjemná oddechovka, u které se člověk dobře pobaví. Mně osobně se nejvíc líbily scény Richarda s panem Henrim (Jacques Francois), od něhož nikdy nelze čekat nic dobrého a cestu za štěstím Richardovi ztěžuje, jak se dá. Scény z kuchyně byly jedním slovem perfektní a film jako celek byl velmi povedený a zábavný. Snímek se mi moc líbil a hodnotím ho slušnými 80 procenty. ()

ostravak30

Pierre Richard ve své filmografii doplácí na jednu základní věc. Zatímco Belmondo nebo Louis de Funès ztvárnili široké rozpětí rolí, P. R. hraje v každém filmu prakticky totéž - blbce, smolaře, idioty. Mění se jen prostředí a centrální děj. Zde hraje nesmělého muže, který chce ulovit srdce jedné ženy. Nesmělý je ale vlastně jeho další z mnoha vlastností i v jiných filmech. Je zde pár povedených scének, ne že ne. Ale jinak film odpovídá ostatním. P. Richard rozbíjí věci kolem, ostatním, kterým i způsobuje zranění, padá atd. V zajímavostech chybí celá řada chyb, které jsem objevil, a to je co říct, protože si chyb všimnu málokdy, a tak je zde doplním. V kuchyni, když se Pierre R. učí mýt talíře během střihu zmizí jeden rozbitý, který předtím ležel na pultu. A ještě jednou to samé místo. Ředitel učí hlavního hrdinu, jak správně umývat skleničky. Při předváděčce má košili celou promočenou, ale když později odchází a nandává si sako, je košile úplně suchá. Matka jeho guru má být hluchá, ale přesto po zazvonění otevře. A poslední chyby si všimne jen pozorný divák. Když nesmělý jede po bowlingové dráze, na jednu vteřinu je vidět lano, které ho táhne (1:07:24). ()

Idril

Tak tohle byl propadák. Těšila jsem se na vtipného a zábavného Richarda, ale vtipné scény jsem se nedočkala. Koukám, že si to Richard režíroval sám. Zřejmě si myslel, že to utáhne jen svojí přítomností. Ale bohužel mu chyběl dobrý scénář a zručné vedení režiséra. ()

Max Q.

Natěšen vlastními vzpomínkami, sedl jsem k filmu a s napětím čekal, kdy po letech opět vyprsknu smíchy. Čekal jsem dlouho. Tak dlouho, až jsem z toho byl smutný. Což by se u komedie stávat nemělo. ()

Bilky

Som rozčarovaný z týchto RICHARDoviek :( Keď som mal 12-13 rokov tak sa mi to zdalo vtipné a zábavné. Ale ani nostalgia nezachráni tú scénaristickú mizériu, mizerný strih, trápne ftípky a úbohú réžiu. Tak ako Horčica mi stoupá do nosu aj toto je pekný trapas, akým bude pre dospelé publikum o 20 rokov Prci Prcičky... 59% ()

Evbad

Příjemná podívaná s jak jinak než šťastným koncem o tom, co je člověk všechno schopen udělat, aby získal svou lásku. Na trnité cestě navíc najde dobrého přítele, takže co víc si přát! Richard a Maccione se výborně doplňují a jejich návody na sílu pohledu nebo jak vyvést druhého z rovnováhy přímo lákají k vyzkoušení i v reálném životě. ()

Peči

Další skvělá "Richardovka". A vůbec - francouzská kinematografie vyprodukovala obrovské množství skvělých (nejen) komedií a považuju jí za jednu z nejlepších na světě. Je to stálá jistota kvality! ()

kolly13

Jednoduché, předvídatelné, s nezaměnitelným Richardem a dobře sekundujícím Maccionem. Dobrý nápad, horší provedení. ()