Čúnibjó demo koi ga šitai! (TV seriál)

• japonský

中二病でも恋がしたい!

• japonský

Chūnibyō demo koi ga shitai!

Love, Chunibyo & Other Delusions!

Animovaný / Drama / Komedie / Romantický

Japonsko, 2012, 12x24 min

[] Opening-Ending [] Vynikajúce! Nie dokonalé, našlo by sa dosť slabších miest, ale išiel by som sám proti sebe, keby som neudelil plné hodnotenie. Téma mi sadla úplne dokonale, presne takéto niečo som potreboval, aby som aspoň na chvíľu spomenul na dobu, v ktorej mamina varecha bola mocnou sekerou, babkin pes ukrutným drakom a ja hrdinom ktorý ako jediný mohol odvrátiť blížiacu sa katastrofu! A aj keď ja som to až takto nehrotil, veľmi si to cením. Záver je síce prostoduchý a predvídateľný, ale napriek tomu ešte umocňuje už aj tak skvelý zážitok. (A samozrejme vzťah medzi Yuutom a Rikkou nádhera:) PS: Opening je skvelá rozcvička okohybných svalov !(23.7.2013)

Treba povedať, že toto anime je trošku viac premyslené ako sa na prvý pohľad zdá a to je len dobre pretože za vtipnou a komediálnou časťou a romantickou je niečo viac čo rozhodne stojí za pozretie. Dôležitý aspekt je hlavne hlavná hrdinka Rikka Takanashi, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako obyčajné bláznivé dievča, ale nakoniec to prečo sa tak chová má istý význam a preto sa toto anime oplatí pozrieť. ÁNO oplatí sa pozrieť lebo každý sme takýto, že odsudzujeme niekoho keď sa na neho len pozrieme, ale v skutočnosti je za ním nejaký príbeh a boj so životom. Preto sa mi toto anime aj páčilo aj miestami malo problémy ukázať a dodať to čo chcelo svojim divákom. POUŽIJEM NA TEBA MOJE SMRTIACE OKO A TY MI DAJ PROSÍM TA SILU Môj MAJSTER. Treba povedať, že podstatná časť anime prichádza až v neskorších dieloch kedy sa z obyčajného anime na hlavu stane psychologickejšie anime a príbeh Rikky zaujme a to je fakt podľa mňa v tomto anime dosť nečakaná súčasť za čo sa tento počin oplatí pozerať. Bez tejto súčasti by to zrejme bolo veľmi zlé anime, lebo zo začiatku postavy zaujmú, že sú bláznivé, ale veľa scénok a situácii ide do stratena a nie sú vtipné. (Hodnotenie 3,5)(13.12.2017)

• SonGokussj

Musím uznat, že předposlední díl byl opravdu dobrý. Konec věty. Toto anime má totiž dílů 12: Ale popořadě. Jsme ve světě, kde i zdánlivý nenápadný kamínek uchovává magickou moc. Copy na dívčiných vlasech jsou Thorovy kladiva a kapslová zbraň dokáže zničit půlku světa. Vítej, Chuu - 2 - byou syndrome, neboli psychický stave, který se vkrádáš do myslí mladých lidí, nejčastěji v 8. třídě základní školy. Tento příběh nás zavede k hlavnímu hrdinovi, ex-chuu2byou, který potká dívku zaslepenou právě do tohoto světa. Plyne díl první, druhý, pátý a jediné, co se hýbá je prohlubující se vztah Yuuty a Rikky. V 11. díle vyvrcholení psychického konfliktu, ve 12. díle po*rání všeho a konec. I tak by se dal tento seriál charakterizovat. Abych pravdu řekl, krom 11 dílu se mi v paměti neusídlilo -zhola nic-. Netuším jména postav, jejich návyky, učitele ve škole (ano, opět školní prostředí s kawaii postavami) ani jiné věci. Nevím tak, o čem psát a tento komentář ukončuji. Jedna hvězda navíc za naprosto -úžasně- zpracovaný 11. díl, kvůli kterému bych toto anime i polehoučku doporučil méně náročným. Pouze... 11. ... Díl.... 40%(22.12.2012)

• Larky

Nemyslím si, že mainstream musí automaticky znamenat výrazné zjednodušování, či snad zcela záměrnou a hloupou snahu zalíbit se za každou cenu každému. Vše určeno řekněme pro masy nemusí nutně býti dementní. Leč v poslední době je mainstreamové Anime často spojeno s pro mě nepříliš šťastným pravidlem - forma vyhrává nad obsahem. ------ Právě Chuunibyou demo Koi ga Shitai! je naprostým exemplárním příkladem výše zmíněného. Platí to tu až do takové míry, že scénář je silně upozaděn a do popředí se dere samotná prezentace. Ta je, pravda, skrz relativně kvalitní animaci a vcelku vkusné ozvučení na nadprůměrné úrovni, ale k čemu to ? K čemu to, že seriál vypadá hezky, ale nemá žádnou duši? K čemu hezké holčiny, když cokoliv, co vypustí ze svých hezkých pusinek je velmi často naprostý blábol? K čemu hezky nakreslený svět, když v něm autoři dík své lajdáckosti absolutně nedokáží vyprávět byť jen průměrný příběh? ------ Už při čtení synopse asi každému dojde, že tohle nebude žádný velký zázrak. O to větší překvapení je, jak až moc špatně jej tvůrci převedli do praxe. Vyprávět, kterak si skoro dospělý lidé hrají na různou imaginární pakáž a stávají se zase zpětně znova dětmi by docela fungovat mohl, dát scénáři řád, zajímavé postavy a vtipné momenty. Řád tu ale žádný nehledejte, postavy vykazují nulovou charakterovou zajímavost (celkem s přehledem všem vede příšerně napsané hlavní duo) a vtipných momentů je díky tomu jak šafránu. ------ Jak asi vyrozumněno bylo případným čtenářem, Chuunibyou demo Koi ga Shitai! je podle mého silně podprůměrné Anime, které je jen hloupě poplatné dementnímu trendu posledních let. Snad se to zase jednou změní :) 1*. //////////////////////////////// Ta 1* měla platit pro celý seriál, byť udělena byla někdy po jeho půlce. Rozhodně jsem nečekal, že se Chuunibyou demo Koi ga Shitai! nějak zlepší a ani jsem neměl náladu to dál zjišťovat. Nicméně jisté okolnosti mě opět donutily minimálně o tomhle Anime přemýšlet. Nakonec to vyústilo v druhou šanci, kterou jsem tomuhle dílku dal a právě se zážitky ze druhé půle bych rád ventiloval nyní. ------ Až do 9. dílu je scénář pořád stejně prázdný jako v první půli. Hloupé postavy v žádném ději jen tak blbnou, hrajou si na retardy a nudí diváka. V 10.díle nicméně přecijen přijde jakési zlepšení. Scénář se totiž snaží tu prázdnotu vyplňovat psychologickou linií, která, bytˇje naprosto mělká, dává konečně jakýsi smysl a vrcholí 11. dílem, který není žádný zázrak a je vlastně celkově velmi průměrný a jednoduchý, nicméně oproti zbytku jde o jakýsi pokrok. Ten je ale jakoby zapomenut zcela hloupým a předvídatelným koncem. ------ Ikdyž si Chuunibyou demo Koi ga Shitai! svou druhou polovinou lehoulince napravila reputaci, ani při nejlepší vůli jí nemůžu v podstatě nikomu doporučit. 2*.(26.11.2012)

• Hromino

„Já jsem ta nejvyšší eminence, hlava všemi mastmi mazaná, vždy ostrým perem vládnoucí, dechberoucí básně tvořící, dokonale výstižné komentáře vždy píšící, transcendentní snové výjevy kreslící, srdce krásných žen svými písněmi jímající, bujnou, velmi hustou kadeří se chlubící, na měkkých a pohodlných ložích spící, svůj pokoj si vonnou svící zpříjemňující, jen ty nejvybranější plody života pojídající, nejsladší nektary popíjející a všemu plebsu od Horní Dolní až po Babovřesky vládnoucí, a tak vás teď všechny porazím svou ultragigahyperdupersuperkalifragilistikexpialidózně ohromující technikou Devítimocného štítu Magnuse Osmirohého ze Sedmihradských hor, jež šestiocasí mravenci na pětiwattových čtyřkolkách třikrát denně dvojmo objíždějí!” – Že jste tuto snůšku keců psanou přízračně pro nemoc čúnibjó dočetli do konce s otrávením? Nu, já vás chápu, neb s podobným otrávením jsem postupem času sledoval a poslouchal čúnibjúící Rikku. Nemám víc co říct, předchozí souvětí nechť mluví za vše. Dvě hvězdy.(19.1.2014)

• - Seriál ma i špeciálny trinásty diel, ktorý priamo nadväzuje na udalosti z prvej série. Vyšiel pod názvom Chūnibyō demo koi ga shitai! Kirameki no... Slapstick Noel (2012). (Carol Pifková)

• - Finálna pieseň "Inside Identity" je od Black Raison d'être (ide konkrétne o tieto speváčky: Maaya Uchida, Chinatsu Akasaki, Azumi Asakura, Sumire Uesaka), čo je i názov mailovej adresy Rikky Takanashi, ktorú pre ňu vymyslel Yuuta. (Carol Pifková)

• - Seriál má i 6 krátkych špeciálnych dielov, ktoré nesú názov Chuunibyou demo Koi ga Shitai! Lite. (Carol Pifková)